Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

jado

Novi zakon ministra Medveda

Preporučene objave

Prije 3 minuta, tadija24 je napisao:

Postovani Skywalker007,

- da mirovina bi trebala biti povolnija odnosno > cca za 30 %  a o tom ovisi vise faktora kao napr. da li idete u opću, koji omjer  rat/mir, prevođene činova kod vas 3 cina gore jer ste bili u specijalnoj , povecanje za dragovoljca, borbeni sektor 1600 dana x 0,50 kn itd.

lijepi pozdrav

Ovo 1600 dana x 0,50kn se u slučaju da ostvari status HRVI i da mu se izračun mirovine radi prema ZOPHB ne uzima u obzir. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 4 minuta, tadija24 je napisao:

Postovani Skywalker007,

- da mirovina bi trebala biti povolnija odnosno > cca za 30 %  a o tom ovisi vise faktora kao napr. da li idete u opću, koji omjer  rat/mir, prevođene činova kod vas 3 cina gore jer ste bili u specijalnoj , povecanje za dragovoljca, borbeni sektor 1600 dana x 0,50 kn itd.

lijepi pozdrav

Poštovani tadija24,

Hvala puno na brzom odgovoru nadam se bar malo većoj mirovini bar 15 % samo da se maknem dosta je više. 

Podijeli ovu objavu

Može li mi netko odgovoriti....ako sam bio na dužnosti po ustrojbenom činu bojnik-pukovnik, a imam osobni čin satnik, kako se obračunava mirovina i gdje se diže potvrda o ustrojbenom činu?

Podijeli ovu objavu

Ne postoji potvrda o ustrojbenom činu. Ako si bio zaposlenik MORH-a pošalješ im dopis s dostavnicom u kojoj tražiš da ti izdaju potvrdu o činu i dužnosti na kojoj si raspoređen te ti oni onda napišu da si bio u osobnom činu satnika, a raspoređen na ustrojbeno mjesto bojnika.

Obavezno navesti da ti ta potvrda treba u svrhu ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu u skladu s člankom 15. ZOPHBR

Uređeno od gonzo-stari
ne vidim dobro pa mi slova nestaju

Podijeli ovu objavu

Gonzo-stari, nisam bio zaposlenik MORH-a, već sam na tom mjestu obnašao dužnost za vrijeme rata i to svih 1100 dana! Po čemu će mi onda biti napravljen izračun?

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, crny46 je napisao:

šime-ne zamaraj se-ja san preko veza tražija i nisan dobija-ali je HZMO službeno dobija za 2 tjedna od PU MORH-a

Pa to je vrlo važna stvar, ne razumijem da to nije regulirano

Podijeli ovu objavu

Prije 15 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ne postoji potvrda o ustrojbenom činu. Ako si bio zaposlenik MORH-a pošalješ im dopis s dostavnicom u kojoj tražiš da ti izdaju potvrdu o činu i dužnosti na kojoj si raspoređen te ti oni onda napišu da si bio u osobnom činu satnika, a raspoređen na ustrojbeno mjesto bojnika.

Obavezno navesti da ti ta potvrda treba u svrhu ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu u skladu s člankom 15. ZOPHBR

Nisam bio aktivni časnik, prema tome niti zaposlenik, već sam tu dužnost obnašao za vrijeme rata

Podijeli ovu objavu

Onda probaj vidjeti u svom područnom uredu za branitelje, tamo mora postojati evidencija o činovima i dužnostima pripadnika pričuvnog sastava za vrijeme rata. Ali, ne zamaraj se time jer će HZMO to sve tražiti službenim putem.

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, gonzo-stari je napisao:

Onda probaj vidjeti u svom područnom uredu za branitelje, tamo mora postojati evidencija o činovima i dužnostima pripadnika pričuvnog sastava za vrijeme rata. Ali, ne zamaraj se time jer će HZMO to sve tražiti službenim putem.

Ok, hvala ti

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , prof je napisao:

Poštovani jado,

možete se zaposliti (mislim na puno radno vrijeme) i plaćati sve doprinose za direktora ili zaposlenika ovisno što ćete raditi.

Tijekom radnog odnosa mirovina Vam se umanjuje i iznosi 5 osmina sadašnje mirovine od 2050 kn, to jest cca 1281,25 kn.

Hvala gosp Prof

Mislim da cu se zaposliti kao prokurator u jdoo dakako formalno a raditi cu kao ispomoć prodavača i dobavljač za poduzeće

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, jado je napisao:

Hvala gosp Prof

Mislim da cu se zaposliti kao prokurator u jdoo dakako formalno a raditi cu kao ispomoć prodavača i dobavljač za poduzeće

Poštovani jado, biti će sve dobro dok tako bude prolazilo.

Kolika su mjesečna obavezna davanje za zaposlenog prokuratora, što kaže Vaša matematika ?

Lp

Podijeli ovu objavu

Prije 46 minuta, Šime2 je napisao:

Može li mi netko odgovoriti....ako sam bio na dužnosti po ustrojbenom činu bojnik-pukovnik, a imam osobni čin satnik, kako se obračunava mirovina i gdje se diže potvrda o ustrojbenom činu?

To  i mene zanima jer sam obnašao dužnost zamjenika zapovjednika bojne za operativno obavjestajne poslove a sobzirom da sam u profesionalnoj od 2011 a HZMO to nista nije uzeo u razmatranje prilikom obračuna mirovine, uzeo je u obzir samo dragovoljstvo kao i PTSP kao dijagnozu.

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, prof je napisao:

Poštovani jado, biti će sve dobro dok tako bude prolazilo.

Kolika su mjesečna obavezna davanje za zaposlenog prokuratora, što kaže Vaša matematika ?

Lp

U konačnici bi to iznosililo 12 % na godišnjoj razini po poreznoj prijavi ukupno sa iznosom mirovina , dakle ukupni prihod mojih primanja u jdoo + mirovine . Dok ide ide

Podijeli ovu objavu

, gonzo-stari je napisao:

nije ured za branitelje, nego ured za obranu-oni vode pričuvu,a PU MORH vodi djelatni sastav za period dok je osoba bila djetni pripadnik HV.

Podijeli ovu objavu

zis    3

U Narodnim novinama su objavljena dva provedbena akta, koji omogućuju (po stupanju na snagu) početak provedbe postupka za sve one koji do sada nisu mogli podnijeti zahtjev za ostvarivanje statusa HRVI zbog isteka, Zakonom o pravima hrvatskih branitelja, propisanog roka.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_27_559.html

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_27_558.html

Podijeli ovu objavu

Pošto u novome zakonu za mene nema ništa značajnog ( osim rada od 2,5 sati dnevno,što je upitno ) , pa mi se ne pretražuju članci, da li je određeno datumom početak rada komisija za utvrđivanje invalidnosti ??

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, malicovjek je napisao:

Zar nije 3,5 sata rada dnevno onima s potpunim gubitkom radne sposobnosti.

Ma da.ja sam pogrešio.mislim da nitkome nisam napravio neku štetu sa krivo iznešenim podatkom.a i tko će Vas zaposliti na 3,5 sata dnevno??

Podijeli ovu objavu

JBTG, malo je "diskutabil----   da li radite na ugovor o radu ili ugovor o djelu.  Velika je razlika glede obavljanja tih poslova, a to bi trebao znati vaš poslodavac. To Vam može biti "dvosjekli mač". Da li ste u mirovini opća ili profesionalna?  Oprez!

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , buda2 je napisao:

Ma da.ja sam pogrešio.mislim da nitkome nisam napravio neku štetu sa krivo iznešenim podatkom.a i tko će Vas zaposliti na 3,5 sata dnevno??

Zaposlit će. Treba radne snage. Ima poslodavaca kojima treba baš netko na do 3.5 sati, tko želi raditi za te sate i biti plaćen pola od pune plaće za to radno mjesto. 

Na kraju, krajeva, tih 3.5 sati se piše, sve je legalno. A koliko se uistinu odradi i plati, eeeeee tko to zna, kao i u poslovima za i na puno radno vrijeme. 

Kažu statistike da je javni sektor u prosjeku, a za razliku od privatnog plaćen puno više. To su samo statistike i u praksi nije tako jer se u privatnom sektoru u 50% slučajeva pola plaće isplaćuje na ruke, pola preko računa, za razliku od javnog sektora gdje sve ide preko računa. Statistike broje i računaju samo ono što ide preko računa, odnosno ono za što se zna. 

Tako i ovo radno vrijeme do 3.5 sati. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad