Jump to content

Bračna stečevina - krediti


xontcom

Preporučene objave

Supruga i ja smo u postupku sporazumne rastave braka i osim dogovora oko djece želimo se dogovoriti i oko podjele bračne stečevine.

 

Na žalost, naša bračna stečevina su krediti: jedan stambeni (na mene, još 10 god) i tri gotovinska (2 na mene - još 6 i 8 godi 1 na nju još 5 god.).

 

Zanima me da li je fer (meni je) da i dugove po tim kreditima podjelimo pola-pola jer su svi krediti korišteni za pokrivanje životnih potreba (kupnja i opremanje stana).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga i ja smo u postupku sporazumne rastave braka i osim dogovora oko djece želimo se dogovoriti i oko podjele bračne stečevine.

 

Na žalost, naša bračna stečevina su krediti: jedan stambeni (na mene, još 10 god) i tri gotovinska (2 na mene - još 6 i 8 godi 1 na nju još 5 god.).

 

Zanima me da li je fer (meni je) da i dugove po tim kreditima podjelimo pola-pola jer su svi krediti korišteni za pokrivanje životnih potreba (kupnja i opremanje stana).

 

Hvala!

 

Slažem se sa Vama, ako su krediti uzeti radi uvećanja vrijednosti bračne stečevine koja se, primjenom odrednica Obiteljskog zakona, dijeli 50-50, tada bi, kako i sami navodite, bilo fer da se isti, također, dijele na jednake djelove, no sve je to stvar Vašeg dogovora do kojeg, iskreno vjerujem, će doći sukladno Vašim navodima o dogovoru oko podjele bračne stečevine, što bi po meni i bilo najbolje za oboje da se ljudski dogovorite bez daljnjih sudskih troškova...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija