Jump to content

zatvaranje poslovnice i d.o.o u mirovanju?


miniton

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

imam par pitanja za koje bih bila zahvalna da mi pomognete za odgovorima...

 

Ovako ,imam d.o.oi poslovnicu koja radi sve lošije i mislim da je vrijeme za zatvoriti i naći posao.

 

Imam dugove dobavljačima, prema državi nema dugova.

 

Od kud početi sa zatvaranjem poslovnice,koja je procedura?

Kako vratiti dugove?

Dali d.O.o može biti u "mirovanju" ili mora u stečaj?

 

Hvala unaprijed na Vašim odgovorima....

 

Lijep pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

stečaj (možete ga pokrenuti sami) se otvara ako ste nesposobni za plačanje ili prezaduženi. Dužnik je nesposoban za plačanje ako u protekla 2 mj sa svojih računa platio barem jednu petinu iznosa za koje postoji valjani osnov za naplatu, ili pojednostavljeno ako niste podmirili barem 20% iznosa zbog kojeg je blokiran račun u posljednja 2 mj. Mirovanje kao takovo (postoji za obrt) ZTD ne poznaje pa sam stečaj može pokrenuti i netko od vjerovnika.

 

Ako vam račun nisu blokirani te imate mogučnost za plačanje dijela obveza s računa a dijela od imovine, možete pokrenuti likvidaciju. Traje kraće od stečaja, u konačnici je jeftinije te ostaje mogučnost da vam se isplati ostatak od imovine društva. Zadnjim izmjenama ZTD, Zakona o JB pristojbama i Zakona o sudskim pristojbama, likvidacija društva (d.O.o.) bi trebala iznositi oko 2500 kn te trajati puno kraće jer je izmjenjen dio o pozivu vjerovnicima da prijave svoje tražbine sa tri, na jedan poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija