Jump to content

Obavijest o počinjenom prekršaju


miha123

Preporučene objave

Pozdrav ekipa, jutros san dobia obavijest o pocinjenom prekrsaju koji je bia 4.12.2016. u Imotskom iz cije policijske postaje mi je i dosla obavijest, a inace sam iz Splita. Dobia san kaznu 2000 kn za prekoracenje brzine i papir a4 na kojem moram dostavit podatke o vozacu koji je tad upravlja vozilom. E sad, jel mi se isplati platit odma 1000 kuna u roku od 3 dana, prijavit sebe pa cekat prekrsajni nalog pa se zalit na njega ili dostavit podatke nas 3 vozaca koji koristimo auto pod izlikom da ne znamo ko je tad vozia auto(od prekrsaja proslo 7,5 tjedana). Svaki savjet mi je dobrodosao! Hvala! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zadnjem slučaju ćeš isto dobiti kaznu od 2000 kuna za nedavanje podataka, tj. za nevjerodostojne podatke, a s obzirom na kratko vrijeme, nećeš to moći obraniti na sudu.

 

Ako imaš ranijih prekršaja i nemaš olakotnih okolnosti, najbolje je odmah platiti polovicu.

 

Ako si nekažnjavan, student ili s malim primanjima i sl., pa ideš na soluciju davanja svojih podataka i prigovor na prekršajni nalog, postoji neka mogućnost da prođeš i bolje od te polovice kazne, ali ti to nitko sa sigurnošću ne može prognozirati i rizik je velik.

 

Uglavnom, u svim slučajevima gdje je omogućeno plaćanje pola kazne, najsigurnija solucija je plaćanje.

 

Još samo nešto. Kažnjen si po čl. 53. st. 4. ZSPC-a (30-50 u gradu)? Za to ćeš dobiti i 2 boda. Imaš li bodova od ranije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad, jel mi se isplati platit odma 1000 kuna u roku od 3 dana, prijavit sebe pa cekat prekrsajni nalog pa se zalit na njega ili dostavit podatke nas 3 vozaca koji koristimo auto pod izlikom da ne znamo ko je tad vozia auto(od prekrsaja proslo 7,5 tjedana). Svaki savjet mi je dobrodosao! Hvala! :)
Ako ćeš platit onda platiš i dostaviš uplatnicu faxom i tu je stvar završila.

 

Ako im samo javiš da si ti vozio onda ćeš dobit PN za brzinu na kojeg se možeš žalit i tražit smanjenje pa platiš 2/3 od dosuđenog.Da li će to bio više ili manje od 1000 ne zna nitko.

 

Ako ne platiš neće doći nalog za prekoračenje nego za nedavanje podataka.

 

Ili ćeš im poslat imena sva 3 vozača i žalit se na PN za nevjerodostojno davanje podataka a opet ti nitko sa sigurnoću ne može reći kako ćeš proći kod suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,dobio sam već tri obavjesti o počinjenom prometnom prekršaju za prekoračenje brzine.Sve tri su iz 5 mj prošle godine,sva tri puta me kamera snimila odostraga,i svaki put mi je kazna 1000 kn,ili ak je platim u roku tri dana 500kn.Vrijeme koje mi piše u obavijesti nije točno i kasni tri sata od kada sam ja prošao tuda.Prošlo je 8 mj,i neznam točno tko je vozio jer je snimljeno odostraga.Što napraviti i da li za to idu bodovi?Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,dobio sam već tri obavjesti o počinjenom prometnom prekršaju za prekoračenje brzine.Sve tri su iz 5 mj prošle godine,sva tri puta me kamera snimila odostraga,i svaki put mi je kazna 1000 kn,ili ak je platim u roku tri dana 500kn.Vrijeme koje mi piše u obavijesti nije točno i kasni tri sata od kada sam ja prošao tuda.Prošlo je 8 mj,i neznam točno tko je vozio jer je snimljeno odostraga.Što napraviti i da li za to idu bodovi?Unaprijed hvala.

 

moj Gorane pobratime mio!

3x je 3x! a to glede prometa i kazni baš nije nešto optimistično,reka bi-ali neću-poprilično je loše.

dakle-svašta može biti. vjerovatno si ti vozija,podatke MUP nema. nisi platija. nisi podatke da. unda bi te došlo 3x kazna za brzinu, ili 3x za ne davanje podataka.

neka se admini malo naljute-ali nastojat ću najkraće reći kako se čovik može ni kriv ni dužan zaribat,i u pržun završiti. ali ti i jesi kriv, barem malo.

proda čovik A ženi B auto. nije ga odjavija, nije skinija reg.pločice.

istekla reg i žena B tres bum i napravi prometnu,i još i kriva. dolazi čoviku A poziv ovaj,poziv onaj-on sve ignore-nisan ja,i iman ovjeren ugovor. pravi se gluh,slip.

ali jednoga jutra dolazi plavi brat s nalogom za izdržavanje zatvorske kazne. pa nekako to ,dogovorno-odgodi za jesen. i eto plavoga brata po njega. i odvedu ga,ali nema mista u pritvoru,ili di su ti već kažnjenici za ove bedastoće-on je triba 8 dana biti. i stave ga u pržun, svi mrki,bisni....koliko ti tribaš odležati-prvi 10,drugi 16,treći dvanest....a moj prika samo 8.....i sve bilo lipo ,krasno,bajno....samo oni broje u godinama,a on danima!

pouka-nemijte sebi dopustiti šlamperaj po sistemu lakoćemo-jer neće biti baš uvik lako!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija