Jump to content

Odricanje od suvlasništva,


fookfeder

Preporučene objave

Poštovani,

 

Nakon smrti mojih roditelja, ostavinskom raspravom naslijedio sam mnoštvo nekretnina.

Da, mnoštvo, međutim na takovo području da su iste potpuno bezvrijedne i kao takove mogle bi biti samo problem mojim nasljednicima (djeca).

Naime, nekretnine su kroz godine mijenjale vlasnike ali samo u katastru ali ne i u zemljišnim knjigama.

Osim mene kao nasljednika tu postoje i dva moja strica koja su odavno mrtvi.

Jedan od 1969 a drugi od 1986 godine.

 

Nakon njihove smrti, nitko nije podnio zahtjev za uvrštavanje njihovog dijela u nasljedničku masu.

Ja bih želio da se odreknem tog mojeg dijela ali ne u bilo čiju korist, već samo da skinem sa sebe nasljednički dio (1/2) dijela koji mi je pripao.

 

Dobivao sam razne prijedloge kao uređenje u knjigama, pokretanje ostavinske rasprave u svoju korist, međutim, to moje financijsko i zdravstveno stane (godine) nemogu to podnijeti.

 

Stoga vas molim da mi odgovorite ima li način i koji je postupak te mogućnost da se to riješi

 

Zahvaljujem.

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon smrti mojih roditelja, ostavinskom raspravom naslijedio sam mnoštvo nekretnina.Da, mnoštvo, međutim na takovo području da su iste potpuno bezvrijedne i kao takove mogle bi biti samo problem mojim nasljednicima (djeca).……………

…………………………

Ja bih želio da se odreknem tog mojeg dijela ali ne u bilo čiju korist, već samo da skinem sa sebe nasljedničkidio (1/2) dijela koji mi je pripao.

odreknuće od vlasništva,(vidi čl.172 st.2.ZV)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očitovanje o odreknuću mora biti uredno sastavljeno uz precizno navođenje zemljišno-knjižnih oznaka nekretnina i pri tome je nužna ovjera potpisa,te isto uz prijedlog za brisanje prava vlasništva predajete nadležnom z.k.uredu u mjestu gdje se nekretnina nalazi,što će reći da Vam je ipak potrebna pomoć stručne osobe,a što je i razumljivo obzirom da se s tim niste dosad susretali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija