Jump to content

ptsp i obveze


ntpr

Preporučene objave

čitam malo o često spominjanom ptsp-u,vezano za oružje,vozačke dozvole i druge djelatnosti,naravno u dosta kritičkom smislu ,pa mi padne na pamet šta da dođe do ugrožavamja teritorijalnog itegriteta,od strane našeg mirnog susjedstva,dali bi isti imali obvezu aktivnog uključivanja u obrani.Naravno mislio sam u prvim redovima kao i 91.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po sadašnjem zakonu oboljeli od ptspa nemože imati oružje...shodno tome ,ne bi mogao ni aktivno braniti državu....međutim,isti ovi koji su donijeli takav zakon ili oni koji podržavaju takav zakon da oboljelji ne mogu imati oružje,kad budu shvatili da onda oni moraju braniti državu će vrlo brzo promjeniti mišljenje i vjerojatno neće imati ništa protiv toga da oboljeli od ptspa opet mogu koristiti oružje.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po sadašnjem zakonu oboljeli od ptspa nemože imati oružje...shodno tome ,ne bi mogao ni aktivno braniti državu....međutim,isti ovi koji su donijeli takav zakon ili oni koji podržavaju takav zakon da oboljelji ne mogu imati oružje,kad budu shvatili da onda oni moraju braniti državu će vrlo brzo promjeniti mišljenje i vjerojatno neće imati ništa protiv toga da oboljeli od ptspa opet mogu koristiti oružje.....

Vjerovao ili ne, Uprave za poslove obrane nemaju apsolutno nikakve podatke o tome tko je bolestan, tko je mirovini zbog PTSP-a. Ništa. To se vidjelo kada su pozivali na postrojavanje pričuve prije dvije godine. Zovu sve bez kriterija i pitaju želiš li doći. Ako želiš, ništa nije bitno. Bože te sačuvaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko bi rekao da ovdje nema logike,jer da ima bilo bi isto opasno nositi lovačko(streljačko) oružje u svrhu rekreacije ili rehabilitacije uz nužno posjedovanje dozvole,zdravstvene ispravnosti mozga i ono formacijsko koje je također opasno i netreba ti dozvola,ako sam dobro razumio gore napisano.( riječ formacija me podsjeća svakako na dužnost i obvezu,valjda zato što sam nekada bio DVO)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovao ili ne, Uprave za poslove obrane nemaju apsolutno nikakve podatke o tome tko je bolestan, tko je mirovini zbog PTSP-a. Ništa. ............Ako želiš, ništa nije bitno.

e lijepo im kažeš da pronađu te podatke isto kao što je MUP dobio podatke o onima koji su dobili invalidnost na osnovu ptsp-a ,pa ili vrati oružje ili te šalju na izvanredni pregled uz napomenu da ga nečeš proći.....

 

ja mislim da je dosta tih igrica oko nas...kad te ne trebaju oduzeli bi ti i vozačku,a kad je gusto dali bi ti sve....ima ova država sposobnih i velikih hrvatina koliko hoće pa nek ih traže....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prisjetimo se ratnih dana kada nije niti bilo vremena i pomisli o liječničkom pregledu radi ustanovljavanja zdravstvene sposobnosti,sposoban samo na osnovu da mu kuca srce,entuzijazam,hrabrost.Danas je tim ljudima učinjena šteta,nisu poželjni,opasni su,u drugom redu su,omalovažavani zajedno sa obitelji.U ona vremena "hrabrost" danas se zove kao naslov teme,gledajmo i navijajmo ko za koga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prisjetimo se ratnih dana kada nije niti bilo vremena i pomisli o liječničkom pregledu radi ustanovljavanja zdravstvene sposobnosti,sposoban samo na osnovu da mu kuca srce,entuzijazam,hrabrost.Danas je tim ljudima učinjena šteta,nisu poželjni,opasni su,u drugom redu su,omalovažavani zajedno sa obitelji.U ona vremena "hrabrost" danas se zove kao naslov teme,gledajmo i navijajmo ko za koga.

Dodao bih da oni građani RH koji su pucali na Hrvatsku nemaju status PTSP-a, ali su zato do zuba legalno naoružani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpada, samo se vodi kao zabranjeno.

 

Ne govorimo o istoj stvari. Automatsko, raketno, eksplozivno i sl. oružje je zabranjeno po Zakonu o oružju, ali vojno i policijsko (ono koje posjeduje vojska i policija) ne spada niti u tu kategoriju, tj. Zakon se uopće na to ne odnosi, tako da ga niti ne treba tako promatrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vojno i policijsko (ono koje posjeduje vojska i policija) ne spada niti u tu kategoriju, tj. Zakon se uopće na to ne odnosi, tako da ga niti ne treba tako promatrati.

Koje je to oružje ? Ja sam imao zadužen i HS 2000 kao formacijsko oružje, a ono je na tržištu.

Nije mi jasno za streljivo. Naime, kao lovac znam koja su streljiva za koju divljač, ali recimo sačmena patrona punjena šačmom promjera npr. 9 mm, uopće nije predviđena za odstrel ni jedne divljači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na točno taj primjerak HS-a kojeg si dužio se ne primjenjuje Zakon o oružju i država ga može dati bilo kome pod bilo kojim uvjetima (karikiram malo, ali npr. u stanju rata).

ako ovo citirano povežemo s temom to bi se moglo protumaćiti da sad mup nekome nedozvoljava da posjeduje oružje zbog ptspa,ali da u slučaju rata država može dati oružje oboljelom od ptspa......

 

ako povezujemo na prošli rat ,to možda ima i logike,jer se tad raspadala jedna država i cijeli sistem se mijenjao ,naoružavalo se iz početka,nije se libilo ni od šverca ili krijumčarenja oružja ,što je ako gledamo zakonski ,nezakonito itd...vojnici nisu prolazili ni lijekarski niti ih je itko išta pitao......

 

međutim,sad bi bilo drugačije.....

prvo,ljudi kad se jednom opeku,drugi put i na hladno pušu

drugo,sada smo država i svaka normalna država mora imati evidenciju i raspored ljudi koji će braniti državu u slučaju rata...u rat se nemože (po nekim konvencijama,nikoga) poslati bolesnu osobu koja je čak i umirovljena bez njegove suglasnosti.....a čak i da da suglasnost postoji mogućnost i kažnjavanja osoba koje su to odobrile....neki se sjećaju i problema maloljetnika jer su se neki zapovjednici počeli bojati što su ih primali kršeći zakone....

pojednostavljeno ,oboljelje bi se jedino moglo angažirati kad bi ponestalo zdravih,pa onda jedino još oni ostaju........

a druga stvar je (ako se nekome to nesviđa) nek se društvo malo počne prema njima odnositi s poštovanjem ,pa će i oni pomoći kad bude trebalo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što se tiče oružja...to je sad za raspravu

1.država je oboljele stavila u podređen položaj prema ostalima (ptsp nije duševna bolest ,niti je čovjek "poremećen",a i odgovara za svoje postupke)

2.na taj način je država "oprala " ruke,a to što tim zakonom potiče oružje na crno,baš njih briga.....umjesto da imaju ljude i oružje pod kontrolom ...

3.neki branitelji su i legalizirali oružje da budu u skladu zakona,a nakon toga im oduzimaju...taj odnos države će napraviti da u budućnosti kod sličnih slučajeva neće nitko legalizirati...

4.zanimljivo bi bilo vidjeti i podatak koliko je "običnih" ljudi zloupotrebilo oružje,a koliko oboljeli,kao i podatak legalno-ilegalno.....pa bi se i iz tog podatka moglo donijeti zaključak da li su oboljelim trebali oduzeti oružje....

 

Mislim da je to sve politika...nije "normalan" za posjedovanje oružja,ali je normalan za voziti auto ili normalan je kad nešto napravi pa ga onda osude kao normalnu osobu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zasto smo nepozeljni,podsmjehuju nam se itd.nekad za partizane nisi smio pomisliti nesto lose a kamoli nesto kazati jer je tako htjela politika a ovoj nasoj politici to jako dobro odgovara da su branitelji razjedinjeni,stotine udruga,pronasli medju braniteljima par dripaca da to provedu,sramota

 

a i neka nam je....srali smo i pišali po našim pretcima,ma kakvi bili! rušili petokrake i sve ostale spomenike s HR grbom.....sad nam se vraća! budale uče iz povijesti i planiraju budućnost. a mi koristimo budućnost da bi se obračunavali s prošlošću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ažurirano

 

Ljudi s čime se vi opterećujete kad dođe i ako dođe i to sa prošlim poznatim neprijateljem nitko mi neće niti morati niti dati oružije naći ću ga sam.A najbolje sam se osjećao kad sam izašao iz logora kad sam se vratio u postrojbu na ratište, to će mi biti terapija.A nas "prolupane" svaki rat treba.

 

 

vukovar;11,5 godina bio sam DVO,nakon umirovljenja tražio sam mjesto pod suncem odnosno na koji način ugoditi "profesionalnoj deformaciji" pa sam ko i ti za terapiju ja odabrao lov,priroda ,druženje,do 2008.godine kada su mjerodavni ustanovili da bi mogao biti opasan legalno naoružan veteran DR,član lovačke udruge,poslali me na liječnički pregled s naznakom ako imam ptsp da niti ne idem na liječnički,dali mi rok od 6 mj.da prodam oružje ili oduzimaju isto.Poklonio sam ga prijateljima,u zakonskom roku,ODMAH.Sada kada bi došlo ako dođe,kako ti kažeš razmislio šta bi,ovisno o tome šta bi poslodavac predložio,jer uistinu je teško u današnje vrijeme nać pušku u kanalu,kad smo sada puno orgniziraniji,imamo sustav, nego prije 25 god. Da ne zaboravim prije 25 godina sam upravo sa lovačkom puškom krenuo u rat,koja slučajnost,lp.prijatelju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija