Jump to content

Prava svjedoka u kaznenom postupku


Patarčec

Preporučene objave

Na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu vodi se postupak zbog

kaznenog djela iz čl 293 st. 2 u kojem sam ja u svojstvu oštečenog

Do sada sam uredno bio pozivan na dvije glavne rasprave kao

svjedok. Glavna rasprava zakazana za 19. svibanj 2016. otkazana je

o čemu sam 10 svibnja i pismeno obaviješten s napomenom da će se slijedeća rasprava zakazati pismenim putem

Do danas ja nisam dobio nikakav pismeni poziv da se u svostvu svjedoka moram odazvati zakazane rasprave.

Provjerom preko portala e pravosuđe došao sam do saznanja da su u među vremeno zakazane dvije glavne rasprave i to prva 14.11.2016. godine i druga 20.01.2017. godine na koje ja kao svjedok nisam pozivan. Također preko e pravosuđa dolazim do saznanja da je stari Predsjednik vijeća-sudac

zamijenjen novim o čemu ja kao stanka u postupku nisam obaviješten

Smatram da su mi time povrijeđena prava kao stranci u postupku

Molim savjet što poduzeti

Napomena: Glavne rasprave su zakazane i održane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Adresa stanovanja ostala je ista.

Zadnja komunikacija sa sudom bila je 10. svibnja kad me sudac u

vidu naloga obavještava da se rasprava zakazana za 19. svibanj otkazuje a

nova će biti zakazana pisanim putem

Radi se o postupku koji je pokrenut 14.08.2013 godine i do sada je održano 12 rasprava

Na njih 10 uredno sam bio pozivan kao oštećena stranka u postupku ili kao svjedok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne preostaje vam drugo doli otići izvršiti uvid u spis te vidjeti iskazanost dostave za vas, a nakon toga poslati dopis sudu poštom preporučeno s povratnicom, kojim dopisom zahtijevate da ubuduće budete pozivani na raspravu sukladno vašem zakonom zagarantiranom pravu.

 

Može se o tome porazgovarati i sa uređujućim sucem, ali na jedan smiren način, pa makar on i pogriješio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada vam stoji već istaknuta mogućnost uvida u spis, pa će se tamo vidjeti datum sljedeće rasprave, gdje se onda slobodno pojavite i istaknete ove stvari koje ovdje spominjete te zatražite njihovo unošenje u zapisnik. Neka vas sučeva nevoljkost ne obeshrabri.

 

S predsjednikom suda možete porazgovarati i osobno, jer jedan dan u tjednu (većinom je to četvrtak ili petak), predsjednici sudova imaju otvoren za primanje građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija