Jump to content

Odvjetnik zadrzao dobivene novce za sebe


Ivan.28

Preporučene objave

Pozz,

 

Imam jedan problem. Uzeo sam odvjetnika prije mnogo godina da istjera jedan dug od osiguranja.

Svake godine je pitanje bilo, sto se desilo, kako napreduje, i svaki puta bi odvjetnik rekao da jos nista, da je sve na sudu jos.

Posto je proslo mnogo godina, i neki dan sam nasao na informaciju da isti taj odvjetnik je vec pokrao neke ljude, zanimalo bi me sto mi je ciniti link: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/moze-li-se-uistinu-hrvatska-smatrati-pravnom-drzavom---463445.html

Odvjetnik Xxxxxx Xxxxxx mi nikada nije dao nikakve dokumente, ustvari nikada nista nisam niti potpisao, tako da mnogo neznam sto i kako je na sudu bilo.

Posto nikada nisam niti dobio nikakav dokumenat ili sudsko rijesenje, broj pod kojim se vodi spor zanimalo bi me sto mi je ciniti?

Moze li sud samo po imenu i prezimenu da mi da rijesenje, ili uzeti drugoga odvjetnika da pogleda sve, prodati dug nekoj firmi sto se time bavi (ali sto prodati kada neznam koliko)...

Vec se sudim 15 godina i jos uvijek je sve na cekanju kaze. Osiguranje je bilo od automobilske nesrece.

Ako moze ikakve preporuke?

Hvala.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš otići u pisarnicu suda i oni mogu naći i po imenu i prezimenu, ali s obzirom da nemaš broj spisa niti znaš godinu kad bi to trebalo biti pokrenuto, moguće je da ne nađu spis iako on stvarno postoji. Imaš pravo pitati svog odvjetnika da ti da broj spisa da vidiš u kojoj je to fazi, tako da ti je bolje to raščistiti odmah s njim, pa bolje prvo kreni od njega. Tek ako on ne daje nikakav broj spisa niti na direktno pitanje, onda ideš dalje.

 

Nisi potpisao niti punomoć na samom početku vašeg dogovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija