Jump to content

Spajanje postupka


macak_15

Preporučene objave

Državno odvjetništvo je iz nekog razloga protiv mene podnijelo dvije zasebne optužnice za dva povezana kaznena djela koja su se po njima dogodila isti dan, na istom mjestu, u isto vrijeme, sve u sklopu iste istrage. Ono što je znakovito je da se optužnice međusobno isključuju, ako sam kriv za jedno, ne mogu biti kriv za drugo. Dakle, druga optužnica koju je podnijela 3 dana kasnije joj je rezervno rješenje i odmah je zatražila odgodu za suđenje po toj optužnici. Želim da mi sude istovremeno po objema optužnicama, da državna odvjetnica objasni kako sam istovremeno počinio dva međusobno isključiva kaznena djela. Nadalje, državna odvjetnica me kontaktirala i ponudila mi da me osude na 3 mjeseca uvjetno, a da će druga optužnica "nestati". Ljude u prosjeku osuđuju na 2 godine zatvora za ta kaznena djela, a ona mi nudi 3 mjeseca uvjetno. To mi smrdi do neba i mislim da se plaši suđenja. Imam li ja pravo tražiti da se obje optužnice spoje i da mi se sudi istovremeno? Znam da će se odvjetništvo žestoko tome odupirati jer im to ruši cijelu koncepciju i jer nisu spremni za suđenje. Ima li šanse da sud prihvati moj zahtjev?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možete tražiti to od državnog odvjetnika, ali možete to isticati u odgovoru na optužnice (obje), ako su već dostavljene sudu, i tražiti da se spoje kazneni postupci pred sudom za obje optužnice, jer je to ekonomično, jer se radi o djelima koja su povezana itd.

 

jesu li obje optužnice potvrđene pred optužnim vijećem? jesu li zakazane rasprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, obje optužnice su potvrđene nakon nekoliko dopuna. U prvom postupku je zakazano ročište, a u drugom nije, nego naprotiv, zamjenica državnog odvjetnika je tražila da se to suđenje održi nakon ovog prvog. Povrh svega toga, svaki puta kad dođe termin za ročište, odgode ga, nakon čega remisorno vrate spis.

 

ne možete tražiti to od državnog odvjetnika, ali možete to isticati u odgovoru na optužnice (obje), ako su već dostavljene sudu, i tražiti da se spoje kazneni postupci pred sudom za obje optužnice, jer je to ekonomično, jer se radi o djelima koja su povezana itd.

 

jesu li obje optužnice potvrđene pred optužnim vijećem? jesu li zakazane rasprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li branitelja u oba postupka? Bojim vam se nešto savjetovati da se ne bi kosilo sa savjetima vašeg branitelja.

 

Ako ne, predlažem da u ovom postupku koji se vodi i u kojemu su zakazana ročišta kažete ovo što ste napisali u svom originalnom postupku, da predložite da sud pribavi i izvrši uvid u taj drugi spis (svakako navedite broj) i predložite da se postupci spoje ako se vode kod istog suda. Sud će odlučiti hoće li ili neće spojiti postupke, ali nemate što izgubiti ako pokušate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija