Jump to content

Poslovanje strane tvrtke


aurax

Preporučene objave

ciao svima,

 

iako mogu otvoriti Hrvatsku tvrtku (da li kucnu radinost, obrt ili d.O.o.) razmisljam da je, zbog puno jednostavnijeg postupka i manjih davanja, otvorim u inostranstvu, ali bih i dalje zelio da tvrtka ima pravo da posluje u Hrvatskoj, osnovna djelatnost bile bi usluge i prodaja predmeta koje sam pravim.

 

Da li neko zna da li strane tvrtke ove vrste imaju bez problema pravo da rade i u Hrvatskoj i da li bih time imao pravo da kao strana tvrtka prodajem nesto u Hr. Inace imam dvojno drzavljanstvo.

 

Zanima me u biti da li je ovo jednostavno.

 

A drugo pitanje je, da li bi bilo onda ok da se takse placaju u zemlji u kojoj je kompanija osnovana ili bi postojale duple takse - tj takodjer u Hr. Pogledao sam na listu porezne i pise za zemlju u kojoj mislim otvoriti da ima ugovor sa HR o duplim porezima tako da moguce da bi bilo dovoljno da se placaju samo u jednoj zemlji.

 

Medjutim i dalje ne znam da li bi rad u Hr kao strana tvrtka na kraju ispao pre-komplikovan, ili je normalno i uobicajeno da strane Co mogu poslovati u Hr..

 

Hvala puno na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ovdje nije najbitnije pitanje možete li otvoriti i kako. Naravno da možete, podružnicu strane tvrtke, tvtku i obrt po pravilima i uvjetima kao i za državljne RH (tu baš i ne vidim razlog zašto bi otvarali kao stranac ako imate državljanstvo RH).

 

Bitnije je pitanje isplativosti, a na to vam može odgovoriti smo dobar financijsko-poslovni sručnjak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da mozda se cini cudno zasto bih to radio - u biti mozda i nema nikakvog smisla - to i pokusavam da provjerim..

 

glavni razlog je sto u inostranstvu - tj UK-u gdje bih otvorio tvrtku cijela procedura puno jednostavnija i tamo davanja za zdravstveno i mirovinsko nisu obavezna kao u HR,

vec opcionalna - jedino je obavezno placati nacionalno osiguranje,

 

kako tek pocinjem taj busines, i ne znam kako ce ici a nemam te novce da placam tisucu-par tisuca kuna mjesecno na obavezna davanja a da ne znam koja ce mi biti dobit

zbog toga sam mislio da vidim da li je moguce da je otvorim u UK-u - bar za prvo vrijeme dok ne vidim kako ide

 

ali to bi samo imalo smisla ako, kao sto ste rekli, otvaranje podruznice i takse kao strana kompanija, ne ispadne sve to jos i skuplje.

 

upravo to pokusavam da provjerim, kao i koja prava imaju strane tvrtke,

 

hvala na odgovoru, aurix

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija