Jump to content

Prijevara kod rekonstrukcije objekta


vinja

Preporučene objave

Molila bih za pomoć one koji su imali ovakva ili slična iskustva.

Naime, radi se o tome da sam sa jednim građevinarom pogodila rekonstrukciju jednog već postojećeg objekta ukupne površine 36 m2 u garažu i drvarnicu. Sve radove,cijenu, početak i trajanje rekonstrukcije dogovorili smo usmeno osim novac kao akontaciju cca 60 % od ukupno pogođene cijene objekta koji sam mu dala stavili smo na običan papir koji je on potpisao da je primio taj novac. Akontaciju sam mu dala (manji dio tjedan dana prije početka radova) i veći dio dan prije početka dogovorene rekonstrukcije.

Sutradan se nije pojavio u dogovoreno vrijeme pa sam ga nazvala tel. te je potom došao da mi kaže da će početi za 2 dana jer se treba malo odmoriti i ima još nešto malo sitno završiti na objektu koji je prije toga radio.

Pojavio se taj dan sa još svoja 4 radnika te me pitao da li on može objekat napraviti potpuno drukčije od onoga što smo dogovorili što sam kategorički odbila. Taj dan su radili samo 4 sata i otišli.

Sutradan se nisu pojavili a niti javio telefonom da neće doći te sam zvala. Ispričavao se na blest supruge i na svoju i ali se tek pojavio za 10-ak dana kada sam prijetila policijom.

Došla su trojica radnika srušili krov i dva zida kako smo dogovorili i ponovno je tražio novac.

U prvi mah sam mislila da je šala u igri no kada mi je to ponovio još dva puta rekla sam da će ostatak dobitipo završetku radova.

Više se nije pojavio i od tada nastaje moje trčanje i traženje.

Našla sam ga gdje stanuje i potvrđeno mi je da radi na jednom drugom objektu. Odlučila sam to prijaviti policiji pojavljujući se sa tim papirom da sam mu dala novac.

To što sam doživjela od policije nemam riječi za opisati. U najkraćim crtama rečeno ja sam kriva i nemam što tražiti niti pitati i doslovce su me izbacili van iz PU. Oni sa tim nemaju ništa.

Tome ima već 3 mjeseca. U međuvremenu sam napisala kaznenu prijavu protiv izvođača radova i predala na tužiteljstvo i napravila prijavu za ta 3 krim-policajca.

Od tužiteljstva sam dobila odgovor da nema elemenata kaznenog djela protiv izvođača radova a tu odluka je donijeta na temelju njegovog iskaza te sam podnijela pritužbu i nemam jošo dgovora.

Policajci su također "ispravno" postupili,odgovoriše mi iz Unutarnje kontrole.

Što mi je činiti i kako se boriti. U međuvremenu sam saznala iz pouzdanih izvora da taj izvođač radova nema prijavljen obrt i sve je obavljao na crno.

Ako mi netko može dati savjet bit ću mu zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je DORH odbacio prijavu, možete preuzeti progon na sebe i nastaviti tim putem, ali sugerirao bih drugačiji pristup - angažirajte odvjetnika, neka mu pošalje dopis u kojem mu se daje rok od XY dana da izvrši ugovor prema dogovoru ili slijedi raskid istog, u kojem slučaju ćete potraživati povrat dane akontacije (umanjene za trošak stvarno odrađenog rada) plus naknadu štete.

 

Nakon toga, ako ne udovolji pozivu, slijedi vam parnica, ali u njoj vaši izgledi su odlični.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ali stvar je puuno složenija. Kao što sam napisala, ne znam koliku ulogu igra to što akontaciju koju sam mu dala napisana je na običnom papiru bez žiga ali sa njegovim potpisom da je primio taj iznos. Drugo što sam saznala sasvim pouzdano da taj građevinar nema prijavljenu firmu niti obrt odnosno da radi "na crno" što znači da nema niti račun sa kojega bi se ja eventualno mogla naplatiti kada bih dobila parnicu.

Razmišljala sam o tome da ga prijavim građevinskoj inspekciji. Da li bi to što pomoglo?

Hvala za svako mišljenje i savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugo što sam saznala sasvim pouzdano da taj građevinar nema prijavljenu firmu niti obrt odnosno da radi "na crno" što znači da nema niti račun sa kojega bi se ja eventualno mogla naplatiti kada bih dobila parnicu.

 

Valjda čovjek ima nekakav račun u banci ili nešto od nekretnina/pokretnina u svom vlasništvu.

 

Razmišljala sam o tome da ga prijavim građevinskoj inspekciji. Da li bi to što pomoglo?

 

Vezano uz naplatu dugovanog - ne bi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ali stvar je puuno složenija. Kao što sam napisala, ne znam koliku ulogu igra to što akontaciju koju sam mu dala napisana je na običnom papiru bez žiga ali sa njegovim potpisom da je primio taj iznos. Drugo što sam saznala sasvim pouzdano da taj građevinar nema prijavljenu firmu niti obrt odnosno da radi "na crno" što znači da nema niti račun sa kojega bi se ja eventualno mogla naplatiti kada bih dobila parnicu.

Razmišljala sam o tome da ga prijavim građevinskoj inspekciji. Da li bi to što pomoglo?

Hvala za svako mišljenje i savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija