Jump to content

Neispravan automobil - zamjena za novi


g520

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Moj problem tiče se Zakona o zaštiti potrošača i Zakona o obveznim odnosima,pa molim pomoć.

 

U listopadu 2015. godine kupio sam osobni automobil jednog renomiranog proizvođača kod ovlaštenog koncesionara.

 

Automobil je kupljen nov, ja sam prvi vlasnik i pod garancijom je do listopada 2017. godine, znači ukupno dvije godine.

Dva dana nakon što sam preuzeo automobil pojavio se prvi kvar, a do danas je popis kvarova samo rastao.

 

Neću ulaziti duboko u prirodu kvarova, jer nije ni bitno za ovu raspravu, samo želim reći da su neki kvarovi riješeni, ali ima i onih koji nisu. Ovlašteni servis je svaki put zaprimio auto i svaki je put utvrđen nedostatak, što je potom uneseno u njihov interni sistem; bez obzira je li kvar popravljen ili ne.

 

 

Jedan od problema prijavljen je ovlaštenom servisu još 10.11.2016., što znači da su prošla ukupno dva mjeseca od moje prijave kvara.

 

Ovlašteni je servis auto tada zaprimio i utvrdili su da postoji problem. Greška je evidentirana u sustavu i od tada do danas nije ostvaren apsolutno nikakav napredak po pitanju istog. Auto je u voznom stanju i ja ga od tada koristim, ali materijalni nedostatak postoji i to su priznali ovlašteni servis, zastupnik proizvođača u RH, ali i sam proizvođač.

 

 

U međuvremenu me ovlašteni zastupnik u RH obavijestio (imam pismeni dokaz) da nema riješenje za gore navedeni problem, te da čeka daljnje upute proizvođača tog dijela. Također, u garancijskoj knjižici koju sam dobio s automobilom, piše da se proizvođač obvezuje popraviti kvar u roku od 45 dana.

 

Kao što sam rekao ranije, prošlo je već preko 60 dana i problem nije riješen. Mene zanima imam li pravo tražiti od prodavača (zastupnika) novi automobil?

 

PS

U društvu za zaštitu potrošača mi je rečeno da će mi najvjerojatnije trebati sudski vještak koji bi potvrdio da postoji materijalni nedostatak; ali s obzirom da je sam proizvođač priznao (imam pismeni dokaz) da nedostatak postoji i da ga oni trebaju ukloniti, ali do daljnjega ne znaju kako, po mojoj logici sudski vještak mi ne treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija