Jump to content

Prodaja oduzetog oružja


jopy3101

Preporučene objave

Moram priznati da nisam čuo da bi policija ulazila u ovakve dogovore s privatnim osobama (ako netko ima saznanja, neka me slobodno ispravi).

 

Oružje koje se oduzme u sklopu kaznenog postupka se u pravilu uništava po nalogu suda, a ukoliko pak ste aludirali na ove slobodne predaje (bez sankcije) oružja, s time nisam detaljno upoznat, pa će to netko drugi reći, iako sumnjam da bi to išlo u prodaju budući je većina tog oružja na "crno", što će reći nema popratnu dokumentaciju ili su sa sastruganim serijskim brojevima ili drugim obilježjima, a to onda jednostavno ne možete dati u prodaju.

 

Da se radi o potpuno novom oružju, onda je moguće otvoriti pravnu osobu koja bi za to bila specijalizirana, ali opet za točno određena oružja (ne sva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nelegalno oružje se uništava a ono drugo vlsnik sam može dat na prodaju ili ga nekome poklonit.ako ga vlasnik ne proda/pokloni mup će ga dat trgovcu na prodaju

Ali ide se u izmjenu zakna ovih dana pa treba čekat i vidjet kakvih će izmjena bit po tom pitanju.

Mislim da se radi o čl 50,51 trenutnog zakona o oružju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija