Jump to content

Narušavanje nepovredivosti doma ili ne ?


Marko150

Preporučene objave

Dobra večer.

 

Dakle imam upit što točno spada pod nepovredivost doma, pošto kada sam se vraćao pijan sa fešte sam se popeo na prozor jedne kuće (dvorište je bilo neogradjeno) i sad ne znam što će točno policija napisati koje je to kazneno djelo i kakve su kazne predvidjene za takvo nešto ? S time da će vjerojatno "oštećenik" reći da sam ja pokušao ući u kuću što nije istina, ali teško da će sud vjerovati pijanom čovjeku.

I kada nastupa zastara za takvo nešto ?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako bi išli na bilo koje kazneno djelo, zastare traju godinama, tako da niti ne pomišljaj da bi ju mogao dočekati.

 

Što se tiče vjerovanja pijanoj osobi, nije toliko stvar u povjerenju koliko u tome da niti ta pijana osoba najčešće ne zna što je točno htjela, pa joj se baš ne može vjerovati.

 

Po meni, tu ne bi bilo kaznenog djela, ako se dogodilo samo to što navodiš. Prije bih išao na prekršaj (narušavanje javnog reda i mira), uz novčanu i uvjetnu zatvorsku kaznu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija