Jump to content

ovrha iz 2004.godine


norickabe

Preporučene objave

pozdrav

 

ovršen sam 05.12.2016 godine po pravomoćnom rješenju o ovrsi posl.br tamo neki od dana 06.08.2004 godine.na fini mi službenica kaže da to još uvijek stoji na fini i da nije prosljeđeno tom tražitelju ovrhe ali je svakako skinuto s mog računa i to koliko ja vidim nakon deset godina šta je vjerujem rok za zastaru.ja sam u naletu sveopćeg bijesa ili sličnog stanja koje neminovno nastupa kad ispadneš budala ipak smogao razuma pa sam na općinski sud predao žalbu u tom smislu tj pozivao sam se na zastaru i činjenicu da mi je ovršeno daleko više od trećine plaće a pošto nisam u minusu i pošto je ostalo izdašnih par stotina kn na računu nemogu ni zaštićeni račun otvorit.uglavnom pat pozicija koliko ja vidim...nadam se da netko vidi nešto drugo malo svjetlije boje ne crne

 

živili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

piše u privitku da je to predmet - provedba ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika

te dalje piše da se dostavlja na provedbu pravomoćno rješenje o ovrsi posl.br .ovr-xxxx-04 od dana 06.08.2004g na novčanim sredstvima mene uz priložene podatke a nadalje piše da je račun ovrhovoditelja u riječkoj banci koja tehnički ne postoji više ali mislm da to nema veze

u rabu dana 10.studenog 2016

dakle ovo pišem kako stoji u tom jednom papiru iz spisa koji sam tražio da mi daju kopiju istog pošto sam ja iz rijeke a spis tog predmeta je na rabu pa sam tražio da ga pošalju na općinski sud u rijeci da mi bude dostupan na uvid jer mi je službenica suda na rabu rekla da su oni od riječkog suda dobil tri tisuće predmeta na rješavanje.

malo sam čitao po vašoj stranici i po zakonu na netu da je rok deset godina za zastaru a da do iste može doći zbog pasivnosti ovrhovoditelja pa sam i u tom smislu podnio žalbu ali ako im je trebalo deset i više godina za provedbu predmeta onda ću ja novce vidjet negdje 2026godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala G-man na ovoj utjehi ali kako god bilo para nema tj kako kaže službenica na fini to stoji kod njih i nije prosljedjeno dalje konkretno rijeka prometu tako da sad unatoč žalbi u kojoj sam se pozivao na zastaru čisto sumnjam da će se lova vratit jer nevjerujem da će sud priznat da je pogriješio

dal da opet se žalim žalbom i da vršim tako pritisak ili na neki drugi način(sorry ne rade mi znakovi na laptopu-rade končar nemam ni upitnika ni monkey star je valjda)

kakvo je vaše mišljenje i kako to radit i kolike su šanse da vidim novac natrag

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalba predana općinskom sudu u rijeci u sudsku pisarnicu u tri istovjetna primjerka.

možda dan ili dva nakon šta sam ovršen da nebi prošao neki rok slučajno.

tamo sam već predavao neke žalbe pa i tužbu za razvod tako da mislim da nisam promašio vrata nedaj bože...

u žalbi sam posebno istaknuo zastaru zbog proteka roka od pravomoćnosti presude i pasivnost ovrhovoditelja kako piše u ovršnom zakonu uz ostale tehnikalije i podatke i malo obavezne dramatike pošto imam sina 6g i nezaposlenu ženu.nisam u žalbi naveo da su mi ovršili više od trećine primanja jer nigdje tu izuzetu trećinu nisam mogao naći da piše negdje u zakonu tako da za mene je to urbani mit....

uglavnom baza žalbe je protek roka od 10 god nakon pravomoćnosti presude i pasivnost ovrhovoditelja i to je to.

vjerovatno zato su ovrhe preuzeli odvjetnici jer su ažurniji i imaju interesa dok sud radi za plaću iz proračuna pa nije neki pritisak plaća će leć i ovako i onako...

jesam li lud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija