Jump to content

Teška prometna nesreća,što mogu očekivati?


frenkie89

Preporučene objave

Pozdrav,

naime nedavno sam skrivio prometnu nesreću oduzimanjem prednosti

(veoma nepregledno raskrižje) ali to je sada manje važno.

I ja i Gospođa koja je vozila drugi automobil smo imali alkohola,

ja 0,90 (mladi vozač) a Gospođa 0,80

Oba automobila su totalno uništena.

Gospođa je lakše ozlijeđena i jedna maloljetna osoba je teško ozlijeđena.

Moje pitanje je pošto sam trenutno nezaposlen koliku novčanu kaznu mogu očekivati za izazivanje prometne nesreće i alkohol i koliko cu ostati bez vozacke dozvole,te dali o tome odlučuje kazneni sud ili policija?

 

Moje drugo pitanje je u vezi osiguranja.

Ako bi osiguranje od mene regresno potraživalo isplatu svega što su oni isplatili Gospođi,dali se može dogovoriti neka otplata na rate,ugovaranje životnog osiguranja kod njih ili slično.

 

Ako je netko imao slicna iskustva s osiguranjem,kako se ponašaju priliko dogovaranja oko plaćanja,moze li se sta dogovoriti ili odmah idu putem tužbe ili ovrhe.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće se dogovoriti na rate, a također je moguća opcija sa životnim osiguranjem - to osobito vole. Što se tiče regresa, gotovo sigurno da će osiguranje potraživati od vas isplatu. Osim štete na vozilu gospođe, računajte da mogu ići (i gotovo sigurno da hoće) regresno protiv vas i za naknadu zbog povrede prava osobnosti ukoliko ozlijeđene osobe postave odštetne zahtjeve. Ne mogu od vas potraživati cjelokupni iznos isplaćenog već najviše do iznosa od dvanaest prosječnih neto plaća prema posljednjem izvješću DZS-a - osim u slučaju da vas terete i osude za obijesnu vožnju ili namjeru, u što sumnjam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija