Jump to content

Novi zakon ministra Medveda


jado

Preporučene objave

Zašto ne. Ako će se to odnositi na ljude koji će se sjetiti da su prolupali nakon 20 godina, treba i njima dati priliku da ostvare neka prava.

 

Kao branitelj sa minimalnim privilegijama koje nikad nisam koristio mogu se samo pridružiti sarkastičnoj primjedbi sa: "Nek orkestar glasnije svira, kad brod već tone"!:glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba omogućiti,ali kao iznimka,a ne pravilo....ako branitelj ima "dobar" ratni put i liječi se godinama od ptsp-a ,a ne da bude kao 2005 kad su svi u 12 mjesecu pred stupanje zakona na snagu išli liječniku....

s obzirom da bi to trebala biti iznimka trebala bi samo jedna bolnica biti nadležna za to da se smanje manipulacije,prijateljstva,da nekažem mita....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta će to biti od provedbe zakona?u biltenu HZMO od 2005 do danas mirovinu zbog PTSP je ostvarilo između 24-26 000 branitelja.oko 10 000 je imalo manje od 20% oštećanja i imaju pravo svake godine izači na komisiju sa novom medicinskom dokumentacijom.koliko će ih iduće godine, kad zakon bude na snazi, pristupiti komisiji a koliko će ih od tog broja ostvariti privremeni status RVI.

gorad ,stavi se u situaciju : Ti si iz Dubrovnika a bolnica za liječenje PTSP-a u Varaždinu.kako bi to u Tvom slučaju funkcioniralo?

Oni koji su bliže bolnici su bolesni (liječe se)a oni udaljeniji zdravi. (malo čudno ali bi možda funkcioniralo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško je idealno napraviti zakon...s jedne strane trebalo bi omogućiti i onima koji su bolesni,a nisu ostvarili pravo,a s druge strane treba sprečiti masovnu pojavu,da nekažem izmišljanje....male sredine....svi svakog znaju...tako da liječnici budu pod "pritiskom"....

ako se netko liječio 10godina u dubrovniku,a nije imao nikakvih prava...pa tu ima logike da je čovjek bolestan....i pošalje se npr. u zagreb na vještaćenje bolesti i ako se oni slože sa tim ok...treba čovjeku priznati....ali ako čovjek sad se počne liječiti jer je čuo da se sprema zakon...kolike su šanse da je on bolestan.....

uvijek postoji i ona da je čovjek bolestan,ali nije htio dosad liječniku....e onda bi morali pozvati sve branitelje na pregled pa ustanovljavati tko je bolestan ili nije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najveći protivnici ovakvog zakonskog rješenja su sadašnji korisnici hrvi mirovina. :-)

 

nije problem ovo rješiti i ne bi se broj mirovina drastično povećao ako bi prvi uvjet za ostvarivanje prava bio kontinuitet liječenja.

 

Gluposti pišeš.

 

Što se mene tiče super !

 

Samo bit će tu puno razočarenja baš možebitnih budućih HRV-ia na osnovu PTSP-a.

 

1. Sami proces priznavanja trajnog statusa traje cca 10 godina.

2. Mnogi zakoni vezani za HZMO su se izmijenili, tako da ništa što se istih zakona tiče nije isto. Danas sa statusom Hrvi-a nije isto kao i prije pred komisijama HZMO-a.

 

Sve je ovo politička igra.

 

Ponavljam, što se mene osobno tiče , nemam baš ništa protiv. ALI...nije zlato sve što sjaji !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nothing , smatraš li da bi priznavanjem PTSP-a braniteljima novim zakonom (npr.njih 5000 ) ostalima koji su već u mirovini smanjili 5% mirovine da bi masa izdvojenog novca bila ista a povećan broj korisnika ?

Ili ako ne "prođe" nitko neće ostalima biti povečane mirovine.

Kada misliš li na kontinuitet da li je to ,po Tvome, dužina liječenja u godinama ili da li branitelj ide redovito na kontrole,recimo svaka tri mjeseca ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da se nitko ne protivi novom zakonskom rjesenju ali svatki ce imati pravo predati papire za prznavanje rvi no kako ce proci to je drugo pitanje,kriteriji ce se sigurno poostriti,trbat ce desetak godina da bi ostvario trajno rjesenje,znam to iz vlastitog iskustva a za desetak godina tko zna kakve ce zakone donijeti nasi kokosari u saboru,po meni je to kruha i igara no treba se nadati da ce ipak nekome pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gluposti pišeš.

 

Što se mene tiče super !

 

Samo bit će tu puno razočarenja baš možebitnih budućih HRV-ia na osnovu PTSP-a.

 

1. Sami proces priznavanja trajnog statusa traje cca 10 godina.

2. Mnogi zakoni vezani za HZMO su se izmijenili, tako da ništa što se istih zakona tiče nije isto. Danas sa statusom Hrvi-a nije isto kao i prije pred komisijama HZMO-a.

 

Sve je ovo politička igra.

 

Ponavljam, što se mene osobno tiče , nemam baš ništa protiv. ALI...nije zlato sve što sjaji !

 

Kompa je sve točno napisao,ja samo mogu dodati blago onima koji dobiju status HRV-i baš će se usrećiti,ideš 10-tak godina svaki mjesec kod liječnika,puste komisije,napokon dobiješ status i dobiješ povišicu mirovine od 10-15 kuna,tako da mogu samo ponoviti blago budućim HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar stvarno mislite da će izglasati taj zakon. Osobno bi volio ali poznavajuči našu vladu teško od toga, prvenstveno šta nemaju novaca za daljnje hrvi, a kad bude na izglasavanju zakonu onda neceju imati qvorum. Ali volio bi da se varam.

Nije problem izglasati zakon i nije to neka lova ako ideš na to da će 90% onih koji prođu sve te puste provjere i kontrole na kraju dobiti 20% invalidnosti,znači dobiće 115 kuna invalidnine i ako su već u profesionalnoj mirovini kao ja dobiće 10-20 kuna veću mirovinu ako nisu u mirovini sa tih 20% invalidnosti je isto neće dobiti tako da je to više igrokaz,ono dali smo vam mjenjali smo zakon a u biti niko ništa nije dobio i još da dodam imao ti ili nek drugi opću ili profesionalnu mirovinu ovako i onako imaš pravo na najnižu braniteljsku mirovinu tako da tih 20% ne znači ama baš ništa,jedino što se dobije 115 kuna invalidnine ajde zaokružimo na 120 kuna više mjesečno,Đuro Glogoški je tražio (dok je šator bio još aktivan) da status dragovoljca imaju svi koji su pristupili HV do 31.12.1991,e to se sigurno neće prihvatiti jer su tu veliki troškovi za državu,daj bože da griješim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino , u čemu je fora da postotak invalidnosti određuje visinu mirovine? Visinu određuje vrsta mirovine (opča/profesionalna) , visina vojnog dijela , čin i status dragovoljca.

Polazni faktor za određivanjeinvalidske mirovine:– hrvatskog branitelja bez statusaHRVI – 1,10, a hrvatskog branitelja sastatusom HRVI - 1,50,– hrvatskog branitelja pripadnikagardijske postrojbe i specijalne policijebez statusa HRVI – 1,50, a hrvatskogbranitelja pripadnika gardijske postrojbei specijalne policije sa statusomHRVI - 1,85,– dragovoljca iz Domovinskog ratabez statusa HRVI – 1,50, a dragovoljcaiz Domovinskog rata sa statusom HRVI– 1,85.Polazni faktor za određivanje invalidskemirovine hrvatskih branitelja sa statusomHRVI, dakle, za 0,35 (36,363%) jeveći od polaznog faktora za određivanjeinvalidske mirovine hrvatskih braniteljabez statusa HRVI.

 

Dakle , ne određuje postotak nego samo postojanje HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko ,ja to znam ali dalmatino spominje 20% rvi sa visinom bez statusa rvi.a to su dvije vrste mirovina.ispoređuje kruške i jabuke.i piše bez intrepunkcije.

Ja pišem iz svog iskustva da sa statusom HRV-i 20% se dobije 10-tak kuna veća mirovina i 115 kuna invalidnine a ti pišeš ono što misliš ili želiš misliti,u vrijeme tvog odlaska u mirovinu se tako radilo da bi neko sa 20% HRV-i mogao dobiti na procjeni radne sposobnosti 80% vojnog djela a 20% civilnog to je odavno samo prošlost u 99% slučajeva visina HRV-i određuje i omjer vojnog i civilnog djela,znaš ti to sve samo eto... ima tu još puno toga za mjenjati npr. pravo na najnižu mirovinu koja je na papiru a u biti dobiješ nižu mirovinu od najniže koja je kao zagarntirana zakonom al naravno to niko ne spominje jer bi to vjerovatno zahvatilo veći broj ljudi,kao što sam napisao ovo je kao evo vidite mi smo pravi imate veća prava a u biti ostaje sve po starom,možda griješim al iskustva kažu političarima je posao da pričaju a ne da rade,nemaju oni vremena za nas imaju oni svojih problema,treba se u 4 godine osigurati za cijeli život

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko, poznato mi je da status RVI podiže osnovicu ,odnosno drugčiji izračun invalidske mirovine.dalmatino (vjerovatno) opisuje da sa statusom RVI i 20% invalidnosti branitelj ima samo 10 kuna veću mirovinu od zagarantirane najniže braniteljske ( koliko sam shvatio).da li je to baš tako neznam.trebao bi netko pokazati takvo rješenje da se uvjerimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogy1 , čitam u tisku da je "...dr.Herman Vukušić dobio pricjene stručnjaka da bi 12 000 branitelja mogli zatražiti status RVI.Mnigo branitelja iz HVO-a bi moglo profitirati uspije li ministar Medved progurati svoje zakonske promjene, no upitno je može li to hrvatski proračun,već prenapregnut do točke pucanja, izdržati....."

Oni mogu zatražiti i time je zakon izpoštovan (ako prođe) a pitanje je kolikima će status RVI biti priznat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da malo pojasnim dalmatinovo izlaganje jer ponešto znam o tome :)........dalmatino pokušava objasniti da u zadnje vrijeme vještaci daju minimalne omjere u svezi raza (ratnim invalidima)....a tako će biti vjerojatno i sa ovim novima (ako uopće i bude,jer službeno o tome nema ništa) ......kada osoba dobije npr.20 % u svezi rata...svi oni koji inaće imaju male mirovine i primaju minimalne braniteljske miovine u konačnici ne dobiju veću mirovinu.....takav je i slučaj dalmatina.......jer recimo,nekome bude civilna mirovina 1300kn i dobija minimalnu....dobije invalidnost i omjer...i onda takav obračun bude veći,ali opet večinom nepređe tu minimalnu i opet dobija minimalnu ili sličan iznos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da malo pojasnim dalmatinovo izlaganje jer ponešto znam o tome :)........dalmatino pokušava objasniti da u zadnje vrijeme vještaci daju minimalne omjere u svezi raza (ratnim invalidima)....a tako će biti vjerojatno i sa ovim novima (ako uopće i bude,jer službeno o tome nema ništa) ......kada osoba dobije npr.20 % u svezi rata...svi oni koji inaće imaju male mirovine i primaju minimalne braniteljske miovine u konačnici ne dobiju veću mirovinu.....takav je i slučaj dalmatina.......jer recimo,nekome bude civilna mirovina 1300kn i dobija minimalnu....dobije invalidnost i omjer...i onda takav obračun bude veći,ali opet večinom nepređe tu minimalnu i opet dobija minimalnu ili sličan iznos

 

Samo mali ispravak ne da im se mirovina ne podigne nego je NIŽA OD NAJNIŽE,frend ti to dobro znaš da ja primam mirovinu NIŽU OD NAJNIŽE braniteljske mirovine i sada mi vi stručnjaci objasnitte kako je to moguće u pravnoj državi,ponavljam primam mirovinu po posebnim propisima(profesionalno oboljenje) sa statusom HRV-i 20% za trajno u iznosu od 1.991.44 pa vi tu pišite kako će oni koji dobiju status HRV-i imati veću mirovinu od najniže braniteljske mirovine,evo tu sve lipo piše samo neznam za koju državu,ja ne živim u toj državi jer ne primam takav iznos:http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/44_17032016/05_Odluka_visina%20najni%C5%BEe%20mirovine%20hrvatskom%20branitelju%20iz%20Domovinskog%20rata%20za%202016..pdf

Znači po mome razmišljanju ako ja sa tim vašim koeficijentima za izračun ne dolazim do 2.055,96

kn ,trebao bi imati taj najniži iznos al ja ga nemam,sada mi vi objasnite po kojim to koeficijentima i po kojem zakonu sam ispod te cifre,naravno da sam bio na mirovinskom i pitao zašto ne primam tu najnižu branitečljsku mirovinu i dobio sam odgovor da ja primam najnižu braniteljsku mirovinu sada će to naši riješiti,sada su oni na vlasti.Buda ako se ne varam i tebi sam slao svoja rješenja tako da si vidio iznose

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je vjerovatno za braniteljsku mirovinu ( bez statusa HRVI ,)sa napunjenih 65 godina.

Ti imaš status HRVI sa 20% invalidnosti.imaš sigurno 20% vojnog 80% ostalo.imaš osnovicu od koje si dobio 20%( ako nisi dragovoljac , nemaš čin,nemaš opču nije ni osnovica velika) a ostalo ti je od minulog radnog staža.i kad to zbrojiš dobiješ (npr.)1800 kuna.kad idu povečanja dobiješ par kuna na tu cifru.

moj pajdo je 2006. dobio sa 30% vojnog 70% ostalo , profesionalna,16 god.staža 1755 kuna mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je vjerovatno za braniteljsku mirovinu ( bez statusa HRVI ,)sa napunjenih 65 godina.

Ti imaš status HRVI sa 20% invalidnosti.imaš sigurno 20% vojnog 80% ostalo.imaš osnovicu od koje si dobio 20%( ako nisi dragovoljac , nemaš čin,nemaš opču nije ni osnovica velika) a ostalo ti je od minulog radnog staža.i kad to zbrojiš dobiješ (npr.)1800 kuna.kad idu povečanja dobiješ par kuna na tu cifru.

moj pajdo je 2006. dobio sa 30% vojnog 70% ostalo , profesionalna,16 god.staža 1755 kuna mirovine.

 

Zato kažem blago budućim HRV-i,sve je to uzalud vam trud svirači,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh idem poćet igrati loto,ili sam postao vidovit, ja onako bezveze napisao da neče imati kvorum, kad su danas ostali bez večine...

Baš čitam članak. Ako nije po pravilima foruma isprika unaprijed od mene na linku,molim obrišite ga.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/saborski-odbor-za-ratne-veterane-bez-kvoruma-nisu-dosli-vladajuci---459686.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Kako bi to kod mene izgledalo da ostvarim HRVI ? Redovito se liječim 11 godina, imam minimalnu opću braniteljsku od 2470 kn, Po rješenju rat 70 % ostalo 30 % i fali mi par dana za status dragovoljca. Radni staž cca 20 godina. Ima li netko pojma ? Hvala.

 

 

 

Ja sam 2013 dobio 20%rvi, 20% rat i 80% ostalo, profesionalna, sa činom narednika i statusom dragovoljca, visina mirovine 1973,00 kn...e pa sad ti vidi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam 2013 dobio 20%rvi, 20% rat i 80% ostalo, profesionalna, sa

-----------------------------------------------------------------------------------------------

od 2013. do danas si mogao imati bar 2 bolnička lječenja i malo više dnevnih bolnica ako je u pitanju PTSP,i vjerujem da bi već imao opću a tada ti je izračun mirovine malo drugačiji.Treba biti uporan !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam 2013 dobio 20%rvi, 20% rat i 80% ostalo, profesionalna, sa

-----------------------------------------------------------------------------------------------

od 2013. do danas si mogao imati bar 2 bolnička lječenja i malo više dnevnih bolnica ako je u pitanju PTSP,i vjerujem da bi već imao opću a tada ti je izračun mirovine malo drugačiji.Treba biti uporan !!

 

tko mu garantira da bi dobio opću (bez ljutnje -Ti ?).ja sam bio par puta na bolničkom pa nisam dobio ni za 10% više vojnog dijela.prika vremena su se stubokom promjenila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma redovno obavljam kontrole, svake godine jedna dnevna..imao sam rvi privremeno, tek sam prošli mjesec dobio rješenje za stalno od prvostupanjske komisije, sad čekam od drugostupanjske..i onda sam mislio podnijeti nekakav zahtjev za povećanje postotka u ratu i da me prebace u opću....e sad šta će biti i kada... vidjet ćemo... ako doživimo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam 2013 dobio 20%rvi, 20% rat i 80% ostalo, profesionalna, sa činom narednika i statusom dragovoljca, visina mirovine 1973,00 kn...e pa sad ti vidi..

Evo ima ih i sa manjom mirovinom od mene,stari imam više od tebe 15-tak kuna i to kao nedragovoljac,naš ministar je nedavno izjavio da su HRV-i dobili svoje da je sada red na "obične branitelje" tako da mi koji imamo oko 2000 kuna možemo biti zadovoljni,mi smo svoje dobili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se kako će u novom zakonu i dragovoljci naći svoje zaslužno mjesto !

Na groblju.

Kako vam nije jasno da su oni tu samo radi sebe i da im branitelji kao ljudi nisu ni na kraj pameti koje, eto, moraju trpiti jer se (gle čuda) zovu - Ministarstvo branitelja.

Kada ste šta dobroga doživjeli od ministarstva ili, nedajbože Ministra ?

Osim, dakako, floskula ; ....vratiti dignitet...., dostojanstvo.., bla, bla, bla....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam 2013 dobio 20%rvi, 20% rat i 80% ostalo, profesionalna, sa činom narednika i statusom dragovoljca, visina mirovine 1973,00 kn...e pa sad ti vidi..

 

Možeš li razdvojiti mirovinu na vojni dio i civilni (ako nije tajna).onda je mnogo lakše "razgovarati".naime sa tim činom i statusom dragovoljca Ti je velika osnovica ali samo 20% od toga a ostalo na staž.ako ga nemaš puno a visok udio onda je u konačnici mizerija.(bez obzira na status RVI). pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako imam malo radnog staža, izračunali su mi mirovinu oko 1500 kn, pa su mi onda dali najmanju braniteljsku 1973,00 kn.....i tu su obračunali i čin i status dragovoljca,....jbga..da..obračun mirovine mi je radila jedna srpkinja u HZZOu u Vukovaru...to me najviše raspametilo...

Da mi je samo znati koji je to točan iznos za najnižu braniteljsku mirovinu tvoja je 1973,00 moja je 1991.44 a oba smo navodno na najnižoj braniteljskoj mirovini,ma kažem ja svaki kacelarijski miš ima svoj zakon i odredi koliko ćeš dobiti,a zakon neke države koja se zove RH kaže:2.055,96 kn,da bar živim u toj obećanoj zemlji blagostanja di je sve po zakonu

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/44_17032016/05_Odluka_visina%20najni%C5%BEe%20mirovine%20hrvatskom%20branitelju%20iz%20Domovinskog%20rata%20za%202016..pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da mi je samo znati koji je to točan iznos za najnižu braniteljsku mirovinu tvoja je 1973,00 moja je 1991.44 a oba smo navodno na najnižoj braniteljskoj mirovini,ma kažem ja svaki kacelarijski miš ima svoj zakon i odredi koliko ćeš dobiti,a zakon neke države koja se zove RH kaže:2.055,96 kn,da bar živim u toj obećanoj zemlji blagostanja di je sve po zakonu

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/44_17032016/05_Odluka_visina%20najni%C5%BEe%20mirovine%20hrvatskom%20branitelju%20iz%20Domovinskog%20rata%20za%202016..pdf

 

U ovome što si boldao piše da je najmanja braniteljska 2055 kuna i nešto sitno lipa od 01.01.2016.Ti si otišao poslije toga datuma i imaš manju mirovinu od zakonom navedeno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da mi je samo znati koji je to točan iznos za najnižu braniteljsku mirovinu tvoja je 1973,00 moja je 1991.44 a oba smo navodno na najnižoj braniteljskoj mirovini,ma kažem ja svaki kacelarijski miš ima svoj zakon i odredi koliko ćeš dobiti,a zakon neke države koja se zove RH kaže:2.055,96 kn,da bar živim u toj obećanoj zemlji blagostanja di je sve po zakonu

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/44_17032016/05_Odluka_visina%20najni%C5%BEe%20mirovine%20hrvatskom%20branitelju%20iz%20Domovinskog%20rata%20za%202016..pdf

 

Poštovani dalmatino-39 ,

 

Poznato Vam je i ja sam dugo imao problema sa shvaćanjem iznosa najniže braniteljske mirovine.

 

Mislim da sada razumijem provedbu instituta – najniža braniteljska mirovina.

 

Svi spomenuti različiti iznosi su rezultat različitih iznosa minimalnih braniteljskih mirovina za SVAKU OD GODINA kada je bio izvršen obračun minimalne mirovine za nekog od branitelja.

 

(sada zanemarujemo stupidno djelovanje članka 80.ZOMO,od ovog mjeseca sve se vratilo na staro)

 

Nakon toga, na tako utvrđene za svaku godinu RAZLIČITE iznose najniže braniteljske mirovine, na SVE njih samo djeluje JEDNAKI rast AVM, dva puta godišnje.

 

Temeljem iznijetoga, ISTE iznose minimalnih braniteljskih mirovina imaju samo oni koji su ih ostvarili u istoj kalendarskoj godini.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani dalmatino-39 ,

 

Poznato Vam je i ja sam dugo imao problema sa shvaćanjem iznosa najniže braniteljske mirovine.

 

Mislim da sada razumijem provedbu instituta – najniža braniteljska mirovina.

 

Svi spomenuti različiti iznosi su rezultat različitih iznosa minimalnih braniteljskih mirovina za SVAKU OD GODINA kada je bio izvršen obračun minimalne mirovine za nekog od branitelja.

 

(sada zanemarujemo stupidno djelovanje članka 80.ZOMO,od ovog mjeseca sve se vratilo na staro)

 

Nakon toga, na tako utvrđene za svaku godinu RAZLIČITE iznose najniže braniteljske mirovine, na SVE njih samo djeluje JEDNAKI rast AVM, dva puta godišnje.

 

Temeljem iznijetoga, ISTE iznose minimalnih braniteljskih mirovina imaju samo oni koji su ih ostvarili u istoj kalendarskoj godini.

 

Lijep pozdrav

Ja sam u mirovini od 1999,znači kao civil u profesionalnoj a tu navodno najnižu braniteljsku sam dobio prije par godina.mislim dok je bila kosor,prošle godine sam išao ponovo na procjenu radne sposobnosti i dobio omjer rat-mir 20-80% i opet sam na toj najnižoj(prošle godine rađen novi obračun moje mirovine) ali kao što vidite opet je niža od najniže,znači normalnog objašnjenja za to nema,jednostavno onaj ko radi obračun dođe do neke svoje cifre u glavi i to je to,išao sam ja na mirovinski pa su mi rekli da primam tu najnižu braniteljsku mirovinu ako mi ne odgovara da se žalim a kome da se žalim,već sam pisao o tome pa je Buda zaključio da je a najniža zagrantirana za one sa 100% pro nesposobnosti,to u zakonu ne piše,ne piše tamo ni 1 ni 100% nego samo profesionalna mirovina,znači da mi koji primamo nižu od te najniže primamo manju mirovinu al pošto živimo tu di živimo moramo trpjeti ili možemo završiti u ludari ili u zatvoru,to profa nemože niko shvatiti,samo oni kriminalci na mirovinskom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja profesionalnu od 2010 godine tada je bila mirovina u iznosu od 1973 kn i nesto lp. Do sada tj do siječnja 2017 to je mirovina narasla na 2009 kn i nesto lp. Sada cemo vidjeti sa isplatom za sijecanj 10 veljače dali je sto naraslo i koliko.

 

Nisam naišao na podatak o rastu mirovina.jado, koliko je povećanje (kad ga očekuješ)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajdemo malo stati na loptu. Problem neverbalne komunikacije je što se napisano, pogotovo ako nije napisano jasno, može krivo shvatiti. Pa si probajte kulturno razjasniti tko je što mislio.

 

Konstatacija beroduba u svezi buda1965, je sasvim jasna i nedvosmislena,blago bih ju usporedio sa izrekom ako se nisi žalio možeš se slikat, možda si ranije trebao reagirati na verbalni duel, neke izreke uistinu narušavaju ugled ne samo pojedinaca nego i cijele populacije branitelja,spitfire s poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konstatacija beroduba u svezi buda1965, je sasvim jasna i nedvosmislena,blago bih ju usporedio sa izrekom ako se nisi žalio možeš se slikat, možda si ranije trebao reagirati na verbalni duel, neke izreke uistinu narušavaju ugled ne samo pojedinaca nego i cijele populacije branitelja,spitfire s poštovanjem

ntpr,

ja se puno ne brinem ,čak šta više "ne dira" me izjava beroduba o mojoj mirovini.znam da ima onih koji zbog svoje nebrige nisu ostvarili mirovinu i onda svoje frustracije liječe na drugima.i to je za ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj zakon će nažalost pomoći samo onome tko ide u mirovinu (HRVI) preko veze.Ja ih znam nekoliko i preko koga će ići ali nažalost ne možeš im ništa(možda staviti soli na rep)

baš si me nasmijao večeras.Ti spominješ neke "lažnjake" i da će novi zakon koji je u izradi pomoći takvima.o takvim se stvarima ne piše,jer Ti ništa nemožeš ispraviti,a neke bacaš u bed.uzgred u mirovini sam od 01.03.2002.i nemam frustracija.osjećam se zadovoljnim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konstatacija beroduba u svezi buda1965, je sasvim jasna i nedvosmislena,blago bih ju usporedio sa izrekom ako se nisi žalio možeš se slikat, možda si ranije trebao reagirati na verbalni duel, neke izreke uistinu narušavaju ugled ne samo pojedinaca nego i cijele populacije branitelja,spitfire s poštovanjem

 

Ranije? Ne vidim zašto, već sam rekao da je ovo specifičan podforum gdje se tolerira malo više. No i to više ima svojih granica, pa da se ne bi prešle otuda moja zamolba da se stane na loptu jer mi se učinilo da beroduba nije baš shvatio budu, pa zato probah pojasniti problem neverbalne komunikacije. Najlakše mi je bilo obrisati oba upisa, no to nije moja svrha ovdje. Posebno stoga što djelimo slične probleme.

 

Usput, da ne bude opet propitkivanja jesam li što trebao napraviti ranije, tema o HVO ti je maknuta jer je već dan jedan odgovor koji vuće na provokaciju. Isto pitanje slobodno postavi ovdje jer se ionako radi o pitanju novoga zakona. A u mogučim nejasnim odgovorima koji vuku na neprimjerenost više neću probavati shvatiti tko je što mislio niti smirivati situaciju, nego jednostavno brisati. Iako to nije svrha mog bitka ovdje.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam naišao na podatak o rastu mirovina.jado, koliko je povećanje (kad ga očekuješ)?

 

buda 1965 ;jesi li pročitao post od R-ZG,tu soluciju nije nitko spominjao,ispod tvog posta je,on kaže da će usklađivanje mirovina biti u ožujku,više nas zanima rast,jer usklađivanje i nije nužno rast (budimo realni netreba "rast" nego da nam vrate 10%,sa istom dinamikom s kojom su nam i uzeli, ono što je nekad bilo naše)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ranije? Ne vidim zašto, već sam rekao da je ovo specifičan podforum gdje se tolerira malo više. No i to više ima svojih granica, pa da se ne bi prešle otuda moja zamolba da se stane na loptu jer mi se učinilo da beroduba nije baš shvatio budu, pa zato probah pojasniti problem neverbalne komunikacije. Najlakše mi je bilo obrisati oba upisa, no to nije moja svrha ovdje. Posebno stoga što djelimo slične probleme.

 

Usput, da ne bude opet propitkivanja jesam li što trebao napraviti ranije, tema o HVO ti je maknuta jer je već dan jedan odgovor koji vuće na provokaciju. Isto pitanje slobodno postavi ovdje jer se ionako radi o pitanju novoga zakona. A u mogučim nejasnim odgovorima koji vuku na neprimjerenost više neću probavati shvatiti tko je što mislio niti smirivati situaciju, nego jednostavno brisati. Iako to nije svrha mog bitka ovdje.

 

Lp

 

U onoj "temi" htio sam se, moram priznat,upoznati sa eventualnim pravima pripadnika HVO-a u novom zakonu koji se zove kao i sama tema,jer se spominjalo u medijima.Bez ikakve namjere da provociram bilo koga.O čemu bi se ovdje radilo,"konkretno" o kojim pravima,ako netko ima saznanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda 1965 ;jesi li pročitao post od R-ZG,tu soluciju nije nitko spominjao,ispod tvog posta je,on kaže da će usklađivanje mirovina biti u ožujku,više nas zanima rast,jer usklađivanje i nije nužno rast (budimo realni netreba "rast" nego da nam vrate 10%,sa istom dinamikom s kojom su nam i uzeli, ono što je nekad bilo naše)

 

Pročitao sam post.spominje povečanje/uskladđivanje vojnog dijela po bodovina od 1,5-2 kune.znam da porast mirovine ide dva puta godišnje (3 i 10 mjesec).e sad, da li je to povećanje mirovine ili usklađivanje (po čemu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitao sam post.spominje povečanje/uskladđivanje vojnog dijela po bodovina od 1,5-2 kune.znam da porast mirovine ide dva puta godišnje (3 i 10 mjesec).e sad, da li je to povećanje mirovine ili usklađivanje (po čemu)?

usklađivanje se provodi 2x godišnje po nekoj švicarskoj metodi,i to nije povećanje.

povrat smanjenja mirovina od 10% je sasvim druga priča-i nema ama baš nikakve veze s usklađivanjem.

 

Ažurirano

 

neznam tko je otvorija ovu temu-ali naslov baš i nije cool. Zakon ministra Medveda?????? Zakon donosi Sabor RH,a ne ministar!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usklađivanje se provodi 2x godišnje po nekoj švicarskoj metodi,i to nije povećanje.

povrat smanjenja mirovina od 10% je sasvim druga priča-i nema ama baš nikakve veze s usklađivanjem.

 

Ažurirano

 

neznam tko je otvorija ovu temu-ali naslov baš i nije cool. Zakon ministra Medveda?????? Zakon donosi Sabor RH,a ne ministar!

 

crny46,složio bi se s tobom,uistinu je teško raspravljati o nečemu što se još nije ni dogodilo,pa je sasvim normalno da lutamo.Kad se dogodi taj Zakon možda će bit lakše sagledat situaciju, te uz naše stručne kolege na forumu izvući neke zaključke,kad će biti više prilike pomoći onima koji bi se našli unutar zakona,te ostvarili stečeno pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crny46,složio bi se s tobom,uistinu je teško raspravljati o nečemu što se još nije ni dogodilo,pa je sasvim normalno da lutamo.Kad se dogodi taj Zakon možda će bit lakše sagledat situaciju, te uz naše stručne kolege na forumu izvući neke zaključke,kad će biti više prilike pomoći onima koji bi se našli unutar zakona,te ostvarili stečeno pravo

 

 

pa neznam kako,ni zašto....ali raspravljati o nečemu što će biti-ako bude...ima li smisla??? možda bi admin mogao neke teme privremeno blokirati-jer se od pravne pomoći skrenulo na politikanstvo i špekulacije.

Zakon tj promjene-kad se izglasaju-onda će se moći razglabati što i kako,a ovako je trlababalan ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji, novi zakon (kako vi kažete ministra Medveda) još je u salatari kod njega na stolu i njegovih suradnika, pretpostavljam da se još rade nove projekcije, simulacije (troška) itd, no..... prije sabora mora ići na Vladu RH, pa po odobrenju ide Saboru RH na vjerojatno dva čitanja i nakon eventualnih amandmana na usvajanja. Ono što hoću reći da je dnevni red Sabora "pun ko čep" do godišnjih odmora i ljetne stanke, pa onda sami zaključiti kada se to može finiširati, ali po mojem (optimistički) krajem godine, ali vrlo vjerojatno tek na godinu Zaboravite ovu temu još nekoliko kvartala, a više razmišljajte kvartalno o 10%. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji, novi zakon (kako vi kažete ministra Medveda) još je u salatari kod njega na stolu i njegovih suradnika, pretpostavljam da se još rade nove projekcije, simulacije (troška) itd, no..... prije sabora mora ići na Vladu RH, pa po odobrenju ide Saboru RH na vjerojatno dva čitanja i nakon eventualnih amandmana na usvajanja. Ono što hoću reći da je dnevni red Sabora "pun ko čep" do godišnjih odmora i ljetne stanke, pa onda sami zaključiti kada se to može finiširati, ali po mojem (optimistički) krajem godine, ali vrlo vjerojatno tek na godinu Zaboravite ovu temu još nekoliko kvartala, a više razmišljajte kvartalno o 10%. :)

Po mome nema zakona do jeseni.a o vraćanju 10%(Milanovićeva vlada) je sve rekao Plenković.bit će počevši od 2018. po 3%.tužbe se ne isplate jer je sve "odlučeno" u vladi.(e sad kako tko to prima k srcu )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam, ali na sve ovo skupa odgovoriti rečenicom Don Miguel Ruiza....

 

"Ako se netko prema vama ne odnosi s ljubavlju i poštovanjem, možete biti sretni da vas napusti".....

kao i

izreka Charls Darwina " Nisu loša vremena nego su loši ljudi "...

te izreka Ivana Aralice " Blago onima koji su obavili svoju dužnost i zadržali osječaje da su im ruke čiste"

 

Starimo i sve smo bolesniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji, novi zakon (kako vi kažete ministra Medveda) još je u salatari kod njega na stolu i njegovih suradnika, pretpostavljam da se još rade nove projekcije, simulacije (troška) itd, no..... prije sabora mora ići na Vladu RH, pa po odobrenju ide Saboru RH na vjerojatno dva čitanja i nakon eventualnih amandmana na usvajanja. Ono što hoću reći da je dnevni red Sabora "pun ko čep" do godišnjih odmora i ljetne stanke, pa onda sami zaključiti kada se to može finiširati, ali po mojem (optimistički) krajem godine, ali vrlo vjerojatno tek na godinu Zaboravite ovu temu još nekoliko kvartala, a više razmišljajte kvartalno o 10%. :)

Poznavajući vladajuću stranku,mislim da bi zakon mogao izići pred lokalne izbore ili možda pri kraju ovog mandata,zašto? zna se

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Da li netko pita ili predlaže donosiocima novog zakona nešto u svezi invalidnina.Tipa, kad će rasti iznos,zašto ne rastu niti minimum godišnje jer ako se prije izvjesnog vremena mogla "kresati" mogla bi i rasti.Nešto u tom smjeru.Život je sve skuplji i skuplji i ne pijemo lijekove koje se ne moraju platiti, već ih doplaćujemo.A nema svako po 1500 kn invalidninu već su uglavnom mizerne po 116 do 200 kn otprilike pa u tom smjeru nešto da se pita gospodina Medveda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno je i to u pripremnom zakonu.za izračun se uzima 115% proračunske osnovice.za 2016. je to 3326 kuna i dodano iznosi 3824 kn (mislim da sam dobro izračunao).od toga

20% rvi -3%

30% -4%

40% 6% .....

 

Sada hrvi 30 % ima mjesečno 153 kn.

 

Ne kužim kaj si ovime želio pojasniti ili ti nam objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je i stavljeno na "dnevni red".ali sve se vrti oko novca.koliko je to novca ako se invalidnina poveća za 20 kuna.sve se stavlja na papir i "vagu".

Kreću pregovori sindikata o novim ugovorima za naredni period.tu će biti govora i o lovici.tko će za nas pregovarati,pitam Te vukovar ? pozzzz

 

Ažurirano

 

Primam i sam 153 čune.po prikazanoj osnovici to je to.e sad koliko je ta osnovica dugo na "snazi" iliti se nije mjenjala (godina)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je i stavljeno na "dnevni red".ali sve se vrti oko novca.koliko je to novca ako se invalidnina poveća za 20 kuna.sve se stavlja na papir i "vagu".

Kreću pregovori sindikata o novim ugovorima za naredni period.tu će biti govora i o lovici.tko će za nas pregovarati,pitam Te vukovar ? pozzzz

 

Ažurirano

 

Primam i sam 153 čune.po prikazanoj osnovici to je to.e sad koliko je ta osnovica dugo na "snazi" iliti se nije mjenjala (godina)?

 

želiš reći da bi s 153 moglo ići na za 20 kn plus ? ( možda ?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mislim da bi trebali pregovarati oni koji sada daju smjernice novog zakona ili predstavnici udruga Hvidre i ostali koji kroje našu sudbinu i trebaju naš glas kad njima zatreba.Nisam pitao u svezi samog papirnatog pisanja u novom zakonu ,to postoji u svim dosadašnjim zakonima ali nikako ne vidim da se povečava niti osnovica niti invalidnina (novac)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mislim da bi trebali pregovarati oni koji sada daju smjernice novog zakona ili predstavnici udruga Hvidre i ostali koji kroje našu sudbinu i trebaju naš glas kad njima zatreba.Nisam pitao u svezi samog papirnatog pisanja u novom zakonu ,to postoji u svim dosadašnjim zakonima ali nikako ne vidim da se povečava niti osnovica niti invalidnina (novac)

 

Proračunska osnovica od koje zavisi iznos invalidnine određuje se svake godine u 12. mj. prilikom donošenja državnog proračuna Zakonom o izvršavanju državnog proračuna za narednu godinu.

 

"Članak 22.

(1) U Proračunu su utvrđena sredstva za naknade i druga primanja na temelju posebnih propisa.

(2) Osnovica za obračun naknada i drugih primanja iz stavka 1. ovoga članka iznosi 3326,00 kuna."

 

Ista nije mijenjana po mojim saznanjima od 2001.g što je neshvatljivo jer su troškovi korisnika od tada(16g) znatno porasli.

Još više neshvatljivo je da se tom problematikom nitko ne bavi već 16 godina i šuti se o tome.

Dok je tako država nema potrebe istu korigirati i uskladiti s stvarnim okolnostima.

Zašto bi kad to nitko ne traži.

Jasno je da za dizanje invalidnine treba promjeniti -povećati iznos spomenute osnovice ili postotak predviđen ZOPHBDR koji se navodno priprema.

Prvo je za ovu godinu isključeno ,a drugo sumnjam da će se poboljšati novim zakonom kad o tome udruge koje navodno zastupaju naše interese( i dobijaju novac iz istog tog proračuna) šute.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija