Jump to content

Kazna za plaćenu parkirnu kartu


debaser

Preporučene objave

Pozdrav,

Problem je sljedeći, nedavno sam na kućnu adresu dobio opomenu za neplaćenu dnevnu kartu. Srećom sam parking platio mobitelom te imam dokaz o plaćanju. Stoga im šaljem mailom prigovor da bi mi oni odgovorili da ne mogu prihvatiti reklamaciju jer je "rok za podnošenje reklamacije 8 dana od izdavanja karte, a kako je isti istekao reklamaciju ne mogu uvažiti", te da kaznu platim "kako bih izbjegao eventualne dodatne troškove".

Ja nikakve kazne (čitaj dnevne parkirne karte) toga dana na autu nisam našao, niti sam je preuzeo.

Zar nema nikakve osnove za prihvaćanje žalbe?

Značili li to da oni, Rijekaplus, mogu slati kazne proizvoljno bez dokaza i istu naplatiti jer je vrijeme za žalbu isteklo?

Imam li pravo barem na povrat sredstava za plaćeni parking, ukoliko platim dnevnu kartu?

Kazna iznosi 80 kn i neće me ubiti, ali njihov princip rada bi me mogao.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takve fore proizlaze iz njihovih internih pravilnika, kao i kod većine koncesionara. To što si im ti poslao nije reklamacija, nego odgovor na tu opomenu koju si dobio sad kad si dobio.

 

Uglavnom, s obzirom da si ti platio parkiranje i imaš dokaz, nema nikakve osnove za daljnjim postupanjem niti postoji ikakav dug. Po meni, samo pecaju i ne mogu dobiti nikakav sud i ne mogu ti nabiti nikakve dodatne troškove. Ne vidim zašto bi te uopće tužili i zašto uopće ulaze u takve postupke, ali pričekaj da naleti još netko i da svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija