Jump to content

Branitelji i HEP


buda2

Preporučene objave

šta njih briga kome će branitelji ili branitelj prodati svoje dionice....tko njih pita kome svoje prodaju...ili kome država prodaje...i država je prodala molu,pa jel sad više ne bi nikome smjela prodavati......

drugo,kako su dionice izbačene iz zakona tako mogu biti i ubačene....međutim,koga briga za invalide...bitniji su stotine izmišljenih zaposlenika ili privilegija pojednih ljudi i grupacija,da nekažem kasta....

ali hdz je na vlasti,a oni vole branitelje,pa ćemo dobiti i dionice i vraćanje 10 pa i 20 posto,a možda i još povise.....tako da se ne brinete......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se dobro sjećam braniteljske dionice idu u braniteljski fond,tako i ako se dodjeli što braniteljima,na ruke nema ništa

 

Nije bitno hoćeš li dobiti nešto novca za koju godinu ili odmah.ako i stave tih 7% u FHB znači da misle na branitelje.istina sa tom lovicom nemožeš kupiti stan ili auto ali dobro dođe (ako dođe).ja sam od prodaje udjela (ostalo mi još 0,5 udjela)platio životno osiguranje za pet godina.po dnevnom tisku svaki dan analize hoće li biti dosta prodati 25% HEPa za kupnju "olinjale" INA-e.kako za pripremu prodaje putem IPO-a trebaju mjeseci a ovi žure netko bi mogao "omastiti" brke u transakcijama.a Vama dragi branitelji ostaje razmišljanje da li će Vam mirovina porasti 0,2 ili 0,3 %.

 

P.S. ali izađite na iduće izbore

 

Ažurirano

 

gorand , svatko se brine da li ćeš dionice prodati konkurenciji i po kojoj cijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako i bude dodjele (u što čisto sumnjam) istoga trena uzimam svoje dio iz udjela kao i do sada i koristim za osobne potrebe. Neće meni neki đakići manipulirati mojim udjelima i smanjivati im vrijednost u svoju korist zbog političkih odluka (kao kosorica prije)

Osobno nikada iz fonda nisam dobio niti kune izuzev nešto dividende, nikakavu pomoć niti su mi klinci dobili ijednu kunu za školovanje.

No ne sekram se zbog toga jer nema teorije da nešto ubace u fond još od rasprodaje Croatia osiguranja a nitko nije glup da obnovi obvezu davanja državnog novca u korist tamo nekih branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

gorand , svatko se brine da li ćeš dionice prodati konkurenciji i po kojoj cijeni.

razne skupine društva dobijaju ili kupuju povlašteno neke dionice...da li je itko njih pitao kome su oni prodali.....mol ima polovicu INE...pa nisu branitelji imali 49 % pa prodali...prodala je izmeđuostalog i država....a najveći je problem oko te prodaje davanje upravljačkih prava iznad dionica koje mol posjeduje....da oni imaju upravljačla prava u skladu dionica mi danas ne bi imali problema sa MOLom...tako da priče da su branitelji krivi pričaju oni koji ne žele da branitelji više dobiju dionice...

 

a evo vam prijmer koliko je državi inaće stalo do ljudi koji inaće sigurnosno brane državu ili građane......

koliko policajac dobije (i kad će uopće dobiti) otpremninu...a koliko dobiju zaposlenici u elektri......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo baš čitam u Večernjem članak sa "divnim "naslovom -U Mostu nisu za to da se 7% dionica HEP-a prenese braniteljima

 

Između ostalog kažu :..."branitelji nisu na dobrom tragu ako ih u HEP-u zanima dividenda jer je cilj da HEP postane regionalni lider.treba ga razvijati i ojačati,a da bi se to napravilo, neće se moći isplačivati dividenda...."

 

Ako vlasnik firme "hoće" da se ne isplačuje dividwndu ima načina.jedan je i da se 20% uloži u firmu a ostadak u zadržanu dobit za neka "krizna" vremena.

 

Branitelji bi ionako prodali udjele jer im treba lova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo baš čitam u Večernjem članak sa "divnim "naslovom -U Mostu nisu za to da se 7% dionica HEP-a prenese braniteljima

 

Branitelji bi ionako prodali udjele jer im treba lova.

pa evo,može i ovako pošto je njima stalo do elektre i da branitelji ne prodaju dionice...nek sebi zadrže dionice,a braniteljima daju novac u vrijednosti tih dionica.....

 

e onda bi bilo što će braniteljima novac ,pokupovat će bezveze neke stvari ( npr.hranu ,odjeću i slično) pa će napraviti inflaciju......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno hoćeš li dobiti nešto novca za koju godinu ili odmah.ako i stave tih 7% u FHB znači da misle na branitelje.istina sa tom lovicom nemožeš kupiti stan ili auto ali dobro dođe (ako dođe).ja sam od prodaje udjela (ostalo mi još 0,5 udjela)platio životno osiguranje za pet godina.po dnevnom tisku svaki dan analize hoće li biti dosta prodati 25% HEPa za kupnju "olinjale" INA-e.kako za pripremu prodaje putem IPO-a trebaju mjeseci a ovi žure netko bi mogao "omastiti" brke u transakcijama.a Vama dragi branitelji ostaje razmišljanje da li će Vam mirovina porasti 0,2 ili 0,3 %.

 

P.S. ali izađite na iduće izbore

 

Ažurirano

 

gorand , svatko se brine da li ćeš dionice prodati konkurenciji i po kojoj cijeni.

Neznam jesi li me razumio,mislio sam na to da je u vrijeme Matića donešena odluka ili zakon da dionice koje idu braniteljima ne idu njima na ruke nego u braniteljski fond,e sada di idu iz toga fonda to samo oni znaju,mi sigurno neznamo,zna se ono za školovanje,pomoć,bla,bla ja mislim da se najmanje koriste za to,ma nema veze tu je naš Đakić on će sigurno donjeti pravu odluku,ne sumnjam ja u njega i ostale kao što je on,kao npr. svi dobili božićnice,vojska,policija samo ne umirovljenici,ponavljam ne sumnjam u njihove odluke,to su sve pravi hrvati i domoljubi i oni najbolje znaju di će sa dionicama,sama činjenica da se želi prodati nešto što koliko toliko vrijedi da bi se kupio mačak u vreći govori sve o njima,bitno je da se nešto prodaje ako se proda nešto će se i zaraditi,kako drugačije doći do love u današnja vrimena...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možete tako govoriti, znate i sami da nisu svi generali rvi, bilo je dosta u ono vrijeme generala koji su bili na kraju svog životnog radnog vijeka, pokušavali su na svakakve načine doći do pristojne vojne mirovine, dali preko instituta predsjedničke mirovine ili preko ondašnjih raznih zakonskih povlastica za preko 50g života i 25 godina staža, na kraju krajeva general je general, bojnik je bojnik, a vojnik je vojnik, a o generalima koji su stekli status rvi, ne bih, kao ni o mojim kolegama i prijateljima koji su to isto stekli ne maknuvši se iz skladišta ili kuhinje u vojarni (ne vidjevši teren ni sekunde), ali su nakon rata zbog teških trauma u vidu nesanice ili depresije iskoristili sustav i imaju veću mirovinu od nekih generala (ja sam umirovljen iz GB kao bojnik 2006, a moj kolega koji je otišao sa istim činom 1996. ima mirovinu veću od moje skoro 3000kn i točka)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dvije godine poslije rata moj sugrađanin XX, radio u Zbornom području, prvi genralski čin (sad više ne znam brigadni ili gen bojnik) - 4600 kuna

 

Ok. Smatram da osoba sa generalskim činom ima max. odgovornost, stručnost, profesionalnost i sve ostale vojne vještine za pravilno funkcioniranje vojske.

Svaki general koliko ima da ima mirovine, ali po mom mišljenju malo i ne bi si želio taj položaj i čin. Velika odgovornost.

 

Udaljujemo se od teme. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam generalski zbor u iznesenom stavu.

Ne možemo se ponašati kao da smo u 45. ili u Sjevernoj Koreji.To nema nigdje da se dijele dionice firmi ratnim veteranima.

To su izmislili samo kod nas da bi kupili glasove 500000 tobožnjih branitelja ,s računicom i na njihove obitelji i da bi sakrili svoju korupciju i veleizdaju države .

Znamo tko je tu odluku donio i koliku je štetu napravila našem gospodarstvu i državi.Podsjećam da je politika preko FHB izručila našu stratešku kompaniju MOL-u.

Više ikakvo dijeljenje dionica je suludo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam generalski zbor u iznesenom stavu.

Ne možemo se ponašati kao da smo u 45. ili u Sjevernoj Koreji.To nema nigdje da se dijele dionice firmi ratnim veteranima.

To su izmislili samo kod nas da bi kupili glasove 500000 tobožnjih branitelja ,s računicom i na njihove obitelji i da bi sakrili svoju korupciju i veleizdaju države .

Znamo tko je tu odluku donio i koliku je štetu napravila našem gospodarstvu i državi.Podsjećam da je politika preko FHB izručila našu stratešku kompaniju MOL-u.

Više ikakvo dijeljenje dionica je suludo.

 

Pa kad je već tako ja predlažem da se ukine fond HB a upravni i nadzorni odbor raspusti, novac koji se nalazi u FHB neka ide u mirovinski fond prvog stupa.

Samo da pitam one koji znaju kolika su primanja upravnog i nadzornog odbora fonda HB i postoji li netko tko možda te funkcije obnaša dragovoljno iliti volonterski.

Nekako mi se vidi nespojiva uloga 100% nesposobnosti za rad sa upravljačkom funkcijom u fondu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revizor, smatraš li da braniteljima nisu omogučene (podjeljene/date) dionice HT-a i INA-e , odnosno da su ostale u portfelju tih firmi bilo nešto bolje za hrvatsku privredu ?ne.ovako se preko naših leđa "netko" dobrano okoristio.isto kao i onih Jacinih -10%.kao tim činom pomoći ćemo državi u krizi.možeš misliti.

 

Ažurirano

 

I u otkupu dionica INA-e od MOL-a (ako dođe) bit će prstiju u pekmezu.

P.S.samo pazi Tvoji prsti neće u pekmez

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana Maletić (HDZ) zagovara prodaju državne imovine,poput vojnih objekata,poslovnih prostora i slično.oni samo opterečuju državni proračun i trebalo bi ih se riješiti.to je po meni u redu.

 

nego kako nego prodati vojne objekte! šta misliš da se netko sjeti pa neke državne institucije i firme smjesti u te objekte,umjesto da se plaća najamnina!!!!! u Šibeniku HP plaća 100.000 E mjesečni najam a imaju 7 tipskih objekata-skladišnih s izgrađenim rampama. nas nekoliko bi za tjedan dana te objekte sredili i pripremili za korištenje.....ali,ah.....najamnina.....:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija