Jump to content

Novi zakon ministra Medveda


jado

Preporučene objave

želiš reći da bi s 153 moglo ići na za 20 kn plus ? ( možda ?)

 

Ne.ne kompa.želio sam na primjeru povečanja,u ovom slučaju invalidnina, prave se izračuni/projekcije koliko je to veće izdvajanje svaki mjesec za proračun.pa sam samo naveo da se ,eventualno,povećaju invalidnine za 20 kuna koji je to izdatak/mjesec (20x7000).onda se vidi da li se to može povećati/izdvojiti ili da sve ostaje po starom.mislim da bi moglo ostati po starom.(nitko se ne buni pa je valjda to u redu -misle vladajuće strukture)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je novi zakon o Hrv. braniteljima već debelo uređen, što je i na TV rekao Demo,čeka se samo uvrštenje na vladu, neka sitna usklađivanja sa zahtjevima Udruga, zan pretpostaviti je da 200 milion kuna neće biti dovoljno za nikakva povećanja niti invalidnina a kamo li mirovina.Tako da se toga nemorate bojati.Sve ostaje po starom.eventualno 2018. god. bi mogla donjeti malo povećanje ali ni tu nisam osobno siguran jer će se ići sigurno na zadovoljavanje potreba HVO-e , a s time u proračunu opet neće biti novca.Do kraja mandata ove vlade ako izdrži branitelji se mogu samo nadati da će dobiti možda adekvatnu zdravstvenu zaštitu, dodjela stanova i rješavanje nekih ne tako bitnih pitanja kaošto su materijalna prava.Sve u svemu nema ništa od povećanja mirovina i vraćanja onoga što je pokradeno u Milanovićevoj, Kosoričinoj i inim prjašnjim vladama.sretno branitelji, brinite o zdravlju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji put sam "prošao" 2007.dobio opću i promjenu omjera.od onda samo odbijenice tipa :postoji pogoršanje stanja ali ne toliko za promjenu omjera (sažeta opaska komisije).pokušavati treba stalno.netko će popustiti.valjda.

 

buda1965;nakon koliko godina možeš ići ponovno na komisiju vezano za promjenu omjera,pošto sam već jednom bio pa mi rekli (napisali) isto što i tebi,poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965;nakon koliko godina možeš ići ponovno na komisiju vezano za promjenu omjera,pošto sam već jednom bio pa mi rekli (napisali) isto što i tebi,poz.

 

Možeš ići ćim ti se u nalazima navede da je stanje pogoršano.najbolje poslije bolničkog ležanja ali više ništa nije sigurno.ali netreba gubiti nadu i treba biti uporan.ako ne ideš na komisije ničemu se nemožeš ni nadati.jednom će upaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li tko prijedlog zakona ili kakvu radnu verziju neka prilijepi da vidimo sta ce biti novog

 

Strpite se još malo.Bit će prijedlog pred izbore.Naravno radna verzija s hrpom neostvarljivih obećanja .Pa dolaze pripreme za odmor i godišnji 7. i 8- mj ih nema.Pa poslije ide javna rasprava .Pa če se sve obećano naravno na temelju rasprave izbaciti , pa na vladu ,pa na saborske odbore odbore.Pa čekati da se uvrsti u dnevni red pitaj Boga kad.

Pa prvo čitanje,pa drugo.Bojim se da se to neće donijeti tako skoro i da će nam nešto bolje donijeti.Ne nadajte se ničemu osim možda počasnom plotunu,ako i to ne uzbace iz zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ntpr Po zakonu ti je bilo svakih šest mjeseci.Moraš imati "pojačanu"terapiju,bolničko ležanje,psiho-test i pitanje je da li češ dobiti pogoršanje.Znaš i sam da je država u banani

 

sve mi to ide na bananu hebem bananu a svi lapaju svaki dan čuješ ovaj lapio ovoliko onaj onoliko ali nisam čuo da je onaj vratio ovoliko ovaj onoliko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve mi to ide na bananu hebem bananu a svi lapaju svaki dan čuješ ovaj lapio ovoliko onaj onoliko ali nisam čuo da je onaj vratio ovoliko ovaj onoliko

 

stubi;ne mogu reći da potpisujem ,ali se slažem s tobom vezano za ovu temu,mislim da nije dobra niti naslovom niti raspravom gdje dolazi do raznih komentara ,pa čak i neprimjerenih,(nisam mislio na tvoj post),gdje se upuštamo u nepoznato,već rečeno,i mišljenja sam da čekamo razvoj situacije nazovimo povoljnije za nas.Ako već hoćete ,kakav komentar napisati za temu koja mi se uopće ne sviđa,(jednom prilikomsam napisao da u raspravi možem učestvovati i samo čitajući)i pomislim jel ima netko da objavi nešto novo uskladu čega možemo komentirati,svakako uz naš strčni tim,a ne lutati,da izvinete ko guske u magli,otvorimo novu temu "Oružane snage i branitelji, isprike svima,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

A sta vrijedi i pitati bit ce kad ce biti, ministar je prije mjesec dana izjavio da je zakon gotov i da se uskladjuje sa ostalim ministarstvima, ocito to sad ipak malo predugo traje jer je vlada obecavala da ce zakon biti izglasan u prvom kvartalu ove godine, a prvi kvartal je prosao.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tomo-medved-objavio-zavrsili-smo-novi-zakon-o-hrvatskim-braniteljima-1155271

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za "Lex Agrokor" da spase Todorića ,trebao im je tjedan dana da donesu Zakon.

Kad je riječ o hvratskim braniteljima,invalidima Domovinskog rata,obiteljima poginulih i ostalih stradalnika treba im godinu i pol dana otkad su na vlasti(računajući i vladu Oreškovića,jer tada je već obećan novi zakon.

Prije izbora i poslije stalno govore kako rano umiru branitelji i da se mora nešto poduzeti -korisno.(prosjek 52 g)

Pošto smo nas većina u tim godinama.očito računaju da je svaki dan za njih koristan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne samo da nije došao na raspravu nego se niti spominje,svaki dan umre 5 branitelja,bio zakon donešen ili ne

 

ali i svakom promjenom vlasti (stranke ) pojave se novi branitelji ? koji traže status HRVI.

do 1999.branitelja je bilo oko 300.000 a krajem 2004. oko 500.000 sad 2017. preko 500.000 ( oko 560.000)

iako braniteji umiru brojčano stanje se povećava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali i svakom promjenom vlasti (stranke ) pojave se novi branitelji ? koji traže status HRVI.

do 1999.branitelja je bilo oko 300.000 a krajem 2004. oko 500.000 sad 2017. preko 500.000 ( oko 560.000)

iako braniteji umiru brojčano stanje se povećava.

 

možda se novi branitelji pojavljuju ne samo kako je rekao spitfire "zašto i oni nebi ostvarili svoja prava", nego možda i zbog olakšica uvođenjem novog poreza na nekretnine ,koji će na glasovanje prije novog zakona o pravima hrvatskih branitelja,neznam što bih rekao,više ništa nije onako kakvim se čini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kako je rekao spitfire "zašto i oni nebi ostvarili svoja prava"...

 

To je bila sarkastična opaska na mogučnost pojave novo oboljelih (eto sjetili se), pa bi mi koji već tražimo ostvarenje svojih prava, poradi njih, ostali opet u nekom zapećku čekajući dok jedina i najmilija nam ne postane mala Švica. Ili nas provozaju sa nogama naprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali i svakom promjenom vlasti (stranke ) pojave se novi branitelji ? koji traže status HRVI.

do 1999.branitelja je bilo oko 300.000 a krajem 2004. oko 500.000 sad 2017. preko 500.000 ( oko 560.000)

iako braniteji umiru brojčano stanje se povećava.

 

Mi smo ti kao gušteri.kad gušteru odrežeš rep ponovno mu naraste.kad jedan od NAS umre pojave se dva nova branitelja.

 

Ažurirano

 

buda ;situacija je alrmantna, nemožemo ništa učinit da se popravi,nego samo čekati,a to nije interesantno

 

Da nam ne bi bilo dosadno i neinteresantno (da ubijemo vrijeme) dobro je pročitati šta se (možebitnog) očekuje od novog zakona ,(ciglicu od zlata nećemo dobiti),a i da forum ne zamre na nekoliko dana. LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je bila sarkastična opaska na mogučnost pojave novo oboljelih (eto sjetili se), pa bi mi koji već tražimo ostvarenje svojih prava, poradi njih, ostali opet u nekom zapećku čekajući dok jedina i najmilija nam ne postane mala Švica. Ili nas provozaju sa nogama naprijed...

 

jab svoja prava! neznam koja! senilan sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo je bilo receno do Bozica 2016 pa prvi kvartal 2017 a koko stvari stoje niti prijedlog zakona nije definiran , unatoč ovome sada se i koalicija polako razbija, tako da mislim da od ovoga ce biti jedno veliko nista.

Ali treba se nadati

 

LP

 

Istinskim braniteljima lijepe naše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
sastanči se, pokušavaju se naći rješenja, ali ministar koji drži novčanik ne želi ni čuti.

koji ministar ?....jel možda medved rekao da ga netko sputava...nezanima njih nikoga ništa, nemaju potrebe uopće žuriti....nek samo oni sastanče....

http://www.dnevno.hr/domovina/hrvatska-u-soku-umiru-kao-pokoseni-u-2016-godini-umrlo-4073-hrvatskih-branitelja-1031573/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand; svi se sjećamo "živog zida" to su bili aktivisti koji su pomagali između ostalog i braniteljima koje su deložirali iz stanova ,kuća i dr. uz jake snage ...., razvlačili su ih po ulicama,trpali u marice, i što se dogodi za recimo kratko vrijeme,došli su uprevo tamo gdje se nešto može napraviti,podržati ili predložiti,gdje smo mi u ovoj priči.Nas nema tko zastupati tamo gdje treba,i dalje smo glasačka mašina,i dalje je prisutan samo izljev neslaganja sa nečime,mislim da znaš što bi u stvari trebalo napraviti,da vidimo koliko naši građanke i građani stoje iza nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne kuzim zasto, on je jedan miran, posten, castan, radisan covjek, bez ikakve mrlje na sebi a ujedno veliki borac za svoja osobna prava.

 

Evo djela citata iz jednog portala:

"Đakić je svojedobno predlagao da branitelji budu izvan Ustava RH, da imaju posebna prva koja drugi građani RH nemaju, što je sablažnjivalo i njegove stranačke kolege pa i većinu branitelja. Prijedlog je obrazlagao izjavom da su “posebna prva imali u Domovinskom ratu” i da u miru trebaju uživati prava koja ostali državljani RH nemaju."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oj jadna državo.zakona o braniteljima nema niti će ga biti.najprije ispuniti želje pupovca jer je on u koaliciskoj vladi,xxxx xx vi i vaših 10 posto ovih i onih uzmite sve i namirite todorića i druge bogataše.mladi su najpametniji bježe glavom bez obzira a za godinu dvije

urušit će se i zdrastveni i mirovinski sustav.danas zadnja vijest eurostata hrvatska je siromašnija od rumunjske ali zato imamo bogataše na nivou amerike.hrvat je hrvatu najveći neprijatelj rekao je matoš i nije daleko od istine.

uređeno: od Spitfire
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sta ce sa zadovoljstvom i papirom da im neko kaze ili napise da su „sudionici Domovinskog rata“ ako iza toga nece stajati i nekakva materijalna prava.

Onda ih nisu trebali ni stavljati u novi Zakon.

 

Dobit će (možda) neki "papir" i neće biti zaboravljeni da su sudjelovali u DR.forma će biti zadovoljena.a ono ostalo ......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ovaj Medo nije normalan. Evo nama novih pola milijuna branitelja. Kako je Plenki počeo još ćemo uvoziti iz Ukrajine.

Ljudi će još više osjetiti gorčinu što žive u tzv. "Neovisnoj" Hrvatskoj.

I prvi puta čujem za 3. GBR vukovarsku ?? 4. bojna tzv. "opatovačka", 3. GBR, tako da. Padom Vukovara i 4. bojna je prestala postojati što i nije čudno s obzirom na gubitke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Domoljublje,rat za Domovinu,dragovoljci,branitelji,invalidi.., i sve što pod tim razumijevamo je razdoblje, 91 i 06/92.g, ostalo je pak nešto drugo,..

lp

Hm, imao sam vojnika koji je 1993. bio u ročnom sastavu nakon čega se priključio 7. GBR kao pješak i s njima se naratovao više nego mnogi dragovoljci. Ne omalovažavati nikoga.

Nije rat svakome bio isti. Ne možeš uspoređivati rat pješaštva i topništva ili pionirske ili pontonjerske inženjerije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, imao sam vojnika koji je 1993. bio u ročnom sastavu nakon čega se priključio 7. GBR kao pješak i s njima se naratovao više nego mnogi dragovoljci. Ne omalovažavati nikoga.

Nije rat svakome bio isti. Ne možeš uspoređivati rat pješaštva i topništva ili pionirske ili pontonjerske inženjerije.

 

Istina !

Ima ljudi koji imaju status dragovoljca DR a nisu vidjeli prve crte, što više nisu istoj bili blizu ni 100 km od iste. Da, ima takvih koliko želite. I sve je po zakonu . Ništa nije protuzakonito ili ilegalno, kupljeno "ispod stola". Kako je to moguće ? Pa moguće je jer je isti ili ista bio pripadnik MUP-a u to vrijeme kada su i automehaničari u MUP-u imali ovlaštenja a tijekom razdoblja dobivanja statusa dragovoljca nije se približio prvoj crti bliže od 100 km. Kaj je sigurno je sigurno.

 

Dok opet s druge strane osoba koja je došla 1993 priključila se specijalnoj policiji mup-a ili jednoj od gardijskih brigada HV-a kao Tigrovi , je prošla više ratnih zbivanja nego taj isti dragovoljac ( gore opisan ) koji rata nije vidio nego na TV-u, ali njemu se piše da je dragovoljac DR-a od 1991.

 

A sve je po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina !

Ima ljudi koji imaju status dragovoljca DR a nisu vidjeli prve crte,

 

Pa moguće je jer je isti ili ista bio pripadnik MUP-a u to vrijeme kada su i automehaničari u MUP-u imali ovlaštenja a tijekom razdoblja dobivanja statusa dragovoljca nije se približio prvoj crti bliže od 100 km.

--------------------------------

 

Dok opet s druge strane osoba koja je došla 1993 priključila se specijalnoj policiji mup-a ili jednoj od gardijskih brigada HV-a kao Tigrovi , je prošla više ratnih zbivanja nego taj isti dragovoljac ( gore opisan ) koji rata nije vidio nego na TV-u, ali njemu se piše da je dragovoljac DR-a od 1991.

 

A sve je po zakonu.

mogao bi se kladiti da će tako ostati i u novom zakonu..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina !

Ima ljudi koji imaju status dragovoljca DR a nisu vidjeli prve crte, što više nisu istoj bili blizu ni 100 km od iste.

 

A sve je po zakonu.

 

ima i onih koji su bili u četničkim redovima pa imaju status dragovoljca.

pripadnici milicije od 8.mj. 1990. do 30.4.1991. imaju statuse branitelja dragovoljaca ( iako su u miliciji bili po ugovoru o radu). od 1.5.1991. nisu htjeli odoru policije pa su ošli (svom četničkom jatu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima i onih koji su bili u četničkim redovima pa imaju status dragovoljca.

pripadnici milicije od 8.mj. 1990. do 30.4.1991. imaju statuse branitelja dragovoljaca ( iako su u miliciji bili po ugovoru o radu). od 1.5.1991. nisu htjeli odoru policije pa su ošli (svom četničkom jatu).

 

 

 

 

GLAVA I. TEMELJNE ODREDBE

 

Članak 2.

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih obrambenih snaga (HOS-a) te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, odnosno suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: hrvatski branitelj iz Domovinskog rata).

(2) Pod sudjelovanjem u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno vrijeme neposredne ugroženosti suvereniteta Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: obrana suvereniteta Republike Hrvatske), u smislu stavka 1. ovoga članka, podrazumijeva se oružani otpor agresoru i djelovanje u izravnoj svezi s tim otporom (odlazak u postrojbu, na borbeni položaj i povratak te obuka i priprema za odlazak na bojište) u vremenu od 5. kolovoza 1990. do 30. lipnja 1996.

 

 

Članak 10.

(1) Ne mogu ostvariti prava iz ovoga Zakona osobe koje su oštećenja organizma zadobile kao pripadnici, pomagači ili suradnici neprijateljskih vojnih i paravojnih postrojbi kao i osobe koje su osuđene pravomoćnom sudskom presudom zbog sudjelovanja u neprijateljskim vojnim i paravojnim postrojbama ili zbog ugrožavanja ustavnog poretka i sigurnosti Republike Hrvatske, kao ni članovi njihovih obitelji.

(2) Prava utvrđena ovim Zakonom ne mogu ostvariti ni osobe koje su se u Domovinskom ratu same ranile radi izbjegavanja vojne obveze, niti osobe za koje je u odgovarajućem postupku utvrđeno da su samovoljno ili bez dopuštenja nadležnog zapovjednika napustile postrojbu u bilo kojem razdoblju ili se nisu odazvale mobilizaciji.

(3) Zapreke iz stavka 1. i 2. ovoga članka odnose se i na priznavanje statusa hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

(4) Iznimno prava iz ovoga Zakona mogu ostvariti i osobe iz stavka 2. ovoga članka ako su ponovno dobrovoljno pristupile postrojbi ili su se odazvale mobilizaciji po pozivu nadležnog tijela. Prava se ostvaruju samo po osnovi ponovnog razdoblja sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina !

Ima ljudi koji imaju status dragovoljca DR a nisu vidjeli prve crte, što više nisu istoj bili blizu ni 100 km od iste. Da, ima takvih koliko želite. I sve je po zakonu . Ništa nije protuzakonito ili ilegalno, kupljeno "ispod stola". Kako je to moguće ? Pa moguće je jer je isti ili ista bio pripadnik MUP-a u to vrijeme kada su i automehaničari u MUP-u imali ovlaštenja a tijekom razdoblja dobivanja statusa dragovoljca nije se približio prvoj crti bliže od 100 km. Kaj je sigurno je sigurno.

 

Dok opet s druge strane osoba koja je došla 1993 priključila se specijalnoj policiji mup-a ili jednoj od gardijskih brigada HV-a kao Tigrovi , je prošla više ratnih zbivanja nego taj isti dragovoljac ( gore opisan ) koji rata nije vidio nego na TV-u, ali njemu se piše da je dragovoljac DR-a od 1991.

 

A sve je po zakonu.

 

pitajte ročnike koji su bili u 113.pbr u periodu zima,proljeće i lito 1993.godine di je vojarna u Šibeniku! ali znat će dobro di je Poličnik,Suhovare,Islam ,Kašić,Stankovci,Gaćelezi,Raslina,Bićine ,Dubravice,Miljevci,Pokrovnik.....dakle ratni put je very very varijabila s xx na n-tu nepoznanica!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitajte ročnike koji su bili u 113.pbr u periodu zima,proljeće i lito 1993.godine di je vojarna u Šibeniku! ali znat će dobro di je Poličnik,Suhovare,Islam ,Kašić,Stankovci,Gaćelezi,Raslina,Bićine ,Dubravice,Miljevci,Pokrovnik.....dakle ratni put je very very varijabila s xx na n-tu nepoznanica!

 

Te su klince tada gurnuli u borbu. Nalazio sam ih po putu od Paljuva prema Baždarićima i jednog u tom zaselku kad smo ih ponovo zauzimali.

Koji li je idiot ročnike pustio na "arkanovce", "vučjake", specijalce iz Srbije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam dionik od 91,do 96, (dragovoljac,DVO,Časnik, stradalnik..,),..iznosim osobni dojam, no ne sporim niti najmanje sve one iza 92.g, i kasnije stradalnike, to je jasno, govorim o težini,okolnostima i svemu drugom,..možmo o detaljima i kasnije,

Što se tiče Zakona, kojih je na žalost bilo niz,..zakone pišu državni činovnici, u uredima, daleko od stvarnosti i nas stradalnika, posljedice tih zakona imamo,sada ide novi Zakon,..čekajmo, novi Ministar novi Zakon., i sve tako redom.

Najvće pogreška je da su se dio branitelja ispolitizirali, zapravo da su Ministri bilu uglavnom stranačke osebe, slijepo provodeći određene politike,(zadaća:smanjuj prava,"nema novaca,recesija", za neko vrijeme.,pa opet ispočetaka, vrijeme prolazi...1991.g..,2017...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te su klince tada gurnuli u borbu. Nalazio sam ih po putu od Paljuva prema Baždarićima i jednog u tom zaselku kad smo ih ponovo zauzimali.

Koji li je idiot ročnike pustio na "arkanovce", "vučjake", specijalce iz Srbije....

 

ko je s njima i kako zapovjeda u tom kuršlusu i raspadu,duboko je more!

ali ako gušter derne u izravnom fajtu on u t%% a čejo s fagotom,pokupi fagot i 3 rakete....? šta sada? ne zaboravite-više san ima vjere u ročnike nego u gardiste i pričuvu. a o tome svjedoče 3.gbr.5.gbr. 4.gbr.....di su ročnici bili nije puklo! neke stvari su dešavale jer su krivi ljudi vodili prave stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je s njima i kako zapovjeda u tom kuršlusu i raspadu,duboko je more!

ali ako gušter derne u izravnom fajtu on u t%% a čejo s fagotom,pokupi fagot i 3 rakete....? šta sada? ne zaboravite-više san ima vjere u ročnike nego u gardiste i pričuvu. a o tome svjedoče 3.gbr.5.gbr. 4.gbr.....di su ročnici bili nije puklo! neke stvari su dešavale jer su krivi ljudi vodili prave stvari.

 

ako te što zanima-javi se na pvt pa ćeš znati di su gušteri 113.sve bili i radili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je s njima i kako zapovjeda u tom kuršlusu i raspadu,duboko je more!

ali ako gušter derne u izravnom fajtu on u t%% a čejo s fagotom,pokupi fagot i 3 rakete....? šta sada? ne zaboravite-više san ima vjere u ročnike nego u gardiste i pričuvu. a o tome svjedoče 3.gbr.5.gbr. 4.gbr.....di su ročnici bili nije puklo! neke stvari su dešavale jer su krivi ljudi vodili prave stvari.

 

O tome smo raspravljali. Dakle, ročnik s ratnim putom iz operacije "Gusar" ili dragovoljac koji je radio u 985 ? Stavio sam upitnik iako dileme nema, bar za mene.

Što se tiče konkretnog slučaja, da nije se znalo tko pije , a tko plaća.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O tome smo raspravljali. Dakle, ročnik s ratnim putom iz operacije "Gusar" ili dragovoljac koji je radio u 985 ? Stavio sam upitnik iako dileme nema, bar za mene.

Što se tiče konkretnog slučaja, da nije se znalo tko pije , a tko plaća.

 

 

za ostale ne znam...ali s ročnicima sam u listopadu 1992.g bija iza dubrovnika. 1993.g ročnici uopće nisu ni znali di je matična vojarna/ a nije je ni bilo/. ostalo vrime 1.pb i 2.pb -obe ročne, bile su stalno na crti. 2.pb u oluji je bez topničke pripreme razbila 1.i 2.četu/2 pb/pbr Kistanje! i ...što reći za guštere? nisu bili u ratu? 9 je dalo život,50ak ranjeno. pa piši ratni put!!!! a da ne kažem oluja i maestral! 2.pb na razbijanju ptutunapada na Grahovo podržavala je TRS ZPSt-3 h 203,3H155,5T130mm,1 svler Vulkan, BrTRS 6xh105mm,4xRAK12,2xbi MB120mm/12 kom/ ,vod T55/4kom/....razbili 2.drinsku brigadu po boku ko beba zvečku! a sutradan je 4.gbr nastavila bočni udar i dokusirala ih. toliko o ročnicima. nedaj bože,al bi njih najrađe sa sobom! elita.

 

 

hasko-tu ročnika nije bilo! oni su bilo poličnik-baštica-islam. as stožje glave moj prst je lansira fagot i tenk T72 bay bay....i sve bilo ok,nisu skužili. doša neki vod VP i bojna stega nikakva....a onda...sačuvaj bože...plotun pa plotun...i nikad kraja....

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ni tko je bio 100 metara od mene. Znam šta sam vidio. Rekli su mi domaći poslije da su to bili ročnici. Kao da nam je bio prioritet identifikacija kad na makadamskom putu okruženom suhozidom i makijom naiđeš na poginule. Gledaš oko sebe i ideš naprijed. Ali, dobro. To je prošlo, a mi se udaljismo od teme.

Osobno se "bojim" tog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče konkretnog slučaja, da nije se znalo tko pije , a tko plaća.

 

 

..eh da, vjerovatno bi i moji izvidnici voljeli znati zašto dio nije bio pokriven. No to ih neće vratiti, pokoj im duši..al bi i ja volio znati zašto ih se nije pustilo da odrade posao onako kako smo se dogovorili i uvijek radili i nikad bili ni ogrebani, da pođu pjehe..a ne potrpat ih u dajca i reći "ma tamo su svejedno naši"..No kako to stvarno nije tema, samo jedan osvrt, Darko, Josipe, Marko, Željko RIP..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.No kako to stvarno nije tema

Ne , nije ono što je rekao Obrovac ( Isusati, taj je lud ko prangija. Htio je ići na juriš "..pa ćemo poginuti ko partizani", rekao je), nego jesi li poslušao Zvirotića poslije njega, tadašnjeg zap. 3.brigade.

E, to je već ono što svi osjećamo i bojimo se kakvi će sve zakoni izaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne , nije ono što je rekao Obrovac ( Isusati, taj je lud ko prangija. Htio je ići na juriš "..pa ćemo poginuti ko partizani", rekao je), nego jesi li poslušao Zvirotića poslije njega, tadašnjeg zap. 3.brigade.

E, to je već ono što svi osjećamo i bojimo se kakvi će sve zakoni izaći.

 

a da poslušaš Lvca, Diksija i Obrovca? oni su bili.oni su istina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne , nije ono što je rekao Obrovac ( Isusati, taj je lud ko prangija. Htio je ići na juriš "..pa ćemo poginuti ko partizani", rekao je), nego jesi li poslušao Zvirotića poslije njega, tadašnjeg zap. 3.brigade.

E, to je već ono što svi osjećamo i bojimo se kakvi će sve zakoni izaći.

 

..ma iskreno, nisam..već sam tada tamo čuo nekoliko istina pa mi se ovo nije dalje slušalo..a i rekoh, ovo bio samo mali osvrt na "dicu daleko od kuće"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..eh da, vjerovatno bi i moji izvidnici voljeli znati zašto dio nije bio pokriven. No to ih neće vratiti, pokoj im duši..al bi i ja volio znati zašto ih se nije pustilo da odrade posao onako kako smo se dogovorili i uvijek radili i nikad bili ni ogrebani, da pođu pjehe..a ne potrpat ih u dajca i reći "ma tamo su svejedno naši"..No kako to stvarno nije tema, samo jedan osvrt, Darko, Josipe, Marko, Željko RIP..

 

jednostavno-planeri su mislili "lako ćemo" ! 4.gbr je u 3 pb imala oko 500 pješaka prvi dan!!!! a oko1.veljače 92.mtbr Benkovac je imala oko 10.500 vojnika!!!! i tad se lomilo...od 28.siječnja do 12/13.veljače. tad se tražilo di ima snaga za trenutno uvođenje u borbu....3/3gbr, mislim 2b/2gbr s južnoga bojišta! zašto te snage nisu bile odmah tj prije početka dovedene u stavljene u 2.ešalon,zašto zapovjednici nisu izvšili paz.izviđanje.....nego grlom u jagode!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u Kasicu, Rezanima, Lakicima, Islamu,...

Prosao sam pored razvaljenog kamiona na ulazu u Kasic koji je jos gorio (u njemu su poginuli decki iz 3 gardijske brigade).

na spok kašića i islama ušli su vukovi s vučjaka. dobro da nisu napali topništvo u režanima. da su prošli kroz kašić-nije bilo nikoga da ih zaustavi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam ništa protiv ( bez ljutnje) Vašeg ratnog puta ali mislim da je tema topića novi zakon koji treba predstaviti ministar Medved.

 

buda 1965; zar nam nije dosta tog zakona ministra medveda,"tresla se brda rodilo se ništ", pusti ljude nek se prisjete te muke u navedenim mjestima,glazbe smo se također naslušali "gluhoj sobi"mislim da se možemo prisjetiti kako smo imali sreće preživjeti pakao kašića,režana ,islama grčkog-latinskog , drača,kao i svih onih koji to nisu uspjeli zbog nečega ili ako hoćeš nekoga.Zakon koji je u izradi dugo vremena,može biti sušta suprotnost onome što smo napravili ,ostvarili,ustalom kao i svi drugi zakoni koji nam ne idu baš na ruku,jer smo svi mi građani lijepe naše.Spitfajer, lijepo je vidjeti da si opet dozvolio da se malo udaljimo od teme,koja je još uvijek samo tema,lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda 1965; zar nam nije dosta tog zakona ministra medveda,"tresla se brda rodilo se ništ", pusti ljude nek se prisjete te muke u navedenim mjestima,glazbe smo se također naslušali "gluhoj sobi"mislim da se možemo prisjetiti kako smo imali sreće preživjeti pakao kašića,režana ,islama grčkog-latinskog , drača,kao i svih onih koji to nisu uspjeli zbog nečega ili ako hoćeš nekoga.Zakon koji je u izradi dugo vremena,može biti sušta suprotnost onome što smo napravili ,ostvarili,ustalom kao i svi drugi zakoni koji nam ne idu baš na ruku,jer smo svi mi građani lijepe naše.Spitfajer, lijepo je vidjeti da si opet dozvolio da se malo udaljimo od teme,koja je još uvijek samo tema,lp.

 

Od zakona šta bude bit će.nismo ga mi sastavljali.nekome će se "svidjeti" nekome ne.

Mogli su otvoriti topić npr. ratni put ,ili tako nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfajer, lijepo je vidjeti da si opet dozvolio da se malo udaljimo od teme,koja je još uvijek samo tema,lp.

 

Rekoh već da moja svrha svakako nije da glumim bejbisitera i ispadam babaroga jer se ovdje uvijek, ali baš uvijek skrene s teme. OK, specifičan je podf, jasno mi je da večini srce zaigra kad se sjeti tih dana, ali i zatreperi kad se sjeti onih koji se nisu vratili. No, Buda je donekle u pravu, ipak je ovo, bez obzira na specifičnost podf, pravni portal. Tako da su rasprave tko je više uzeo i hoće li netko i kada to vratiti već deplasirane. A pomalo na to vuku i zadnje objave ovdje. Jer ni ja na svoj osvrt na nekoliko palih prijatelja nisam tražio pojašnjenja, dovoljno mi je poznato što se događalo, kako i zašto pa nemam ni mrvu namjere o tome pisati ovdje, posebno stoga što se u nekim "istinama" ne bi složili. To je tema za razglabati uz kavicu.

 

Što se mene tiće, ako se već nema o ničemu pametnijem, posebno s pravne strane, ponovit ću da bi najradije da netko pokrene temu kako pomoći iz svoga iskustva brači po oružju koji se još bore s demonima a ne vide izlaz bez farmakologije.

uređeno: od Spitfire
..ups, krivi nick
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na brzaka smo prešli samo jednu bitku i s obzirom da i ovaj forum prate i oni koji pišu i donose zakone, neka znaju da ljudi nisu zaboravili ni sebe ni svoje prijatelje i šta je u stvarnosti borbeni sektor, a šta neborbeni, što su navodili u "najčasnijem popisu".

Da li ćemo imati kakve koristi ovakvim prisjećanjima? Sigurno ne. Ali je indirektna sugestija da rat nije bio samo 3 mjeseca 91.Sakrivaju novi zakon ko zmija noge, a to se radi samo onda kada nešto skrivaš i ne želiš javnu raspravu.

Ovo bi možda mogao biti i zadnji zakon jer kakvog će smisla biti donositi ga za koju godinu kada branitelja više neće ni biti. Osim ako opet ne zamute vodu i stvore nove što kod nas i nije neki problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bi možda mogao biti i zadnji zakon jer kakvog će smisla biti donositi ga za koju godinu kada branitelja više neće ni biti. Osim ako opet ne zamute vodu i stvore nove što kod nas i nije neki problem.

 

Kao sto vidis prema rijecima ministra ocito da vec mute, stvarajuci novu kategoriju „sudionici Domovinskog rata“

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se da mute,neko ih stišće i opet će nas prevesti žedne preko vode.zašto nigdje nemožeš doći no nacrta zakona da ga pročitamo te o njemu povedemo raspravu.na internetu objavljuju iskaz luke modriča koji je dao na državnom odvjetništvu a mi nemožemo do nacrta zakona da ga bar pročitamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 37.

(5) Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i HRVI iz Domovinskog rata, korisnicima prava na invalidsku mirovinu zbog potpunog gubitka radne sposobnosti ostvarene temeljem ovoga Zakona ili Zakona o mirovinskom osiguranju kod kojih je potpuni gubitak radne sposobnosti djelomično prouzročen ranjavanjem, ozljedom, zatočeništvom u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanjem bolesti, odnosno pojavom bolesti zadobivenom u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a djelomice bolešću, ozljedom izvan rada, ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću izvan tih okolnosti koji se zaposle ili počnu obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje manje od 3,5 sati dnevno, invalidska mirovina se ne obustavlja.

______________________________________________________________________________________________

 

Eto, odgovor svima koji su mirovini - općoj - recimo 50%-50 %, sa statusmo hrvi-a 30 %...smiju li raditi ili ne i što će biti s mirovinom.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(4) Djeca smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ostvaruju pravo na obiteljsku mirovinu za vrijeme redovitog školovanja i nakon završetka ili prekida redovitog školovanja ako nisu zaposlena ili korisnici mjere stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa, a najduže 12 mjeseci od dana završetka ili prekida redovnog školovanja, odnosno najkasnije od dana navršetka 26. godine života.

 

I vezano za smrt i mldb djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja dilema na novi zakon..,što je Zakonodavac mislio na "nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnog roka", budući se ovim Zakonom daje mogućnost ponovnog podnošenja zahtjeva za priznavanje statusa dragovoljca iz Domovinskoga rata.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

umirovljenici po posebnim propisima se nigdje ne spominju.dali će umirovljene djelatne vojne opsobe i pripadnici mupa koji imaju statuse dragovoljca i hrvatskih branitelja smjeti raditi koliko sam shvatio zakon neće jer se spominju umirovljenici umirovljeni po općem mirovinskom zakonu.ako neko zna odgovor nek komentira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja dilema na novi zakon..,što je Zakonodavac mislio na "nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnog roka", budući se ovim Zakonom daje mogućnost ponovnog podnošenja zahtjeva za priznavanje statusa dragovoljca iz Domovinskoga rata.

Hvala

Misli se na žene, ali to ne navode tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

umirovljenici po posebnim propisima se nigdje ne spominju.dali će umirovljene djelatne vojne opsobe i pripadnici mupa koji imaju statuse dragovoljca i hrvatskih branitelja smjeti raditi koliko sam shvatio zakon neće jer se spominju umirovljenici umirovljeni po općem mirovinskom zakonu.ako neko zna odgovor nek komentira.

Pa piše da i oni koji su djelomično ili u potpunosti nesposobni za rad, mog raditi do 3,5 sata dnevno.

Kao što sam već i rekao , evo nama još pola milijuna.

Status branitelja će moći ostvariti i oni koji su samovoljno napustili postrojbu ili oni koji se nisu odazvali mobilizaciji!!??

Dakle, a ima primjera, čovjek napusti postrojbu (dezerter) dok je postrojbi najteže i onda se vrati i nikom ništa.

Umjesto vojnostegovnog suda - povlastice. Ma, živio rođo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja dilema na novi zakon..,što je Zakonodavac mislio na "nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnog roka", budući se ovim Zakonom daje mogućnost ponovnog podnošenja zahtjeva za priznavanje statusa dragovoljca iz Domovinskoga rata.

Hvala

 

Misli se na žene, ali to ne navode tako.

to je bilo i u prošlom zakonu....uz žene to su i osobe koje su npr.bile bolesne (nesposobne) a ipak sudjelovali u ratu ili osobe bez odsluženog vojnog roka ili koje su dezertirali iz jna pa nemaju reguliran status da su odslužili vojni rok ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija