Jump to content

Održavanje trudnoće i ugovor o pružanju usluga


RobertaOS

Preporučene objave

Poštovani,

od ovog mjeseca sam na bolovanju zbog održavanja trudnoće. Inače sam zaposlena u državnoj ustanovi. No, uz taj posao svaki mjesec do sada sam potpisivala sa drugom firmom ugovor o pružanju usluga.

Taj ugovor ne definira nikakvo radno vrijeme i nije vezan uz neko mjesto gdje se posao mora obavljati. Više je kao neka korisnička podrška. Za taj posao primam naknadu koja nije viša od 2000 kn.

Zanima me mogu li za vrijeme trajanja bolovanja i dalje potpisivati navedene ugovore za koje naručitelj plaća porez prilikom isplate ili to ne smijem jer sam na bolovanju.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

od ovog mjeseca sam na bolovanju zbog održavanja trudnoće. Inače sam zaposlena u državnoj ustanovi. No, uz taj posao svaki mjesec do sada sam potpisivala sa drugom firmom ugovor o pružanju usluga.

Taj ugovor ne definira nikakvo radno vrijeme i nije vezan uz neko mjesto gdje se posao mora obavljati. Više je kao neka korisnička podrška. Za taj posao primam naknadu koja nije viša od 2000 kn.

Zanima me mogu li za vrijeme trajanja bolovanja i dalje potpisivati navedene ugovore za koje naručitelj plaća porez prilikom isplate ili to ne smijem jer sam na bolovanju.

Unaprijed hvala

 

Ne možete obavljati niti jedan drugi posao dok ste zbog radne nesposobnosti doma umjesto na poslu.

Moglo bi Vam se desiti da ostanete bez naknade od HZZO-a.

Jedino ako nastavite dalje "na crno"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija