Jump to content

Izgradnja bazena


mokai

Preporučene objave

Poštovani,

možete li samo malo pojasniti "ukopan sa dvije strane a dvije se vide"?

Općenito, ukopan se smatra da je gornji rub bazena u raizini sa tlom, povišen samo onoliko koliko je potrebno za uređenje okoline bazena (pločice i sl.), pa ako je tako i zamišljen projekt, s time da bi se trebale poštivati i odredbe prostornog plana za smještaj bazena na čestici u odnosu na susjedne, da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

Odmaknuo bi se od kraja cestice 3 m sto je po zakonu,problem je sto se nemogu ukopat,znaci 2 strane su mi pri brdu i bile bi sakrivene ali 2 ili mozda 1 strana su mi od kuce i bile bi vidljive.Mozda bi mogao malo podignut nivo pa bi bila visina oko 1 m vidljiva tj. da nije ukopana.Da li to po zakonu moze proc tako sa glavnim projektom napravljenim a naravno bez gradevinske dozvole koja nije potrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmaknuo bi se od kraja cestice 3 m sto je po zakonu,problem je sto se nemogu ukopat,znaci 2 strane su mi pri brdu i bile bi sakrivene ali 2 ili mozda 1 strana su mi od kuce i bile bi vidljive.Mozda bi mogao malo podignut nivo pa bi bila visina oko 1 m vidljiva tj. da nije ukopana.Da li to po zakonu moze proc tako sa glavnim projektom napravljenim a naravno bez gradevinske dozvole koja nije potrebna.

 

Ako hoćete savjete koji nisu pravne naravi, nego iskustvene...

 

Prvo, statika.

Ako se baš ne radi o nekom kamenjaru, taj vaš bazen na takvoj kosini će vam lako 'otklizati' niz padinu.

Radi se o vrlo malom 'objektu' koji je tlocrtno vrlo male površine, očito na kosini koja je 30% ili više , a napunjen vodom bit će težak i preko 35 tona.

 

Drugo.

Svi mi koji smo imali i imamo djecu a malo smo imućniji, eksperimentirali smo sa svim i svačim.

Graditi bazen je potpuni promašaj, osim ako ste baš na južnom Jadranu i bavite se i turizmom.

Bazen je uporabiv u srpnju i kolovozu, sve izvan toga je samo smetnja.

Mnogi koje znam prakticiraju na parceli napraviti ravnu betonsku površinu na koju krajem 6. mjeseca postave montažni bazen, a krajem kolovoza ga pospreme (moj brat ima ogroman montažni ovalni bazen 7,80 x 3,80, dubok 1,30, tako da vam govorim iz prve ruke).

Mnogo veći bazen, mnogo jeftinije vas izađe i nemate problema oko dozvola ni oko održavanja izvan kratke sezone kupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako hoćete savjete koji nisu pravne naravi, nego iskustvene...

 

Prvo, statika.

Ako se baš ne radi o nekom kamenjaru, taj vaš bazen na takvoj kosini će vam lako 'otklizati' niz padinu.

Radi se o vrlo malom 'objektu' koji je tlocrtno vrlo male površine, očito na kosini koja je 30% ili više , a napunjen vodom bit će težak i preko 35 tona.

 

Drugo.

Svi mi koji smo imali i imamo djecu a malo smo imućniji, eksperimentirali smo sa svim i svačim.

Graditi bazen je potpuni promašaj, osim ako ste baš na južnom Jadranu i bavite se i turizmom.

Bazen je uporabiv u srpnju i kolovozu, sve izvan toga je samo smetnja.

Mnogi koje znam prakticiraju na parceli napraviti ravnu betonsku površinu na koju krajem 6. mjeseca postave montažni bazen, a krajem kolovoza ga pospreme (moj brat ima ogroman montažni ovalni bazen 7,80 x 3,80, dubok 1,30, tako da vam govorim iz prve ruke).

Mnogo veći bazen, mnogo jeftinije vas izađe i nemate problema oko dozvola ni oko održavanja izvan kratke sezone kupanja.

 

Bas sam na Juznom jadranu i bavit cu se turizmom,nije pod nikakvom kosinom nego vec ploca ima.Problem je sto sam vec gore napiso da se nemogu ukopat i mogu li tako proc ikako po zakonu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija