Jump to content

Ovrhe vodoopskrbe i komunalnog


VUČKO1234

Preporučene objave

POZDRAV SVIMA,

 

imam veliki problem, i izgubila sam se u svemu. Naime, u ponedjeljak sam vidjela da mi je račun blokiran u banci u rh. (inace trenutno nisam u rh) i da mi se fina naplatila s nekakvom ovrhom od vodoopskrbe za potrosnju vode. Istog dana javila sam se vodoopskrbi i zatrazila izlist svih kartica i dugovanja.Ostala sam blago rečeno SOKIRANA. Radi se o 6 ovrha koje su u tijeku, a jedna je dostavljena fini i ta mi je blokirala racun.

Ove ostale su (neznam gdje, jer mi nisu poslali nista osim knjigov.kartice i brojeve ovrha te ostatak duga koji MORAM platiti jer ce u suprotnom poslati fini). Naime, situacija je da se radi o ovrhama od 2014 godine pa do predmetnog broja ovrhe 2016. Nisu mi htjeli reci o kojim mjesecima se radi, za koju godinu, vec su samo poslali ovako za svaku pojedinacnu ovrhu: (ispricavam se, maknula sam neke detalje tipa naziva jb, i broj ovrha)

 

- Ovrha 2008 , JB ___ ovrv., obustavljena uplatom 11.02.2009 u iznosu 512,58 kn

 

- Ovrha /2013 , JB ___ ovrv, sporazum o obročnoj otplati od 10.05.2014 do 10.02.2015., djelomično podmirena uplatama od 14.06.2014.,13.07.2014.,18.11.2014., 06.12.2014. u iznosu 438,56 kn, ostatak duga 273,86 kn

- Ovrha /2014, JB ovrv-, FINA 22.09.2015. obustavljena uplatom 28.09.2015. u iznosu kn

- Ovrha /2014., JB___., sporazum o obročnoj otplati od 10.05.2014 do 10.02.2015., djelomično podmirena uplatama od 09.08.2014., 16.11.2014. i 13.02.2015. u iznosu 488,56 kn, ostatak duga 762,78 kn

- Ovrha /2015., JB _____/15., FINA 23.08.2016. uplata 06.10.2016. u iznosu 184,00 kn, uplata 03.11.2016.u iznosu 740,00 kn, ostatak duga 375,24 kn + kamate + naknada FINE koja ostaje FINI

- Ovrha /2016., JB ., djelomično podmirena uplatom od 30.09.2016 u iznosu 197,47 kn, ostatak duga 170,22 kn

 

Nepodmireni dug (koji nije na FINI) je______

Sva predmetna rješenja odnose se na nepomirene račune za vodu.

Po uplati ____kn na IBAN ______ model HR00 poziv na broj ___-2013. bit će podmireni i obustavljeni predmeti ovrvd-/2013., /2014., /2016.

 

 

Jako sam zbunjena, jer ovo je vec u dvije godine druga blokada od holdinga, a prosle godine u 9 mj. smo zvali holding i pitali za dug te smo koliko su nam rekli i koliko je pisalo na uplatnici uplatili (preko 2000kn) i oni su sada meni poslali ovrhe da sam ostala u soku. Dakle, ispada da voda nikad placana nije. Isto tako, uredno se placaju racuni kroz cijelu 2016 godinu, a na to mi se javila podruznica komunalnog i naknada za uredenje voda da sam duzna platiti nekakav predmet iz 2013 godine 352kn, inace ce to poslati na finu uskoro.

 

sto mi je ciniti i dali ista od ovoga moze na zastaru te kome poslati dopis o zastari jer ne znam jeli to zavrsilo kod odvjetnickog drustva ili je jos uvijek kod njih??

 

znaci radi se o ovrhama koje su pokrenule vodoopskrba, komunalno, cistoca i naknada za uredenje voda. sve su mi samo izlistali na svojim karticama ovrha i pod prijetnjom da sto prije platim.

 

da jos ne napomenem kako mi je komunalno nabilo nekakav dug tekuci iz 2016g, koji je uredno placan, pa mi se cini da nemaju sve knjizeno???

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez uvida u točne datume dospijeća navodno dugovanih obroka - nemoguće je reći nešto iole precizno. Stoga vam je prvi korak da saznate za tu informaciju.

 

A sto da ih tocno pitam, mislim ne zele mi dati nikakve podatke osim te sugave kartice zastara i tekucih zaduzenja. Pitala sam u svakom mailu na koje se to racune i godine odnosi, medutim zaobilaze odgovor konkretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Saznala sam, tj dobila ovrsne prijedloge na mail. Naime, radi se o dvije ovrhe iz 2013 i 2014 g. za koje sam osobno potpisala prijedlog otplate (i nisam otplatila do kraja) stoga to moram zatvoriti prije nego li ode na finu. medutim imam cetiri ovrhe (za 2014-2016 godinu), zadnja ovrha je za 10-12/16., za koje NISAM imala saznanja, a vodoopskrba je lijepo sa svim mojim novijim uplatama zatvarala svaku ovrhu po 'malo'. bez ikakve pismene obavijesti. Sada me traze da otplatim te ovrhe do kraja prije nego odu na finu. Znaci radi se o tome da su svih 6 ovrha pokrenute (od njih 6, jedna je na fini a ostale obrocno su oni pozatvarali) i ocekuju da im uplatim na racun (zajedno sa sudskim tr.). Pitanje glasi, da li oni smiju zatvarati ovrhe sa mojim REDOVNIM UPLATAMA iako nisam upoznata da su mi stavili neki dug na ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija