Jump to content

dokazivanje izvanbračne zajednice nakon smrti


barfly314

Preporučene objave

nakon očeve smrti pojavljuje se majka moje polusestre i tvrdi da je s njim bila u izvanbračnoj zajednici.

traži pola nasljedstva, a ostalo da se podijeli između njene kćeri koja nije i kći mojeg oca, moje polusestre (očeva i njena kći) i mene.

nikada jedne jedine lipe nije uložila ni u šta, živjeli su na drugim adresama, no tvrdi da je moja polusestra dokaz izvanbračne zajednice te da će dovesti tri svjedoka.

da li ona uopće (ako da, kako?) treba dokazivati izvanbračnu zajednicu?

bračna i izvanbračna zajednica su jednake. kako se onda utvrđuje prekid izvanbračne zajednice i da li sve što je zaradio otac u izvanbračnoj zajednici dijeli i izvanbračna supruga? da li ona treba to dokazivati? zašto bračni drug to ne treba dokazivati ako su jednake?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li vaš otac u trenutku njegove smrti bio u braku (s vašom majkom)?

 

ne.rastao

se 2012, "nevjenčanu suprugu" je upoznao 2016, kada se i rodila moja sestra, nakon 10 mjeseci poznanstva. nitko ne dvoji da mi je polusestra, no da njoj pripadne pola, a svima nama što ostane je suludo. ništa nije stekao dok ju je poznavao pa je sve njegova osobna imovina koja bi se trebala dijeliti na mene i polusestru.

jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa nije stekao dok ju je poznavao pa je sve njegova osobna imovina koja bi se trebala dijeliti na mene i polusestru.jesam li u pravu?
pa i niste u pravu,budući da dotična traži svoj dio imovine kroz institut nasljeđivanja a ne bračne stečevine.
zašto bračni drug to ne treba dokazivati ako su jednake?
ravnopravne u nasljeđivanju,a ne u dokazivanju svog nasljednog prava.http://www.legalis.hr/forum/entry.php/22-Utvr%C4%91enje-postojanja-izvanbra%C4%8Dne-zajednice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija