Jump to content

Ovrha od strane teleoperatera


SkullCandy

Preporučene objave

Poštovani, molila bih Vas pomoć. Imam ovrhu od strane T-Com-a i VIP-a. Rješenje o ovrsi nastupilo je prije 5-6 godina. Dok sam radila, dio duga sam otplatila, no kako sam ostala bez posla, taj otplaćeni dio su pojele kamate i dan danas dug raste (trenutno je oko 30 000 ukupno). Obzirom da ne radim već duže vrijeme, nemam kako plaćati dug. Postoji li mogućnost otpisa kamata i obročne otplate ukoliko se zaposlim u dogledno vrijeme (ili možda cijelog duga zbog nemogućnosti plaćanja), te koje još mogućnosti postoje da riješim taj problem?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otpis kamata ovisi o njima, kao i obročno plaćanje.

 

Ne znam koliko bi ti se ispaltilo dogovoriti obročnu otplatu, jer bi ti kamate mogle biti veće od onoga što bi plaćala, pa bi se mogla dovesti u situaciju da stalno nešto plaćaš, a dug se ne smanjuje.

 

Što se tiče otpisa kamata, to najčešće daju uz obavezu da ostatak duga (najčešće ostatak glavnice i troškova) platiš odjednom, pa bi za to morala imati neke konkretnije novce ili dizati kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani, nakon više od 15 god dobio sam "Ponudu za nagodbu- Pismo Namjere" od Vip-a za dugovanje na koje sam i zaboravio da postoji...treća osoba je bila korisnik.

U kojem oni priznaju da se radi o dugovanju starijem od 8 god, zbog čega je sada u tijeku postupak ovrhe.

Moje pitanje glasi...nije li već trebala nastupiti zastara po tom predmetu?

I što trebam poduzeti da do toga dođe.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije li već trebala nastupiti zastara po tom predmetu?

I što trebam poduzeti da do toga dođe.

činjenica da je dug u zastari neznači da vjerovnik nemože pokrenuti postupak radi naplate,budući da je pozivanje na zastaru duga prigovor materijalno-pravne prirode na što nadležni organ nepazi po službenoj dužnosti,već se isključivo dužnik mora pozvati na zastaru.

Po pitanju nagodbe,OPREZ ,budući da je i više no očito da teleoperater kao vjerovnik ide za tim da se Vi na posredan način odreknete od zastare,što daje za učinak da zastarjeli dug postaje utuživ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru...

Možete li mi isto tako sada savjetovati što da konkretno poduzmem.

Iskreno, nemam potrebno iskustvo za sljedeće korak koji otvara neka pitanja ... a) Mogu li se ja pozivati na zastaru (pismenim putem u Vip-u), sada nakon toliko godina i tek nakon njihovog javljanja?

b) Ili je možda potrebno da negativno odgovorim na njihovu "ponudu za nagodbu"?

Ili trebam poduzeti nešto treće ....

Molim vas jedan odgovor koji bi mi olakšao pronalazak nekog prihvatljivog rješenja.

 

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru...

Možete li mi isto tako sada savjetovati što da konkretno poduzmem.

Iskreno, nemam potrebno iskustvo za sljedeće korak koji otvara neka pitanja ... a) Mogu li se ja pozivati na zastaru (pismenim putem u Vip-u), sada nakon toliko godina i tek nakon njihovog javljanja?

b) Ili je možda potrebno da negativno odgovorim na njihovu "ponudu za nagodbu"?

Ili trebam poduzeti nešto treće ....

Molim vas jedan odgovor koji bi mi olakšao pronalazak nekog prihvatljivog rješenja.

 

S poštovanjem

 

Najbolje je da ne činite ništa i čekate PRIJEDLOG za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, koji vam vjerojatno neće ni poslati jer ako prigovorite imati će samo troškove! Ako ipak pošalju prigovorite da je potraživanje u zastari! Nemojte odgovarati na njihovu ponudu kako ne bi nehotice priznali dug! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav... ako itko moze pomoci... imam dug kod teleoperatera star 6 godina... U Fini kazu da ispunjavam sve uvjete za otpis duga... i poslala sam zahtjev za otpis duga postom teleoperateru koji je bio duzan u roku 15 dana dostaviti rjesenje Fini...Nista se od toga nije dogodilo, ja sam i dalje pod ovrhom... Sto napraviti?

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Pozdrav...

 Nakon više od godinu dana (od 16.11.2016.) ne-javljanja odvjetničko društvo (punomoćnici) VIPneta šalju mi "Ponudu za Nagodbu" za dugovanje od sada već cca 16 god.

Sljedeći ovdje dobivene korisne informacije od moderatora Matrixa, nisam učinio ništa

do sada i čekao PRIJEDLOG za ovrhu ... nadajući se da isti neće doći.

Za razliku od prethodnog javljanja (Pismo namjere) sada sam dobio "Ponudu za Nagodbu".

Pa vas molim za savjet...da čekam i dalje prijedlog ovrhe ili da poduzmem nešto drugo.

 

S poštovanjem

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , mayden je napisao:

Pozdrav...

 Nakon više od godinu dana (od 16.11.2016.) ne-javljanja odvjetničko društvo (punomoćnici) VIPneta šalju mi "Ponudu za Nagodbu" za dugovanje od sada već cca 16 god.

Sljedeći ovdje dobivene korisne informacije od moderatora Matrixa, nisam učinio ništa

do sada i čekao PRIJEDLOG za ovrhu ... nadajući se da isti neće doći.

Za razliku od prethodnog javljanja (Pismo namjere) sada sam dobio "Ponudu za Nagodbu".

Pa vas molim za savjet...da čekam i dalje prijedlog ovrhe ili da poduzmem nešto drugo.

 

S poštovanjem

 

 

"Ponuda za nagodbu" i "Pismo namjere" su u pravnom i poslovnom smislu u vašem slučaju sinonimi i nastavak pokušaja da vas navedu da priznate dug! Po mojem mišljenju i dalje ne biste trebali nikako reagirati, a pogotovo ako niste primili spomenutu poštu preporučeno i dalje čekati eventualni prijedlog za ovrhu koji po svemu sudeći neće ni doći!:ideja::vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija