Jump to content

Ratni put-molim žurno


kira

Preporučene objave

Jučer sam utvrdio, "nažalost" da mi je napsan krivi ratni put i potpisan od meni nepoznate osobe, a koji je utjacao na odluku povjerenstva kod ocjene liječničke dokumentacije.

Molim koji je najkraći piut da to ispravim, posjedujem sve moje zapovijedi o dužnostima koje sam obnašao.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za odgovor,..

Jučer sam utvrdio, "nažalost" da mi je napsan krivi ratni put i potpisan od meni nepoznate osobe, a koji je utjacao na odluku povjerenstva kod ocjene liječničke dokumentacije.

Molim koji je najkraći piut da to ispravim, posjedujem sve moje zapovijedi o dužnostima koje sam obnašao.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!, što je u biti "ratni put", Zakonska odredba, I?, dali je to opis nadređenog zapovjednika vašeg stvarnog rada i djelovanja u postrojboma u kojima ste bili s posebnim naglaskom, na bojeva djelovanja i sl.

Ja sam primjerice bio nekoliko stotina kilometara udaljen od moga nadređenoga, kako je on mogao znati što sam ja točno radio i to opisati, dali se primjerice mže na taj ratni put dati prigovor, voditi postupak dokazivati i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!, što je u biti "ratni put", Zakonska odredba, I?, dali je to opis nadređenog zapovjednika vašeg stvarnog rada i djelovanja u postrojboma u kojima ste bili s posebnim naglaskom, na bojeva djelovanja i sl.

Ja sam primjerice bio nekoliko stotina kilometara udaljen od moga nadređenoga, kako je on mogao znati što sam ja točno radio i to opisati, dali se primjerice mže na taj ratni put dati prigovor, voditi postupak dokazivati i sl.

Koliko mi je poznato za SJP-MUP-RH , svaka zasebno je vodila svoj ratni dnevnik.

Kada sam tražio svoj ratni put, kontaktirali su me tadašnji zapovjednici iste postrojbe i rekli da nema problema. Pogledali su u ratne dnevnike i prema njima napisali moj ratni put.

Znači, nije mi isti ratni put pisao zapovjednik koji je tada bio samnom na terenu jer je odavno bio van MUP-a. Nego drugi ljudi po pisanom tragu koji se zove " Ratni dnevnik jedinice "

 

U to vrijeme kada sam ja tražio isti ratni put, jedan primjerak - također original sam dobio osobno, dok je drugi primjerak dobio ured gdje sam predao zahtjev za HRVI. ( ali od tada je prošlo više od 10 god ).

 

Uglavnom piše od kada do kada sam bio u jedinici, na kojim sve terenima i u kojim sve akcijama, čemu sam bio izložen tijekom tih terena i akcija, čime sam odlikovan i od strane koga te da sam sve svoje dužnosti izvršavao profesionalno.

To je uglavnom to što piše u mom ratnom putu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege hvala lijepo na informacijama i izdvojenom vremenu, Dakle, mene zanima prije svega zakonska odredba na naznačenu temu,. Po meni je logično da taj ratni put piše/opisuje, tvoj neposredni zapovjednik, nadređeni eventualno njegov zamjenik, no u mom slučaju je doadatni problem proteklosti vremena i udaljenost koja je tada bila između mene i mojih nadređenih.

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege hvala lijepo na informacijama i izdvojenom vremenu, Dakle, mene zanima prije svega zakonska odredba na naznačenu temu,. Po meni je logično da taj ratni put piše/opisuje, tvoj neposredni zapovjednik, nadređeni eventualno njegov zamjenik, no u mom slučaju je doadatni problem proteklosti vremena i udaljenost koja je tada bila između mene i mojih nadređenih.

Hvala !

 

Zato je tvoj neposredni rukovoditelj (najviši zapovjednik ) koji je u tom trenutku bio s tobom tamo di si bio, vodio " Ratni dnevnik " a koji je kasnije po povratku u vašu bazu arhiviran.

 

Tako da tvoj "Ratni put" može napisati bilo tko, nakon što pogleda u " Ratni dnevnik tvoje jedinice ". Tamo sve piše. Koliko i kojih ljudi je bilo, gdje i kada i što se događalo.

Ratni put se piše na osnovu ratnog dnevnika a taj ratni put danas može napisati bilo tko, pa čak i onaj tko se je 1991 tek rodio ali danas je službena osoba ovlaštena za takve poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje zna biti dosta problema....ako je netko bio u nekoj postrojbi i za tu postrojbu postoji "ratni put" gdje su bili......i tko kaže da je neki pripadnik baš tu bio...neki nisu,neki su bili bolesni,neki izbjegavali preko "vezica" itd....

zato danas često susrećemo ratne puteve tipa bio u toj i toj postrojbi,u tom vremenu i to je to....a komisije žele navođenja terena i rečenice da je netko bio u ugrožavajućoj opasnosti.....

 

u principu kad nastane taj problem,mora neki od zapovjednika napisati ratni put baš za tu osobu...gdje nastaje problem ako nema zapovjednika koji je upoznat sa dotičnom osobom.....a nitko ne želi riskirati pisati napamet nekome ratni put......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo mi nije jasno da se vodio "ratni dnevnk", meni nepoznato, no slažem se ako se vodio i ako je arhiviran da se onda ti podaci koriste, pa da ih potpiše i šev vojnog ariva.

Kako si ti ratni putevi uglavnom pisani koncem devedestih i početkom dvije tisućitih, zašto ih ada nebi napisali još uvijek relativno djelatni zapovjednici., onaj zadnji prije vašeg razvojačenja.

Siguran sam da se u mojoj postrobi taj dnevnik nije vodio, no sada mi treba, !!??

Molim iskustva i drugih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija