Jump to content

alimentacija, prava, savijet


ovojepitanje

Preporučene objave

Molim savijet!

Rastavljena sam majka dvoje djece. Bivsi muz se nikada do sada sudske presude nije drzao sta se vidanja djece tice radi poslovnih obaveza, izlazila sam mu u susret koliko god je on to trazio da moze biti s njima i oni naravno s njim!!! ja sam na zalost prisiljena raditi na crno! Prevadam od doma dopise i slicno, jer s obzirom da se bivsi muz preko tjedna uopce ne pridrzava vidjanja ja radi djece trenutno nemam mogucnosti zaposliti se na puno radno vrijeme,,,,,On je do nedavno isto na crno radio i uredno placao alimentaciju kako je sudski dogovoreno!!!

Prije par tjedana dobila sam poziv od centra za socijalnu skrb! Naravno da me poceo maltretirati kao i u braku laznim optuzbama!!! Socijalni radnik mu je obijasnio da nije u pravu!!! Izmedu ostalog smo se alimentacije dotakli gdje sam navela da je u zadnje vrijeme poceo placati 500 kuna po dijetetu JER NE ZNA NA STO TROSIM NOVAC!!!!

U centru su mi rekli da ga moram tuziti na sudu, a on mi je pred socijalnim radnikom rekao ako to napravim da ce me prijaviti u poreznoj da radim na crno!!!

On se u meduvremenu zaposlio u svojoj firmi i prijavio na minimalac a iz pouzdanih izvora ZNAM da zaraduje puno puno vise te se zaposlio na minimalac da bi mi manju alimentaciju uplatio! Vidim da se je osigurao te da ima pravni savijet koji si ja ne mogu trenutno preustiti!!! Jer od kad je LEGALAN me opet maltretira!!!!

Ja sam iz braka izasla malo traumatiztirano, dugo mi je trebalo izvuci se, izlazim mu u susret jer su mi djeca najvaznija na svijetu!!! Ne zelim da se na njihovim ledima prelamaju problemi koje mi odrasli imamo, ali sada sam u dead endu i ne znam kako dalje, molim konstruktivan savijet, sto uciniti, kako ga prijaviti na sudu da ne placa alimenaciju te dali netko zna dali cu imati problema radi rada na crno!!! Sto prvo moram uciniti,,,,,Zahvaljujem,

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je sudskom odlukom ili nagodbom određena visina uzdržavanja, onda ona vrijedi tako dugo dok se sudskom odukom ne smanji.

 

Ako imate sudsku odluku, zatražite od suda (njihove pisarnice) koji ju je donio da vam na vaš primjerak odluke iskažu pravomoćnost i ovršnost, s time na FIN-u i njemu će se automatski skidati s plaće dugovani iznos. To je ujedno i najbolji način naplate.

 

Što se tiče ove prijetnje da će vas prijaviti, nažalost ako to učini i utvrdi se istinitost te prijave, Porezna će vas kazniti novčanom kaznom, jer ste u prekršaju. Tu obrane nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pitanje!

Placanje alimentacije bez podnesene tuzbe, tereti me CZSS te izdana tjeralica od ODO.

Po rjesenju suda djete dodjeljeno ocu, razlog bolji uvjeti, no s mogucnoscu vidjanja djeteta i cesce (blizina) nije tada odredjena alimentacija. Alimentaciju znam da placati moram no poziv za sud kao i rjesenje dobila nisam. Radi se o vanbracnoj zajednici i ja sam ta koja zajednicu napusta (zlostavljanje) te sa ocem djeteta uspostavljam uredne odnose (primirio se) glede djeteta a sve do pocetka zlostavljanja kceri gdje oca upozoravam da ce doci do promjene te da cu biti prisiljena prijavit ga CZSS. Do pocetka skole moja kcer je zivjela i kod mene i kod njega (tjedan na tjedan), a po pocetku skolovanja prepustam zbog posla da djete bude kod oca te je vidjam kako mogu (otac radio prvu smjenu, vikendi slobodni, ja radila tri smjene i vikendi radni). Kada je kcer krenula u skolu i kod oca boravila konstantno tada nastaju problemi i psihicko te fizicko zlostavljanje. Udaranje po glavi, omalovazavanje, vrijedjanje, izderavanje... (isto kao i samnom). U CZSS ne nailazim na razumijevanje (prijavljujem oca za zlostavljanje te bez obzira na teskoce u kojima se nalazim zatrazim skrbnistvo), gotovo da me kroz odredjeno vrijeme i sami napadaju (povisuju ton te me optuzuju da bezrazlozno napadam oca kceri), ignoriraju, provjeravaju me, a doticnom se klanjaju. Ne znam ni danas sto se dogodilo da je CZSS postupao samnom tako. Zatrazim da mi dijete posalju u polikliniku u Gajnice te i tamo dozivljavam neugodnosti. CZSS znao gdje zivim no dobila od njih neko rjesenje da ocu kceri oni placaju. Kcer je tada imala 9 god. sada je nepunih 19 i zivi samnom. O kaznenom postupku, tjeralici i ODO nista ne bih znala da kcer nije dobila poziv kao svjedok.

Na adresi prebivalista nisam zivjela, a o adresama boravista CZSS je bio informiran te se na osnovu a po uvidu u spis pokazuje da tuzba nije podignuta te je vjerovatno bila postavljena na oglasnoj ploci suda. Skupljala sam racune na savjet odvjetnika te kceri financijski pomagala koliko je bilo u mojoj moci te gotovo visinu alimentacije isplatila po uvidu u spise, a nakon mojeg odlaska na sud (pisarnica suda) jer doista blage veze nisam imala o tuzbi. Odvjetnik uvidja da tuzba nije podnesena te se vidi da cu imati posla sa ODO i rasprave. Po ponasanju CZSS uvjerena sam da su pogodovali ocu koji mi je svojevremeno branio vidjanje djeteta, prijetnji, verbalnog ispucavanja i pred CZSS, te mi se cini da je sve poslozeno da se ocu ugodi dok za stanje moje kceri nitko nije pitao te se odrazilo na njeno zdravlje i psihu. Djete sam bez obzira na zabrane uspjela dobit te ocu tada morala stavljat rjesenje pod nos te ako mi je ne dopusti vidjat morat cu zvati policiju.

Kcer je punoljetna, rjesenje suda o alimentaciji nisam dobila, stalni stres i napor te ulozeno vrijeme kao da je bilo jucer a ja samo skupljam i skupljam racune te sutnja oca a bio svjedok (saznajem od kceri 18.10.2016. poziv za sud koji joj je dao iako pozvani istog dana kcer nije isla jer sada zivi kod mene, nije znala, te se rasprava odgadja za 26.01.2017. te opet odgodjena do daljneg). Da li institucija kao CZSS ima toliku moc da radi sta hoce, ignorirajuci me te smatrajuci oca apsolutnim skrbnikom a to nije tocno (rjesenje).Kasnije dobila vikende te ugrozila egzistenciju samo da sa kceri budem sto vise. Da li sada nakon navrsenih 18. god moje kceri imam ikakva prava da pokrenem tuzbu protiv CZSS ili ce se to otkrivat u postupku pred ODO a sa dokazom da subjektivno i objektivno o tuzbi nisam imala pojma iako sam vecinski ja brinula o kceri dok je oca teretilo skolovanje te sam svojevremeno pomislila da zbog rjesenja odustao od tuzbe uvidjevsi da pridonosim sto je kao svjedok priznao. Ja u CZSS nisam isla osam godina niti su me ikada kontaktirali kada su razgovarali sa kceri. Sa ocem kceri konstantno sukobi i prijetnje u pocetku da bi to odjednom stalo te u 12. mj. dobivam poruku kojom me obavjestava da me policija trazi ("on ne zna zasto"), te da bi on na mom mjestu otisao vidjet o cemu se radi. Po pozivu kceri (nalog) za svjedocenje odlazim na sud i tamo saznajem da sam kojim slucajem otisla u policiju zavrsila bih u istraznom zatvoru. Zanima me i to kakve sanse imam protiv ODO Velika Gorica, sve se odigrava tamo,a ja sam u Novom Zagrebu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija