Jump to content

Najam stana- porez ili porezi?


anonimno

Preporučene objave

Kao prvo hvala svima koji su na Legalisu, jer ja bez vas ne mogu zaspati, a jutarnja kavica je tisuću puta slađa uz vas.Otkad sam vas otkrila ni novine ne čitam,samo Legalis.

Naravno imam i pitanjce:

Stan koji bi iznajmili glasi na kćer koja je nezaposlena.Napravit ćemo ugovor o najmu jer će se najam plaćati preko žiro računa.

1. Mora li ugovor sklopiti kćer ili mogu ja jer sam u mirovini?

2.Ako mjesečno plaćamo porez na podstanare (koliki je taj porez?) da li iza 31.12.06. moramo još prijaviti prihod od podstanara kao neki "izvanredni" prihod i koliko se to plaća?

3. Sve će to plaćati firma koja financira najmoprimca i ne želi ništa na "crnjaka".

4.Otac je do sada prijavljivao kćer za povrat poreza, to sada pretpostavljam neće moći?Logično je da neće, ali radi se o prihodu od 200 E mjesečno, znači godišnje 2400 E (oko 18.000,00 kn). Mislim da neće jer prihod je prihod, zar ne?

Odgovor mi je potreban sutra, kako netko reče na ovim stranicama.

U svakom slučaju bila bih zahvalna na brzom odgovoru jer uskoro nećemo imati Internet na par mjeseci zbog selidbe, pa bih trebala poduzeti nešto ovaj tjedan, da baš nismo totalne neznalice.

Hvala na svakom dobronamjernom savjetu i pozdrav svim Legalisima. BM :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ugovor sklapa kćer kao vlasnica stana

2. kćer će plaćati porez na dohodak od imovine, a stopa po kojoj će se oporezivati ovisi o njenim drugim primanjima

3. možete ugovoriti da najmoprimac plaća porez umjesto nje

4. ovo vam nisam sigurna, provjerite na Poreznoj

nadam se da sam bar malo pomogla

pozdrav :xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija