Jump to content

Prijelazni period nakon otkaza - predugovor?


ILAN

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Dobio sam ponudu za novo radno mjesto, te bi predao otkaz u pismenom obliku naravno, sadašnjem poslodavcu.

S obzirom da bi se volio na neki način zaštititi, u prijelaznom razdoblju između dva posla, dali postoji mogućnost/praksa da budući poslodavac meni uruči ugovor o radu već sada, sa predviđenim početkom rada?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Zahvaljujem! (U zakašnjenju, odgovor sam pročitao u emailu..)

Na kraju smo išli na ugovor kako ste napisali, sa odgođenim datumom početka rada.

U međuvremenu sam predao u firmi redoviti otkaz u pisanom obliku (klasičan obrazac). 

E sada, jedna zanimljivost, poslodavac meni nakon mjesec dana od predaje otkaza, uruči 'sporazumni otkaz ugovora' na potpis, sa istim datumima prestanka rada itd. Tvrdi da je to uobičajena praksa te da redoviti otkaz u biti nije na neki način 'prijateljski' otkaz.

Dali ja to moram potpisati uopće, dali redoviti otkaz uobičajena praksa ili se uvijek potpisuje sporazumni?

Cilj mi je definitivno korektno otići iz firme bez rušenja mostova, ali ovo mi nekako nelogično zvuči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam razlog zašto vaš (uskoro bivši) poslodavac tako rezonira obzirom to ne stoji (možda u njegovoj praksi da, ali drugdje ne). Moguće smatra da bi on mogao imati nekih problema s lošom reputacijom ili će se možda morati pravdati nekome, ukoliko je za vas dobio neka sredstva glede zaposlenja.

Uglavnom, vi niste dužni ništa potpisivati ukoliko imate dokaz o dostavi vašeg pisanog otkaza poslodavcu. No, kako vi nastavljate radni odnos odmah sa novim poslodavcem, onda vam način prestanka radnog odnosa ne znači ništa niti utječe na prava, pa razmislite o tome da čovjeku izađete u susret. Čisto ljudska sugestija, a odluka je, jasno, samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija