Jump to content

Naslijedila ovrhu za koju nisam znala


Majstormagije

Preporučene objave

Pozdrav!

Kupili smo kucu i preuzeli dugovanje za rezije. Kuca je bila u vlasnistvu zene koja je umrla 2012., a racuni na njeno ime jos dolaze. Tu je osoba koja je naslijedila kucu neodgovorno postupila ne javivsi nadleznima o promjeni vlasnistva...

Uglavnom, kad sam isla vidjeti koliko ima duga za vodu, neugodno se iznenadim vidjevsi da ima ukupno 6100 kn sto duga, sto kamata, a u medjuvremenu i ovrha od pocetka ove godine.

Zalila sam se i pozvala na zastaru (svi si racuni u zastari, osim ovrhe) iako sam znala da to nece proci - i nije.

Sto bih sad mogla uciniti? Osim placanja. Iako mi se cini da mi to jedino preostaje....

Napominjem, nemam niti jednog racuna niti rjesenja o ovrsi. Imam samo izlistanje iz vodovoda.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor sam sklopila s posrednicom vlasnice, žene koja je od pokojnice naslijedila kuću. Jedna od stavki ugovora je i dio u kojem ja plaćam preostale režije. Njih je bilo "oko 2000 kn". Kad sam zvala i vodovod, tako su mi i rekli, nisu htjeli precizirati, ali je taj iznos bio u igri.

Ovrha glasi na pokojnicu, ja ju nisam ni vidjela....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno - poslala sam vodovodu dopis pa ako prođe, prođe, iako sam znala da neće.

Ovakva je situacija: žena umrla, kuću naslijedila žena u Americi. Na kući ostali dugovi koje sam preuzela jer u trenutku kupovine nisam imala dovoljno novca. Bilo je rečeno da za vodu ima duga cca 2000 kuna, a to su rekli i u vodovodu. Kad sam dobila karticu s otvorenim stavkama, na njoj je bilo 200 kn duga, 1500 kn kamata, 2600 kn tuženi i 1800 kn administrativnih troškova. Ovrha ne glasi na moje ime i nisam ni vidjela to rješenje.

 

Ažurirano

 

Zapravo me zanima ima li kakvog zakonskog prostora za smanjenje iznosa kojeg trebam platiti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija