Jump to content

Nasljednička izjava, prijenos vlasništva,plaćanje poreza i plaćanje naknade jav.bilj.


shdkl28

Preporučene objave

Pozdrav,

imam par pitanja u vezi nasljeđivanja.

Dakle nasljedila sam nekretninu i sad me zanima par stvari,čitala sam na netu i istraživala svašta,no imam pitanja.

Po drugi put će biti održana ostavinska rasprava,ne razumijem zašto. Zar se samo jednom ne održava ostavinska? Ja nisam u mogućnosti trenutno prisustvovati jer je dosta udaljeno od mene.

 

1. Izjava o prihvaćanju nasljedstva nije obvezna jer se presumira ako nisi dao izjavu o odricanju,znači da prihvaćaš nasljedstvo. Ja bih je poslala ,ali piše da se mora napisati točan datum smrti,a kako sam ja to saznala naknadno i nisam u kontaktu s nikime,točan datum ne mogu nikako saznati.

 

2. Prijenos vlasništva ide automatski ili to moram sama sređivati u gruntovnici?

 

3. Porez isto sama prijavljujem ili automatski se šalje meni račun? Dali to plaćam u poreznoj upravi gdje se nekretnina nalazi ili mogu bilo gdje u HR?

 

4. Naknada javnog bilježnika - to se mora baš tamo osobno platiti ili mogu platiti općom uplatnicom ? Dali se za naknada raspodjeljuje među svim nasljednicima na jednake dijelove ili...?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po drugi put će biti održana ostavinska rasprava,ne razumijem zašto. Zar se samojednom ne održava ostavinska?
velika mogućnost da se radi o postupku naknadno pronađene imovine
Prijenos vlasništva ide automatski ili to moram sama sređivati u gruntovnici?
vidi čl.227 st.2.Zakona o nasljeđivanju
Porez isto sama prijavljujem
vidi čl.228 st.1.Zakona o nasljeđivanju
automatski se šalje meni račun? Dali to plaćam u poreznoj upravi gdje se nekretnina nalazi ili mogu bilo gdje u HR?
polako,doći će Vam rješenje
Naknada javnog bilježnika - to se mora baš tamo osobno platiti ili mogu platiti općom uplatnicom
bitno je da ispunite obvezu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija