Jump to content

Doprinos u povećanju imovine ostavitelja


kolo

Preporučene objave

Poštovani,

 

Nažalost, ostali smo bez tate i sada nas čeka ostavinska rasprava...

Tata je imao iz prvog braka jednog sina, razveden prije više od 30god i sin je uredno uzdržavan po zahtjevima majke, a i odnosi sina i oca su bili u redu do zadnjeg dana, posjete i komunikacija.

Iz drugog braka ima nas tri i našu mamu koja je sad udovica, što znači da se tatina imovina djeli na pet djelova.

U nasljedstvu ima zemlje, nekretnina, pokretnina, novaca, a tata nije napravio oporuku.

Nas četri smo složni i želimo dogovor...naime, dovoljno je što nemamo tatu, a ne treba nam potezanje po ostavini još.

No, problem je 'brat'.

On ne želi zemlju ni pokretnine...želi svoju petinu u kući?!

Naime, tata ima kuću (u kojoj je on živio jedan kratak period, i mi danas živimo), samo što se u kuću u svim tim godinana ulagalo, tj. nije u istom stanju bila prije 30god kad je njega mama uzela i tražila rastavu od tate i danas. U kuću je ulagao tata sa 'nama', a njega nije bilo nigdje...na stranu da smo svi prije 30god bili djeca, ali ipak...

Zanima me kako možemo 'spasit' kuću, tj. kako da ga isplatimo a da se ne petlja u kuću. I kako odredit 'iznos koji bi njega trebao zadovoljit'? Nećemo mi sad valjda u kredite, da njega isplatimo...mora postojat neka granica, nužni dio ili kako?

Naime, danas svi imamo svoje živote i u toj kući je najpravednije da ostane mama (nas tri smo se odrekli svog djela u korist mame)...a i ako se on upiše na petinu parcele di je kuća, tek tada ništa ne rješava.

Zanima me kako se odredi vrijednost te 'njegove petine kuće'?

Realno je da kuća nije u stanju u kakvom je bila prije 30god, kad je tek sagrađena, nego je u mnogo boljem, a i ulagalo se sve te godine u kuću.

Mislim da bi kuća u današnjem stanju trebala ulazit u bračnu stečevinu mame i tate, pa on ima četvrtinu od polovine koju djelimo mi djeca? Kako spasit kuću definirajući bračnu stečevinu?

Što nam je činiti, da bude najpravednije...jer mi smo u ok odnosima i ovo nas je baš zateklo...nismo očekivali da će se tako ponašat?!

 

Oprostite na podužem postu i hvala najljepša na odgovoru!

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija