Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Juraslemenski

Mjerodavnost street view-a za legalizaciju

Preporučene objave

Poštovani,

U postupku legalizacije podnio sam zahtjev za legalizaciju dviju pomoćnih zgrada. Uvidom u snimku digitalne ortofoto karte izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja do lipnja 2011. kao i digitalne ortofoto karte izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja započetog 21.lipnja 2011., referent, upravni savjetnik tvrdi da su zgrade vrlo loše odnosno vidljive do neprepoznatljivosti i zbog toga ne mogu podnijeti zahtjev za legalizaciju tih objekata. Kako je jedan objekat sagrađen 1970-tih godina, a drugi 2006. godine ne mogu prihvatiti takvo mišljenje, a na moj upit o korištenju street viewa i njegove time line opcije na kojoj je jasno vidljivo da objekti postoje od prije 2011. referent tvrdi da street view nije mjerodavan.

Dali je to istina i koje su moje mogućnosti žalbe?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama

čl.2

(1) Nezakonito izgrađenom zgradom u smislu ovoga Zakona smatra se zgrada, odnosno rekonstruirani dio postojeće zgrade izgrađene bez akta kojim se odobrava građenje, odnosno protivno tom aktu, vidljiva na digitalnoj ortofoto karti u mjerilu 1:5000 Državne geodetske uprave izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja Republike Hrvatske započetog 21. lipnja 2011. (u daljnjem tekstu: DOF5/2011), na kojoj su izvedeni najmanje grubi konstruktivni građevinski radovi (temelji sa zidovima, odnosno stupovima s gredama i stropom ili krovnom konstrukcijom) sa ili bez krova, najmanje jedne etaže.

(2) Nezakonito izgrađenom zgradom u smislu ovoga Zakona smatra se i zgrada, odnosno rekonstruirani dio postojeće zgrade izgrađen bez akta kojim se odobrava građenje, odnosno protivno tom aktu na kojoj su izvedeni najmanje grubi konstruktivni građevinski radovi (temelji sa zidovima, odnosno stupovima s gredama i stropom ili krovnom konstrukcijom) sa ili bez krova, najmanje jedne etaže, koja nije nedvojbeno vidljiva na DOF5/2011 ako je vidljiva na drugoj digitalnoj ortofoto karti Državne geodetske uprave izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja do 21. lipnja 2011. ili je do tog dana evidentirana na katastarskom planu ili drugoj službenoj kartografskoj podlozi, a o čemu tijelo nadležno za državnu izmjeru i katastar nekretnina na zahtjev stranke izdaje uvjerenje.

Podijeli ovu objavu

Znam da je rasprava iz 2016., ali samo sam htio podijeliti sa vama da su me nadležne institucije upravo tražile ispravak snimke izvedenog stanja za legalizaciju, odnosno usklađivanje sa stanjem iz 2011. god. na temelju onoga što se vidi na pogodite čemu... da pogodili ste, na temelju onoga što se vidi na google maps - street view :-D

Naravno nigdje to službeno ne piše, ali nisu imali na osnovi čega drugog jer se na DOF-u razlika ne vidi.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad