Jump to content

Povrat pretplaćene alimentacije


Bamby222

Preporučene objave

Poštovani,

tijekom 2014. godine bivši suprug i ja smo sklopili sudsku Nagodbu o povećanju iznosa alimentacije za mlt. kćer. Oboje imamo samo nju. On nikada nije predao Nagodbu u firmu u računovodstvo te se stvorio dug. Poslodavac je alimentaciju nastavio uplaćivati po 12 g. staroj sudskoj presudi i uzimali su mu 25% od ukupnih prihoda, a po Nagodbi se trebao uzimati fiksni iznos. Nakon 10 mjeseci nepoštivanja Nagodbe, moja odvjetnica je u Finu poslala nalog za ovrhu, te su nakon cca 2 mj i oni počeli po malo (100 kn, 250 kn/mj) uplaćivati iznos nastalog duga na moj tekući račun. Naravno uključujući i kamate za svaki mjesec zakašnjenja. Nakon 27 mjeseci od izvršnosti Nagodbe on i dalje nije dostavio Nagodbu računovodstvu, odvjetnica nije povukla ovrhu jer je rekla da ionako mjesečno uplaćuje manje nego je potrebno no na kraju ispada da je pretplatio alimentaciju. Kako? Tako da odvjetnica nije računala na iznos koji primam za dijete od strane njegove firme te je u nalogu prema Fini navela da mu se nadalje (nakon otplate duga) obustavlja puni iznos po Nagodbi. Sreća u nesreći je što to nisu bili veliki iznosi pa je pretplata relativno mala no on sada traži povrat sudskim putem. Obzirom da i sama imam dosta mjesečnih izdataka nastojala sam se dogovoriti s njim predloživši da nakon što smo izračunali razliku na isti način kako je meni sjedala pretplata vraćam na njegov tekući račun pretplaćena sredstva. Odbio je. Predložila sam i da mu mjesečno uplaćujem fiksni iznos dok se pretplata ne otplati. Odbio je. On inzistira na tome da mu keširam cijelu svotu ili se odreknem u ime djeteta alimentacije sve dok se ne podmiri pretplata. U suprotnom će ići na sud tužbom. Lijepo bih molila ako itko zna što mogu očekivati ukoliko dođe do tužbe. Ja prihvaćam svoju obvezu i naravno da ću vratiti sve što sam primila na ime djeteta a više je uplaćeno, ali ne znam na koji način to sud rješava. Unaprijed zahvaljujem na svim savjetima i odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija