Jump to content

Prijava prebivališta


lewis

Preporučene objave

Moja sestra, umirovljenica ( 80 god.) je prodala kuću i odlučila živjeti u Domu za stare i nemoćne.

Nakon prodaje kuće privremeno ,dok ne nađe odgovarajući smještaj, smjestila se kod mene na mojoj adresi i na policiji smo obavili prijavu prebivališta. Nakon godine dana čekanja dobila je smještaj u jednom Domu u drugom gradu i trajno se smjestila u tom Domu. Plaća komerijalnu cijenu od svoje ušteđevine (od prodaje kuće) plus mirovina .

Kako njeno prebivalište nije više na mojoj adresi, da li je Dom dužan obaviti prijavu prebivališta na njihovoj adresi.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Imam problem i nadam se da mi netko moze dati savjet. Moj otac je imao zabranu pristupa mami i meni i ne zivi u kuci. Prijavljen je bio na drugoj adresi (gdje zivi) s koje se odjavio i prijavio na nasu adresu. Nema vlasništva nad ovom kucom. Policija je kriva zbog toga jer nisu provjeravali podatke da on nije vlasnik kuce. Pokrenule smo postupak da ga se odjavi ali to traje vise od godine dana i sada kako mu je zabrana prestala dosao je s policijom da hoce tu stanovati i da ima pravo. Dali mozemo na neki nacin odgoditi da se useli dok ga ne odjavimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasništvo uopće nije bitno da bi netko dobio/prijavio prebivalište.Od 2012-te za prijavu prebivališta se mora potpisat vlasnik kuće ili dat pisanu izjavu da dozvoljava prijavu prebivališta.

 

Ako predugo traje pošaljite mail MUP-u Upravi za upravne i inspekcijske poslove (da su lokalci spori) pa će ih oni potjerat da završe postupak.

http://www.policija.hr/main.aspx?id=138461#11

http://www.policija.hr/main.aspx?id=104

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija