Jump to content

Nezaposlena


Marina123

Preporučene objave

poštovani, ne znam da li sam na pravom mjestu ali imam pitanje. Ostala sam bez posla....živim sama kao podstanar, nemam ni nekretnine ni pokretnine. Plaću sam primala na zaštićeni račun. Imala sam administrativne zabrane i ovrhe koje su možda i zastarjele. Sada će krenuti (već je) lov na mene od svih koji ne dobivaju svoj dio kolača, a meni egzistencija i zdravlje vise na koncu. Imaju li kakve mogućnosti da me prestanu uništavati dok se ne zaposlim negdje i počnem ih ponovno plaćati. Možda sam kandidat za osobni bankrot ....iako mi koji puta stvarno dođe da se bacim s mosta. Hvala na bilo kakvom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam koliko imaš godina ,al načelno ću ti odgovoriti.......

ako neznaš plivati,nemoj se bacati sa mosta :)....

ti nemaš šta izgubiti......prvo odluči i provjeri u fini da li možeš otvoriti "bankrot"....

ako možeš s obzirom da ništa nemaš nemaju ti šta oduzeti,a nakon 5 godina si posve čista...čak iako se i zaposliš,odbijat će ti zakonski dio,ali znaš da si nakon 5 godina bez dugova.....

a ako ne želiš ili nemaš uvjete za bankrot...onda jednostavno ih ignoriraj,nemoj im indirektno priznavati niti davati kakva jamstva ili neke male uplate jer sa time samo produžuju zastaru,a ti ništa ne dobijaš....pošto nemaš ništa,šta ti mogu...mogu samo čekati da se zaposliš ili nešto naslijediš...

za konkretnije odgovore moraš dati više informacija ,koliko si dužna ,koliko dugo itd..bez osobnih podataka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam koliko imaš godina ,al načelno ću ti odgovoriti.......

ako neznaš plivati,nemoj se bacati sa mosta :)....

ti nemaš šta izgubiti......prvo odluči i provjeri u fini da li možeš otvoriti "bankrot"....

ako možeš s obzirom da ništa nemaš nemaju ti šta oduzeti,a nakon 5 godina si posve čista...čak iako se i zaposliš,odbijat će ti zakonski dio,ali znaš da si nakon 5 godina bez dugova.....

a ako ne želiš ili nemaš uvjete za bankrot...onda jednostavno ih ignoriraj,nemoj im indirektno priznavati niti davati kakva jamstva ili neke male uplate jer sa time samo produžuju zastaru,a ti ništa ne dobijaš....pošto nemaš ništa,šta ti mogu...mogu samo čekati da se zaposliš ili nešto naslijediš...

za konkretnije odgovore moraš dati više informacija ,koliko si dužna ,koliko dugo itd..bez osobnih podataka..

 

:pljesce::palac: Pridružujem se gorandovom savjetu! I kako god to otrcano zvučalo RIJEČ JE SAMO O NOVCU! Kad misliš da su ti sve lađe potonule dobro se sjetiti Gundulićevih stihova: Kolo od sreće vrteći se uokolo ne pristaje, tko bi gori eto je doli a TKO DOLI GORI USTAJE!:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam :) Kad ću opet moći plaćati - plaćat ću. Prešla sam 50-tu pa znam da je s poslom teško...a o nasljedstvu mogu samo sanjati.

 

Ažurirano

 

U blokadi sam 2000 dana. pretpostavljam da su neke ovrhe već u zastari. Trebalo bi valjda upozoriti sud o tome, a onda će ih taj netko nakon nekog vremena opet pokrenuti. A sada sve to gubi smisao jer sam bez primanja i na birou sam. Dug je bez kamata nekih 200.000 Kn, a s kamatama je narasao u nebesa. Neću im otplatiti dok sam živa :) I neću se bacati s mosta iako znam plivati :) Hvala na postu. Znam da nisam jedina. Bar ne hranim ni jedna gladna usta...osim svojih...iako teško ....ali snalazim se. Raspitat ću se o osobnom bankrotu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam :) Kad ću opet moći plaćati - plaćat ću. Prešla sam 50-tu pa znam da je s poslom teško...a o nasljedstvu mogu samo sanjati.

 

Ažurirano

 

U blokadi sam 2000 dana. pretpostavljam da su neke ovrhe već u zastari. Trebalo bi valjda upozoriti sud o tome, a onda će ih taj netko nakon nekog vremena opet pokrenuti. A sada sve to gubi smisao jer sam bez primanja i na birou sam. Dug je bez kamata nekih 200.000 Kn, a s kamatama je narasao u nebesa. Neću im otplatiti dok sam živa :) I neću se bacati s mosta iako znam plivati :) Hvala na postu. Znam da nisam jedina. Bar ne hranim ni jedna gladna usta...osim svojih...iako teško ....ali snalazim se. Raspitat ću se o osobnom bankrotu.

 

Vi ste prava kandidatkinja za osobni stečaj! Nemate značajnu imovinu i tim potezom bi u roku od pet godina "riješili" koliko možete ili morate a onda ste slobodni i ne morate više razmišljati o zastarama, dugu i kamatama (a na vaš dug je preko 16 000 kn godišnje)! Morate samo prijaviti SVA dugovanja u postupak, pa nek se svi SLIKAJU nakon pet godina! :pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste prava kandidatkinja za osobni stečaj! Nemate značajnu imovinu i tim potezom bi u roku od pet godina "riješili" koliko možete ili morate a onda ste slobodni i ne morate više razmišljati o zastarama, dugu i kamatama (a na vaš dug je preko 16 000 kn godišnje)! Morate samo prijaviti SVA dugovanja u postupak, pa nek se svi SLIKAJU nakon pet godina! :pljesce:

 

 

Da ja sam super kandidat :) Samo ne znam da li ću imati uopće neka sredstva da otplaćujem barem nešto- sada živim od pomoći prijatelja i tu i tamo nekog rada na crno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja sam super kandidat :) Samo ne znam da li ću imati uopće neka sredstva da otplaćujem barem nešto- sada živim od pomoći prijatelja i tu i tamo nekog rada na crno.

 

Bit stečajnog postupka osobe je u tome da PLAĆATE KOLIKO MOŽETE naravno pod NADZOROM stečajnog povjerenika! Ako ništa ne uprihodite, ništa ne morate ni vraćati a pet godina će proći! Nakon toga, koliko ste vratili, vratili ste! Ostalo se briše, i glavnica i kamate! Ne spominjite rad na crno a ostale podatke dajte iskreno, jer ne morate vratiti baš ništa ako nemate prihode! U postupku nagodbe pred finom a prije sudskog stečaja otvoreno izjavite u kakvoj ste situaciji i da živite od pomoći prijatelja! Nemojte im ništa obećavati i potpisivati! Vjerovnici će vjerojatno odbiti nagodbu pa onda sve ide na sud a sud će vam dodijeliti povjerenika/upravitelja koji će "brinuti" o vašim financijama! Vjerovnicima možete čak i predložiti da vas zaposle, tako da im možete vraćati trećinu svojih izvjesnih prihoda! Ako vam daju veću plaću više ćete im i vraćati! (ŠALA) Vi u tom postupku ne možete izgubiti a za pet godina ste čisti! Samo hrabro i naprijed! :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste prava kandidatkinja za osobni stečaj! Nemate značajnu imovinu i tim potezom bi u roku od pet godina "riješili" koliko možete ili morate a onda ste slobodni i ne morate više razmišljati o zastarama, dugu i kamatama

bolji kandidat ne može biti :)

jednina korist bankrota je za one koji ne mogu vratiti dug za manje od 5 godina i tko nema nekretninu ili pokretninu....

 

ako ne otvorite stečajni postupak bit će te dužni do kraja života.....

otvaranjem stečajnog postupka ostvarujete slijedeće:

1.nakon 5 godina ste slobodni...bez obzira uplatili sve ili 1kn...tako da vas ne treba brinuti uopče više koliki su dugovi.....

2.ako se i zaposlite,ne prekidajte stečajni,nego će vam odbijajti koliko mogu,a opet ste nakon 5 godina gotovi...ako prekinete ,opet ste dužni cijeli život (a nitko vas ne može natjerati na prekid

3.s obzirom na situaciju (godine,nezaposlenost,nemaš nekretnine velik dug,dugotrajan) to ti je najpametnija odluka i nemoj da te netko odgovori od toga....mučit čes se pet godina,ali svakako se mučiš i bolje je nego do kraja života...

4.nemoraš im uopće ništa objašnjavati...ako možeš zataži socijalnu pomoć....

5.otvaranjem stečaja ,zaboravi na razmišljanja oko zastara,kamata sudova ,vraćanja...jednostavno čekaj tih 5 godina i ako budeš radila,nešto češ i platiti,ako ne budeš opet si riješila sav dug........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto nakon svih natezanja sa ovrhama te u fini rekli da nema zastare, (baš danas bio).

Vjerovnik ako vidi da je zastara blizu, povlaći ovrhu te ju ponovo predaje, i tako u nedogled.

Baš mi danas teta na šalteru pričala.

Izlistao na usb sve ovrhe šta imam, 25 kn košta, te otišao u glavnu finu po papira za pokretanje stečaja. Imam ih dosta, od htv-a komunalnih raluna itd.

Uglavnom idem u stečaj, tako ako te ohrabruje nebudeš sama!

A rok za kušnju je od 1-5 godina, zavisno koliko odredi sudac. Možeš več nakon 2 god biti oslobožena svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija