Jump to content

Kupnja stana - oslobođenje plaćanja poreza na prvu nekretninu


AndyVergara

Preporučene objave

Pozdrav!

Ovako, kupujem stan i željela bih izbjeći plaćanje poreza na prvu nekretninu. S kupcem sam potpisala kupoprodajni ugovor prije cca 15 dana i sada čekam odobrenje kredita. Moje pitanje, da li je kupoprodajni ugovor dovoljan za oslobođenje plaćanja poreza ili moram još nešto napraviti (prijaviti boravak, porez, tabularnu, bilo što).

Hvala svima na odgovorima. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala, ali ne vidim odgovor na ono što mene muči. Dakle, čekam odobrenje kredita koje će biti sredinom 1 mjeseca.

Sredinom prosinca sam potpisala kupoprodajni ugovor i to je sve što imam. Dakle, od kada mi vrijedi oslobođenje poreza prema novom zakonu, od potpisa kupoprodajnom ugovora ili nešto drugo...

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 35.(Novog)Zakona o porezu na promet nekretnina

(1) Na sve sklopljene ugovore i druge isprave o stjecanju nekretnina, odnosno na sve

odluke koje su postale pravomoćne, do 31. prosinca 2016., primjenjuju se odredbe

Zakona o porezu na promet nekretnina (»Narodne novine«, br. 69/97., 26/00.,

127/00., 153/02., 22/11. i 143/14.), neovisno o statusu porezne prijave.

(2) Obveznici poreza na promet nekretnina koji su do dana stupanja na snagu ovoga

Zakona sklopili ugovor o kupoprodaji nekretnine kojom rješavaju vlastito stambeno

pitanje, zahtjev za oslobođenjem od plaćanja poreza na promet nekretnina obvezni

su prijaviti ispostavi Porezne uprave na području koje se nalazi nekretnina u roku od

30 dana od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija