Jump to content

pravomoćnost odluke u upravnom postupku


zao

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
ako se ne iskoristi pravo žalbe i ne pokrene upravni spor,
u prevodu;

-prvostupanjski akt protiv kojeg je žalba bila dopuštena, ali nije izjavljena, ili

- upravni akt drugostupanjskog tijela (odnosno prvostupanjskog tijela u jednostupanjskim postupcima) protiv kojeg nije podnesena tužba upravnom sudu, ili

- upravni akt osporavan u upravnom sporu u kojem je upravni sud odbacio tužbu ili odbio tužbeni zahtjev;

 

postaje pravomočan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Može li se podnijeti tužba i protiv odluke prvostupanjskog javnog tijela? Naime, nakon odbijajuče odluke prvostupanjskog javnog tijela žalio sam se regulatornoj Agenciji (drugostupanjskom tijelu) koja me je odbila zbog nenadležnosti.. Znači, ja sad treban gubiti nekoliko godina na (Upravnom) sudu a bih dokazivao da je Agencija ipak nadležna, a ako i uspijem onda će me Agencija odbiti zbog nekog drugog razloga (recimo, zbog neosnovanosti).... Znači, mogu li jednom tužbom istovremeno osporavati odluku Agencije (zbog nenadležnosti) i odluku prvostupanjskog tijela (zbog suštine mog problema)? Ili je "igra" tako namještena da se gubi što više vremena po Sudovima?

uređeno: od zao
pravopisna pogreška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija