Jump to content

STAMBENI UPRAVITELJ I PREDSTAVNIK STANARA???


anonimno

Preporučene objave

Stanujem u zgradi u kojoj ima 38 stanova.

Odabran je predstavnik stanara i stambeni upravitelj objekta (mislim da se tako zove), sto je duznost po zakonu.

Stanari su odlucili obnoviti trosnu fasadu objekta, te je u njihovo ime upravitelj objekta prikupio tri ponude, ali ne na temelju predmjera radova.

Dakle, svaka ponuda ima razlicite stavke, te ih nije moguce uporedjivati. Na sastanku stanara i predstavnika upravitelja iznijela sam svoj prigovor.

E, sada mene zanima:

1. da li je po zakonu dopusteno odabrati izvoditelja radova na temelju takvih ponuda (investicija je oko 130.000 kn-a)

2. kolicine radova koje treba izvesti su mjerljive, a Zakon o gradjenju nije decidiran, te me zanima da li je za ovakvu vrstu radova potrebno voditi gradjevinsku knjigu, temeljem koje bi se ispostavljale situacije (racuni), te da li je potrebno da za ovakvu vrstu radova (odrzavanje) bude angaziran ovlasteni gradjevinski inzenjer koji bi u ime stanara ovjeravao gradjevinsku knjigu i nadzirao radove.

:-?

Unaprijed zahvaljujem strucnoj osobi koja ce mi, nadam se, pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija