Jump to content

Uporabna dozvola_broj stambenih jedinica


bis_anu

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

 

jedno pitanje. Da li uporabna dozvola može ograničiti broj apartmanskih modula, odnosno da li jedna stambena jedinica po uporabnoj dozvoli može imati više apartmanskih modula, a ako ne da li postoji neko alternativno rješenje, npr, kategorizirati tu jednu stambenu jedinicu kao jedan apartman, pa onda tu stambenu jedinicu/apartman (koji je već zapravo na terenu od dva zasebna apartmana) iznajmljivati posebno? obratio sam se Uredu državne uprave ali oni ne mogu dati konačan odgovor...

 

hvala ljudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana bis_anu,

 

Nadležni ured može Vam izdati kategorizaciju samo temeljem građevinske i uporabne dozvole.

Mislim da bez ikakvih problema tako kategoriziran 1 apartman možete iznajmljivati kao 2 apartmana.

Osnovno je da u njima ukupno ne može biti prijavljeno više osoba od rješenja za 1 apartman.

Također ako ste u prilici prijavite nekoliko pomoćnih kreveta u tom 1 apartmanu u procesu kategorizacije.

 

Prilikom oglašavanja istih obavezno navedite minimalan broj ležaja u jednom do maksimalnog broja ležaja u 2 apartmana.

 

Zbrojeno ukupna cijena koju naplaćujete za 2 apartmana ne smije biti veća od deklarirane cijene jednog apartmana po kategorizaciji.

 

http://www.apartmanija.hr/zajednica/propisi-i-zakoni/pomocni-kreveti-apartman

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj dio oko oglašavanja mi nije skroz jasan: ako recimo imam 6 ležaja maksimalno u tom jednom apartmanu po kategorizaciji (odnosno recimo 3+3 u svakom zasebnom) da li mogu oglašavati svaki apartman zasebno sa maksimalno 3 ležaja? Isto i za cijenu, ako fizički, na zidu apartmana, imam da je recimo noćenje u periodu 20.07-.15.08 80€ da li mogu na nekom servisu (npr. booking_com) oglašavati 2 apartmana sa cijenom od 40€?

 

I zadnje pitanje,

 

Što je sa unosom gostiju u evisitor, svi idu na taj jedan apartman, odnosno, kod izdavanja računa (ako imam tu obvezu kao obiteljski iznajmljivač?) mogu svakom apartmanu napisati njegov račun i zaseban redni broj ili neku oznaku jedinstvenosti?

 

hvala i isprike na gnjavaži :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana bis_anu ,

 

Odgovor na prvo pitanje može Vam dati samo posrednik, koji traži ili ne traži Vašu kategorizaciju.

 

1. Booking.com traži presliku kategorizacije pa ih pitajte, radi boljeg popunjavanja Vaših kapaciteta:

 

-možete li na jednoj stranici reklamirati dva odvojena jednosobna apartmana koji se zasebno rezerviraju temeljem rješenja za jedan dvosobni

 

-u uvodnom tekstu za apartmane na primjer imena Ana, navesti da se radi o dva apartmana oznake 1. i 2. u jednom objektu te su kao takvi pogodni za zajednička, grupna rezerviranja (veće obitelji ili više prijateljskih parova)

 

2. Airbnb za sada ne traži presliku kategorizacije ali im postavite ista pitanja.

 

3. Pitanje pojedinačne cijene apartmana nije problem ako Vam oni odobre mogućnost rezervacije dva apartmana na jednoj stranici.

 

4. Postoji mogućnost reklamiranja samo jednog apartmana koji ima kapacitet 2 do 6 ležaja kod svih posrednika a onda Vi sami birate prihvaćanje nadnevka popunjenosti i broja osoba za svaki pojedinačni apartman:

 

- Kod jednog posrednika prihvatite 2 osobe za jedan termin a

- Kod drugoga prihvatite 3 osobe za termin koji se djelomično preklapaju

 

 

Unos različitih dolazaka i broja gostiju u evisitor nije problem dok je broj gostiju u okviru kategorizacije, makar zbog Vaše specifičnosti postoji mogućnost češćeg nadzora od strane inspekcija, zato sve drugo što ih interesira mora biti za pet.

 

Ne možete li, Već morate za svaku pruženu i naplaćenu uslugu izdati račun.

Nema zaseban redni broj, nego usluga nočenja za 2 ili 3 osobe , broj dana u apartmanu i ½ ukupne cijene kompletnog kategoriziranog apartmana.

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija