Jump to content

Mogu li izgubiti drzavljanstvo


Sunnysun1

Preporučene objave

Imam dvojno drzavljanstvo - Bih i Hr. Inace sam iz Bosne a sada zivim u Turskoj. Imala sam i mjesto prebivalista u Hr kao i licnu i putovnicu - kao maloljetna. Medjutim, nakon isteka istih vise nisam vadila ni putovnicu ni licnu (nisam nista odjavljivala osim sto mislim da me tata odjavio sa kucne liste - bar se nadam) a u Hr nisam otisla mozda 6 godina. Da li postoji mogucnost da ja izgubim Hr drzavljanstvo? Takodjer, udajem se uskoro, pa me zanima moram li mijenjati prezime i u Hr dokumentima? Te da li ja imam ikakve obaveze, tipa glasanja? Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li postoji mogucnost da ja izgubim Hr drzavljanstvo?

 

Takodjer, udajem se uskoro, pa me zanima moram li mijenjati prezime i u Hr

dokumentima?

 

Te da li ja imam ikakve obaveze, tipa glasanja?

 

Ne, RH državljanstvo prestaje otpustom ili odricanjem, što znaći da bi sami trebali podnijeti zahtjev za otpustom ili ga se odreći.

 

Ako će te trebati bilo koju ispravu RH, da.

 

Ne, glasanje je pravo, ne i obveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dvojno drzavljanstvo - Bih i Hr. Inace sam iz Bosne a sada zivim u Turskoj. Imala sam i mjesto prebivalista u Hr kao i licnu i putovnicu - kao maloljetna. Medjutim, nakon isteka istih vise nisam vadila ni putovnicu ni licnu (nisam nista odjavljivala osim sto mislim da me tata odjavio sa kucne liste - bar se nadam) a u Hr nisam otisla mozda 6 godina. Da li postoji mogucnost da ja izgubim Hr drzavljanstvo? Takodjer, udajem se uskoro, pa me zanima moram li mijenjati prezime i u Hr dokumentima? Te da li ja imam ikakve obaveze, tipa glasanja? Lijep pozdrav
Mislim da nije moguće imati 3 državljanstva. Dvojno državljanstvo je moguće u većini država, ali da imaš 3.... Znam da BiH + francusko = nije moguće i hrvatsko.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija