Jump to content

sms - prijetnja


agemo

Preporučene objave

 

Dobio sam SMS ovakovog sadržaja:

Bxxxxx, Fxxx CXXXX je,Nisam se nadao da ćeš me ovoliko godina zavlačiti za novac !Molim te da me ne prisiljavaš da povlačim ozbiljne poteze koji ti neće biti ugodni !Bxxxxx svi imamo svojih obveza i problema, ja sam prije 5 godina izgubio firmu, a prije mjesec dana operirao tumor na mozgu !Koliko mi je ozbiljna situacija , valjda ti ne moram objašnjavati .Nisi ispao ni odgovoran , a niti prijatelj , pa te zadnji put upozoravam do 01.12.2016.godinevrati mi novac.

 

molim da mi pomognete pravnim savjetom jer sam ostao zatečen ovakvom porukom koju je primila moja supruga. Prije 13 godina mi je pomogao pri rješavanju zdravstvenog problema (operacija), a nakon završene operacije sam kontaktirao osobu i prijateljski pitao jesam li šta dužan. Odgovor je bio ne. Osoba je iz BiH. Ostali smo u kontaktu na SmS porukama (rijetko). Nisam nikakav poslovni aranžman ili dogovor, imao sa njim. Pokušao sam odmah kontaktirati ovaj broj ali ne odgovara. Tel.broj mi je nepoznat pa sam potražio u imeniku (prezime se slaže).

Stari tel.broj izgleda nije više aktivan. Kako da se zaštitim od moguće prijetnje, da odem na policiju. Sama poruka mi ne odgovara karakteru osobe koju poznam mislim da je moguće da netko pokušava iznuditi novac.

 

hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

molim da mi pomognete pravnim savjetom jer sam ostao zatečen ovakvom porukom koju je primila moja supruga.

 

Prijetnje nema, kako vam je rečeno.

 

Ali mogla bi biti navlakuša, da vas navede da se počne pregovarati o dugu, pa da dug priznate.

 

Kako ja ovo vidim, zapravo i ne postoji dokaz o postojanju duga, a da i postoji nastupila je zastara za potraživanje duga.

Ali ako vi stupite u nekakve 'pregovore' oko duga, moguće da vas preveslaju da dug priznate. A kad priznate, otvara se mogućnost da vas tuže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija