Jump to content

Neizdavanje putovnice


anonimno

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

razlog odbijanja izdave nove putovnice su mi naveli 2005

ministarstvo obrane je 1994 raspisalo potragu i zatrazilo oduzimanje moje putovnice. ja sam tada bio maloljetnik 17 godina i 1 mjesec. u tom smislu razlog neizdavanja nove putovnice je tadasnji rat na teritotiji bivse sfrj.

u aug 2005 sam predao zahtjev za novu putovnicu, jer poslje zavrsetka 28 godine je "garantirano" po jednom saborskom ugovoru, da hrvatski drzavljani koji ziviu u inozemstvu ne moraju vise sluziti vojni rok.

zahtjev je odbijen ali to pod novim razlogima

novi razlogi su jedan smrdljivi trick hvatkog konzulata

da vise ne bi mogo dokazati njemcima da mi hrvati neceju dati putovnicu zbog rata. xxxxxxxx su me probali izbaciti iz njemacke uz suradom xxxxxx konsulata i to bez obzira na to sto sam rodzen u njemackoj, nikada niisam zivio u sfrj ili u hrvaskoj i nisam kriminalac.

imao sam veliku srecu, jer jedan njemacki ured je potvrdio da bi doso u zatvor u hrvatskoj ako me izbace xxxxxxxxx konsularna xxxxxx su jako zalosni sto nisu uspjeli rastrgati to malo zivota sto imam

konsularna xxxxxxxxx mi je i cak ponudila da bi mogo kupiti putovnicu kod nih. nisam sposoban platiti tu cjenu

koja xxxxxxxxxxxxxxx je cak probala dokazati

xxxxxxxxx da sam ja mogo ici u civilniu sluzbu 1994 u sred ratovanja na balkanu.

 

nema nista gorjega od ici slobodan spavati i probuditi se drugi dan kao rob xxxxxxxxxx ureda !

 

koliko godina jos ?

 

 

editirano!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to vaše nedobivanje putovnice ipak ima veze sa služenjem vojnog roka. niste naveli kakve veze imate sa bivšom jugom i hrvatskom? kažete da niste živjeli na ovim područjima, a rođeni ste u njemačkoj. po kojoj osnovi uopće tražite hrvatsku putovnicu? vjerujem da je najveći razlog to nesluženje vojnog roka zato što očito imate obaveze prema ovoj državi. znam da postoji nekakv ugovor kojim se regulirala ta vojna obaveza pa da ako prođete 28 godinu onda više niste u obavezi. međutim, nakon isteka tih godina vama neće ionako dati putovnicu. je li to osveta ili .....ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

-je li to osveta ili...neznam (citat zvrka)

Dok su drugi ginuli za domovinu Vi ste svjesno izbjegavali svoju moralnu i ljudsku dužnost u odbrani iste.Vi ste željeli mirno leci kao slobodan čovjek, a kako su lijegali i spavali oni čija su djeca, očevi i rodbina branili svoja ognjišta? I sada tražite da uživate plodove koje niste ni sadili ni njegovali. Dok je mrav radio, cvrčak je pjevao! Znate tu basnu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

-je li to osveta ili...neznam (citat zvrka)

Dok su drugi ginuli za domovinu Vi ste svjesno izbjegavali svoju moralnu i ljudsku dužnost u odbrani iste.Vi ste željeli mirno leci kao slobodan čovjek, a kako su lijegali i spavali oni čija su djeca, očevi i rodbina branili svoja ognjišta? I sada tražite da uživate plodove koje niste ni sadili ni njegovali. Dok je mrav radio, cvrčak je pjevao! Znate tu basnu?

bio je malojetnik a sada trazi putovnicu i to je sve ako moze dokazati hrv drzavljnstvo zasto nebi dobio putovnicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

Dok su drugi ginuli za domovinu Vi ste svjesno izbjegavali svoju moralnu i ljudsku dužnost u odbrani iste.Vi ste željeli mirno leci kao slobodan čovjek, a kako su lijegali i spavali oni čija su djeca, očevi i rodbina branili svoja ognjišta? I sada tražite da uživate plodove koje niste ni sadili ni njegovali. Dok je mrav radio, cvrčak je pjevao! Znate tu basnu?

 

daj čovječe čuješ li ti sebe što govoriš?

u kom ti svijetu živiš? (ustvari, znam..kod tebe je još uvijek 91..u ratu si još uvijek, sam sa sobom pa onda i sa drugima .)

ideš nekome tko je tada bio dijete govoriti ovakve stvari i na ovakav mu način predbacivati..

strašno..

 

naravno da bi trebao dobiti sve dokumente!

 

i slažem se sa ovim što je brunowien napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

Dok su drugi ginuli za domovinu Vi ste svjesno izbjegavali svoju moralnu i ljudsku dužnost u odbrani iste.Vi ste željeli mirno leci kao slobodan čovjek, a kako su lijegali i spavali oni čija su djeca, očevi i rodbina branili svoja ognjišta? I sada tražite da uživate plodove koje niste ni sadili ni njegovali. Dok je mrav radio, cvrčak je pjevao! Znate tu basnu?

 

Slavko, pazi metak!!! :clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje ne piše da je bio maloljetnik, neznam gdje ste to izvadili ili je to Vaš proizvoljni zaključak.

Da je bio dijete kao što kaže predhodnik sigurno je da Ministarstvo obrane ne bi uputilo odbijenicu. Ali ja ne živim u 91, prije se to odnosi na gosp. koji prijeti metkom, pa zar je to demokratičnost, ma nije, a nije ni pristojno. I krivično je djelo.

Pa kad već prijetite budite toliko hrabar da i objavite tko ste.

No ja ću uvijek stajati na stanovištu da naše državljanstvo dobiju samo oni koji to zaslužuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

... koji prijeti metkom, pa zar je to demokratičnost, ma nije, a nije ni pristojno. I krivično je djelo.

Pa kad već prijetite budite toliko hrabar da i objavite tko ste.

 

ma nemoj mi reči da je ovo prijetnja, da je to "krivično" djelo, da to nije demokratično, da nije pristojno ??

znači, kad to vama netko radi, onda se to tako okarakterizira i doživljava, a kada vi i vaši prijatelji po oružju sa braniteljskog podforuma to i puno, puno žešće i uvredljivije radite drugima, onda je to ok i potpuno u redu??

i da se odmah ogradim, a možda i glavu spasim, ništa nije sigurno više...

ne, ja nisam onaj anonimac kojeg ste spljuvali i da ne nabrajam što sve ne..ja sam drugi anonimac, a možda i treči ili šesti po redu koji se pokušavao uključiti u rasprave pa je bio ušutkan.

ma, krasno razmišljanje imaš i imate, baš krasno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gosp. čudim se sam sebi što se uopće upuštam u bilo kakve komentare sa osobom koja je ovaj topic iskoristila za nanošenje objeda i uvreda na račun naših veleposlanstva i ljudi koji u njima rade. Tim postupkom vrijeđate i državu Hrvatsku.

A poruke sa nožem koji ste mi uputili zgodne su i odaju Vaše pravo porjeklo. Sa njima smo mi davno raščistili.

Ovim zaključujem svoju raspravu na ovom topicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija