Jump to content

Da li je bilježnik pravilo proveo ostavinu


Bluest-Star

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima i hvala svima koji pomognu mi oko moje zavrzlame:) Meni je nedavno umrla tetka s kojom u zadnje vrijeme nisam bila u najboljim odnosima. Tetka nije imala nikog od rodbine osim mene i moje sestre i još jedne sestrične, a od imovine je imala kuću i valjda nešto novaca na računu. Na ostavini sam saznala da je tekta s jednim susjedom iz sela par mjeseci prije smrti sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju za koji mislim da je nevaljan jer je tetka bila jako dementna u to vrijeme i ima medicinska dokumentacija o tome. Ja sam na ostavini rekla da se ne slažem s tim ugovorom i da je tetka meni sve ostavila oporukom koju je sastavila prije tri godine ali da ja nemam primjerak oporuke. Javni bilježnik je rekao da zna za oporuku jer je upisana u upisnik oporuka i to je napisao u ostavinskom zapisniku da zna oporuku. Usmeno nam je reko da on ne nabavlja te oporuke, da ne može već da smo to mi trebali i da mi sve što hoćemo moramo osporavat u parnici. I onda je donio rješenje u kojem samo piše da se postupak neće provodit jer nema imovine iza pokojne - bez da nas je uputio u parnicu ili nešto. Protiv tog rješenja se mogao pisat prigovor ali mi je taj rok sad prošao. Mene zanima je li bilježnik sve pravilno napravio? Zar nije trebo u rješenju nas uputit u parnicu pa sačekati s ostavinom ili tako nešto? Što mi je dalje najpamentnije činit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija