Jump to content

diners i eos matrix


AndiP

Preporučene objave

Poštovani,

 

s obzirom na nemogućnost plaćanja dugovanja po Diners kartici 2014 godine poslana mi je ovrha i blokiran račun

nije plaćeno ništa jer ispred njih imam još nekoliko ovrha .

Početkom 2017 dobila sam njihov dopis sa obaviješću o prijenosu potraživanja duga na Eos Matrix .Nedugo nakon toga oni su me kontaktirali vezano za plaćanje i rekla sam da mi ostave rok do 31.01.2017 da se jos informiram o mojim pravima.

Ovu godinu smo svakako željeli riješiti dug prema Dinersu no sad su nas malo zatekli s tom cesijom

Procitala sam većinu odgovora na tu temu no zanima da li bi se ipak moglo jos dogovarati s Erste card clubom da se rijesi ukupni dug ili da se jednostavno ostavi da uplatom po računu riješi ovrha koja je po zadnjoj provjeri dugovanje manje od Eos Matrixovog

i sad nisam pametna kome da platimo dug jer ovrha od Dinersa stoji

i u slučaju kad bi se sad ona naplatila ..da li bi Eos Matrix mogao poslati još jednu vezano za kamate i troškove itd.

 

Zbila sam oduzila sorry...ali u nedoumici sam..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovu godinu smo svakako željeli riješiti dug prema Dinersu no sad su nas malo zatekli s tom cesijom

Procitala sam većinu odgovora na tu temu no zanima da li bi se ipak moglo jos dogovarati s Erste card clubom da se rijesi ukupni dug ili da se jednostavno ostavi da uplatom po računu riješi ovrha koja je po zadnjoj provjeri dugovanje manje od Eos Matrixovog

i sad nisam pametna kome da platimo dug jer ovrha od Dinersa stoji

i u slučaju kad bi se sad ona naplatila ..da li bi Eos Matrix mogao poslati još jednu vezano za kamate i troškove itd.

 

 

Po svemu sudeći vaš dug je zakonito prenesen (čl. 80-87 Zakona o obveznim odnosima i vaš vjerovnik je sad EOS! Ako ste kako ste napisali naumili riješiti dugovanje ove godine, nema razloga da to ne učinite novom vjerovniku, ali svejedno prije provjerite da li je potraživanje u zastari a to znači da li je prošlo više od deset godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi! Diners nije više vaš vjerovnik i MORAO bi povući nalog za ovrhu na fini! Pošaljite im dopis sa crvenom povratnicom i priloženom kopijom njihove obavijesti o cesiji u formi zahtjeva za povlačenje ovrhe jer više nisu ovrhovoditelj! Ako to ne žele učiniti preostaje vam samo sudska obustava ovrhe koja je više puta opisana na ovom forumu! Budući da Eos ne zna da ste vi bili spremni Dinersu podmiriti dug ove godine imate priliku, a budući da je s obzirom na redoslijed plaćanja na fini za Eos naplata neizvjesna to vam otvara mogućnost pregovaranja o dugu, tako da ispregovarate diskontne uvjete! Ovisno o situaciji daju 25-50% na jednokratnu uplatu a to ovisi o vašoj pregovaračkoj sposobnosti! Tražite i od njih da prije otplate duga riješe prekid blokade na fini od strane Dinersa ili to ugovorite u sporazumu sa jasnom dinamikom plaćanja! Budite oprezni i ne pregovarajte puno sa njihovim operaterom jer to su ljudi koji rade za 3-4 tisuće kuna, dobivaju bonuse po naplati, nemaju nikakvu odgovornost za izrečeno pa pribjegavaju i lažima kako bi vas naveli da im nešto uplatite! Dogovarajte sa njihovom pravnom službom! Moje preporuke u ovom postu su temeljene na vašoj izjavi da vam je dug nesporan i da ga želite riješiti! Postoje slučajevi kad je dug prenapuhan, u zastari ili je zbog raznih razloga neotplativ! U tom slučaju dao bih drugačiji savjet!:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po svemu sudeći vaš dug je zakonito prenesen (čl. 80-87 Zakona o obveznim odnosima i vaš vjerovnik je sad EOS! Ako ste kako ste napisali naumili riješiti dugovanje ove godine, nema razloga da to ne učinite novom vjerovniku, ali svejedno prije provjerite da li je potraživanje u zastari a to znači da li je prošlo više od deset godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi! Diners nije više vaš vjerovnik i MORAO bi povući nalog za ovrhu na fini! Pošaljite im dopis sa crvenom povratnicom i priloženom kopijom njihove obavijesti o cesiji u formi zahtjeva za povlačenje ovrhe jer više nisu ovrhovoditelj! Ako to ne žele učiniti preostaje vam samo sudska obustava ovrhe koja je više puta opisana na ovom forumu! Budući da Eos ne zna da ste vi bili spremni Dinersu podmiriti dug ove godine imate priliku, a budući da je s obzirom na redoslijed plaćanja na fini za Eos naplata neizvjesna to vam otvara mogućnost pregovaranja o dugu, tako da ispregovarate diskontne uvjete! Ovisno o situaciji daju 25-50% na jednokratnu uplatu a to ovisi o vašoj pregovaračkoj sposobnosti! Tražite i od njih da prije otplate duga riješe prekid blokade na fini od strane Dinersa ili to ugovorite u sporazumu sa jasnom dinamikom plaćanja! Budite oprezni i ne pregovarajte puno sa njihovim operaterom jer to su ljudi koji rade za 3-4 tisuće kuna, dobivaju bonuse po naplati, nemaju nikakvu odgovornost za izrečeno pa pribjegavaju i lažima kako bi vas naveli da im nešto uplatite! Dogovarajte sa njihovom pravnom službom! Moje preporuke u ovom postu su temeljene na vašoj izjavi da vam je dug nesporan i da ga želite riješiti! Postoje slučajevi kad je dug prenapuhan, u zastari ili je zbog raznih razloga neotplativ! U tom slučaju dao bih drugačiji savjet!:-D

 

 

Hvala na brzom odgovoru..

rješenje o ovrsi datira iz 2014 tako da nema zastare jos

no intersira me kad bi se hipotetski sad ovrha od Dinersa naplatila koja je 32 tis kn(glavnica +5 tis kamate) i otisla na račun od Dinersa da li Eos Matrix ima pravo zatraziti još jednu ovrhu jer njihov iznos koji su mi poslali je 41 tis.kn

da li bi to oni onda rješavali međusobno ili bi to sve se opet trebalo rješavati pješke..dopis Dinersu dopis Eos i tako unedogled..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru..

rješenje o ovrsi datira iz 2014 tako da nema zastare jos

no intersira me kad bi se hipotetski sad ovrha od Dinersa naplatila koja je 32 tis kn(glavnica +5 tis kamate) i otisla na račun od Dinersa da li Eos Matrix ima pravo zatraziti još jednu ovrhu jer njihov iznos koji su mi poslali je 41 tis.kn

da li bi to oni onda rješavali međusobno ili bi to sve se opet trebalo rješavati pješke..dopis Dinersu dopis Eos i tako unedogled..

 

Eos će vam tvrditi da sve što uplatite Dinersu oni ionako prosljeđuju njima (eosu) pa je sve jedno gdje uplatite! Naravno vi to nigdje ne možete provjeriti jer oni to skrivaju pod izlikom poslovne tajne! Najveća greška je plaćati i jednima i drugima jer tada gubite kontrolu nad uplatama, a računa se i dvostruka zatezna kamata (na fini i u poslovnim knjigama Eos-a)! Kad biste mogli (a ne možete zbog redoslijeda naplate) otplatiti na fini samo ovrhu Dinersa, ovrha bi bila prekinuta a prateća dokumentacija bi ostala deponirana u fini i po toj osnovi vas više ne bi mogli blokirati a to znači da bi zainteresirani vjerovnik (eos ako smatra da dugovanje koje je otkupio nije u potpunosti podmireno) morao pokrenuti novu ovrhu na temelju "vjerodostojne" isprave od početka! Vi biste na to mogli prigovoriti a o uspjehu svega bi se odlučivalo u parnici! Naravno da ćete sporiti razliku, jer želite znati kako je nastalo 4000 kuna duga više iako fina vjerojatno ispravno računa kamatu! Ja bih na vašem mjestu inzistirao na skidanju ovrhe od strane Dinersa (odmah ili u sklopu PISMENOG i ovjerenog sporazuma s Eosom)! Eos bih uvjerio da je naplata dugovanja vrlo upitna jer nemam novca i mogućnosti to podmiriti, ali možda mogu platiti dio dugovanja tako da posudim novac a da se oni odreknu daljnje naplate po toj osnovi! Naravno sve na pismeno, možda uz stručnu pomoć (ne iz Eosa) i uz odgovarajuće ovjere! Morate znati da imate posla sa lihvarskim profesionalcima u tom poslu pa sve dobro odvagnite!:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nadopunim temu pitanjem.

U četvrtak me nazvali tel. iz eos- matrix sa obavješču da sam dužan Raiffaissen banci 109,00kn koje je banka prepustila eosu za potraživanje.

Radi se o tek.računu. Zatečen sam. Zvao banku i isti su odgovorili povrdno. da se radi o kamati i djela prekoračenja dopuštenog minusa iz 2016.na 2017.

Bio sam u banci 18.01.....normalno podigao 500kn i nitko niti A i B. Jučer otišao na bankomat i piše -109kn od dozvoljenog. E pa h...ga. Idem u ponedjeljak u poslovnicu i platiti im 109kn i da mi obrazlože brzinu predaje duga eosu i kako je nastao.

Smeta me što od banke nisam dobio niti slova, niti tel.obavjest, nego odmah od eosa.

Eto to je to.

Slatko sam ih otpilio iz razloga što smatram da sam čist po dugovanju.

 

Vaše mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nadopunim temu pitanjem.

U četvrtak me nazvali tel. iz eos- matrix sa obavješču da sam dužan Raiffaissen banci 109,00kn koje je banka prepustila eosu za potraživanje.

Radi se o tek.računu. Zatečen sam. Zvao banku i isti su odgovorili povrdno. da se radi o kamati i djela prekoračenja dopuštenog minusa iz 2016.na 2017.

Bio sam u banci 18.01.....normalno podigao 500kn i nitko niti A i B. Jučer otišao na bankomat i piše -109kn od dozvoljenog. E pa h...ga. Idem u ponedjeljak u poslovnicu i platiti im 109kn i da mi obrazlože brzinu predaje duga eosu i kako je nastao.

Smeta me što od banke nisam dobio niti slova, niti tel.obavjest, nego odmah od eosa.

Eto to je to.

Slatko sam ih otpilio iz razloga što smatram da sam čist po dugovanju.

 

Vaše mišljenje.

 

Gotovo sigurno se ne radi o cesiji ili ustupu dugovanja na novog vjerovnika! Tome u prilog govori i to da u banci znaju za dug, čak se pokazuje i na bankomatu kao prekoračenje! Kad bi dug bio ustupljen u banci bi vam rekli da im niste ništa dužni i da se obratite novom vjerovniku! Osim toga RBA je razvila posebnu ažurnost u obavještavanju da je dug cediran i to rade baš po zakonu preporučenom obavijesti!

U vašem slučaju se vjerojatno radi da Eos za neku sitnu naknadu vrši uslugu kontaktiranja dužnika a uplata se vrši na račun banke! Ipak radi se o izuzetno iritantnom i neposlovnom odnosu banke prema vama kao klijentu a vjerujte da niste jedini! Moguće je čak i da se radi o dealu nekoga iz uprave banke i agencije na obostrano zadovoljstvo! Podmirite im dug i mirno spavajte a razmislite o tome hoćete li kontaktirati sa bankom u vezi takvog ponašanja kao i želite li i dalje biti njihov klijent! Normalno bi bilo da su vas prvo izvjestili o dugovanju pismeno i dali vam neki rok da to podmirite! Ovakvo uvlačenje treće strane u vaš poslovni odnos i to tako da dilaju vaše osobne podatke je najblaže svinjarija s obzirom da se radi o minornom iznosu!:psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znanja radi. Bio u banci. Razgovorom i uvidom na br. tekućeg računa je +2,73kn. Pregledom uplata osiguranja uniqua je -111,69kn. Podmirio,a o eosu nitko ne zna ništa. Trajni nalog ne funkcionira iz razloga što se vodi pod drugim brojem partije osiguranja.

Eto. Sreča nema dodatnih naknada. Dogovor je da na slijedečoj mirovini ispravimo . Ne, na rate nego ću uplatit za cijelu god. i mir.

 

Svake zgode za nezgode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto tako imam problem s matrixom, zovu me zbog duga erste card clubu prvo su zvali na mobitel gdje sam im objasnla da trenutno nisam u mogućnosti platiti jer nemam od kuda zbog nnezaposlenosti da bi meni žena rekla da neka ja njima pošaljem papir s porezne o mojim prihodima,sad me zanima dal oni to mogu tražiti i dali ja to njima moram dostaviti?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto tako imam problem s matrixom, zovu me zbog duga erste card clubu prvo su zvali na mobitel gdje sam im objasnla da trenutno nisam u mogućnosti platiti jer nemam od kuda zbog nnezaposlenosti da bi meni žena rekla da neka ja njima pošaljem papir s porezne o mojim prihodima,sad me zanima dal oni to mogu tražiti i dali ja to njima moram dostaviti?

Hvala

 

Oni mogu tražiti bilo što pa i vaš zubarski karton, ali im vi to ne morate

dati! Preporučam da svoje osobne podatke čuvate i ne dijelite nikome kome ne morate! Oni ionako vjerojatno već znaju vaš radni status! Za davanje pravnog savjeta bi puno važnije bilo da ste napisali koliko je dug star, da li ste već ovršeni zbog njega, o kojem se otprilike iznosu radi, da li već imate neke značajne ovrhe u redu čekanja na Fini? Vi ste razgovarali sa osobom koja ima zadatak kontaktirati sa dužnicima, ali nema ovlasti nuditi nikakve nagodbe, a vjerojatno je i plaćena po učinku (naplati)! Ne znam o kojem se iznosu radi, ali pitanje je kad bi vi sad dobili i diskont od 50%, da li bi mogli platiti dug s obzirom na nezaposlenost! Pregovorima i priznanjem duga u tom slučaju ništa ne dobivate, a možete prekinuti eventualnu zastaru! Najbolje da ne komunicirate više s njima dok ne utvrdimo status vašeg duga! (eventualnu zastaru) :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Sunčana strana ulice neinformiran si skroz. Ne puni ljudima glavu s glupostima da s javljanjem i pregovaranjem priznaju dug. Oni su svjesi svog dugovanja. Ako malo bolje pročitaš ZOO vidjet ces da je sve legalno i po zakonu. Kako bivsi vjerovnik nije htio trositi svoje vrijeme i resurse na prisilnu naplatu duga obzirom da mu to nije primarna djelatnost, to je dugovanje ugovorom o cesiji ustupio eos matrixu ili nekoj drugoj agenciji za naplatu potrazivanja kojoj to je primarna djelatnost i koja se bavi iskljucivo time tako da pravna sluzba ne bude dopustila zastaru duga, oni ce se pokusat naplatiti na miran nacin dogovorom ali ako nejde duznik ce biti tuzen i nakon toga je rok zastare 10 godina. Sto se tice ove situacije s dinesrom i eos matrixom, radi se o tome da je eos mateix ugovorm o cesiji preuzeo vec utuzeno dugovanje, to dugovanje je na fini ali ceka u redosljedu naplate, za to vrijeme dok na fini stoji u redosljedu naplate i dalje teku zakonske zatezne kamte na glavnicu duga (7,68%godisnje), zato oni nude otplatu dugovanja ovako jer ukoliko se dug podmiri oni predmet povlace s fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sunčana strana ulice neinformiran si skroz. Ne puni ljudima glavu s glupostima da s javljanjem i pregovaranjem priznaju dug. Oni su svjesi svog dugovanja. Ako malo bolje pročitaš ZOO vidjet ces da je sve legalno i po zakonu. Kako bivsi vjerovnik nije htio trositi svoje vrijeme i resurse na prisilnu naplatu duga obzirom da mu to nije primarna djelatnost, to je dugovanje ugovorom o cesiji ustupio eos matrixu ili nekoj drugoj agenciji za naplatu potrazivanja kojoj to je primarna djelatnost i koja se bavi iskljucivo time tako da pravna sluzba ne bude dopustila zastaru duga, oni ce se pokusat naplatiti na miran nacin dogovorom ali ako nejde duznik ce biti tuzen i nakon toga je rok zastare 10 godina. Sto se tice ove situacije s dinesrom i eos matrixom, radi se o tome da je eos mateix ugovorm o cesiji preuzeo vec utuzeno dugovanje, to dugovanje je na fini ali ceka u redosljedu naplate, za to vrijeme dok na fini stoji u redosljedu naplate i dalje teku zakonske zatezne kamte na glavnicu duga (7,68%godisnje), zato oni nude otplatu dugovanja ovako jer ukoliko se dug podmiri oni predmet povlace s fine.

 

Poštovani croatia12!

Uz najbolju volju nisam shvatio razlog vašeg komentara a ne primjećujem ni da ste dali nekakav savjet koji bi pomogao rješenju problema ljudi koji postavljaju pitanja na forumu!

Čl.240 ZOO glasi: "Zastara se prekida kad dužnik prizna dug" i "Dug se može priznati NE SAMO izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su DAVANJE OTPLATE, plaćanje kamata, davanje osiguranja."

Ako pročitate moje komentare vidjeti ćete često formulacije tipa "ja bih da sam na vašem mjestu" čime ostavljam forumašima mogućnost izbora kao i mogućnost da sami prosude o relevantnosti savjeta i jačini argumenata!

Moji savjeti i mišljenje koje iznosim su rezultat mojeg znanja i velikim dijelom vlastitog iskustva! Nabacali ste stavove kao pamflet, bez i jednog argumenta a bilo bi tako dobro da vi kao znalac ponudite rješenje!:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sunčana strana ulice neinformiran si skroz. Ne puni ljudima glavu s glupostima da s javljanjem i pregovaranjem priznaju dug
Nabacali ste stavove kao pamflet, bez i jednog argumenta a bilo bi tako dobro da vi kao znalac

@croatia-prije komentara bi bilo dobro pogledati da je prošlo skoro 20 dana od posta koji se komentira i da nema svrhe započinjati,a pogotovo kritizirati :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@croatia-prije komentara bi bilo dobro pogledati da je prošlo skoro 20 dana od posta koji se komentira i da nema svrhe započinjati,a pogotovo kritizirati :)

 

Nisam imala nikakvu losu namjeru osim objasnit postupak, i zasto se nesto dogada i da do zastare ne ce doci priznali dug ili ne. Jer takve firme kao eos matrix imaju velike pravne sluzbe i puno odvjetnika koji brinu da svi predmeti budu tuzeni na vrijeme da im nista ne promakne. To je bila poanta svega. Zaboravite na zastare. To se u takvih firmama ne dogada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino rjesenje je platit svoje dugove i pokusat se dogovorit s vjerovnikom(tko god on bio) da ti izade u susret ako si bez posla ili u nekom drugom problemu. Vecina ih hoce. Jedini po meni je ispravni savjet da se sto prije krenu placat dugovanja da se ne gomila zzk, bila ta dugovanja na fini ili ne jer i fina svaki mj uzima proviziju i dug samo raste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imala nikakvu losu namjeru osim objasnit postupak, i zasto se nesto dogada i da do zastare ne ce doci priznali dug ili ne. Jer takve firme kao eos matrix imaju velike pravne sluzbe i puno odvjetnika koji brinu da svi predmeti budu tuzeni na vrijeme da im nista ne promakne. To je bila poanta svega. Zaboravite na zastare. To se u takvih firmama ne dogada.

 

Zastare se ipak događaju i to često ali se na žalost ljudi rjeđe na njih pozivaju iz neznanja! Kad to ne bi bio slučaj taj institut ne bi ni postojao! Odvjetnici nisu svemogući i najpametniji! i među njima ima neznalica i nesposobnjakovića!:palacdolje:

 

Ažurirano

 

Jedino rjesenje je platit svoje dugove i pokusat se dogovorit s vjerovnikom(tko god on bio) da ti izade u susret ako si bez posla ili u nekom drugom problemu. Vecina ih hoce. Jedini po meni je ispravni savjet da se sto prije krenu placat dugovanja da se ne gomila zzk, bila ta dugovanja na fini ili ne jer i fina svaki mj uzima proviziju i dug samo raste

 

Eto ipak ste dali nekakav savjet!:pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino rjesenje je platit svoje dugove i pokusat se dogovorit s vjerovnikom(tko god on bio) da ti izade u susret ako si bez posla ili u nekom drugom problemu. Vecina ih hoce. Jedini po meni je ispravni savjet da se sto prije krenu placat dugovanja da se ne gomila zzk, bila ta dugovanja na fini ili ne jer i fina svaki mj uzima proviziju i dug samo raste

ljudi ovdje ne dolaze po savjet da je jedino rješenje platiti dug...to znaju i oni....kad nemate posao i nemožete plaćati onda se vi sa nijednim vjerovnikom nemožete dogovoriti.....zato ljudi traže savjete kako si pomoći u takvim sitacijama....zahvaljujući državi i zakonima jako teško.....

 

osobno mislim da bi se svaki dug trebao vratiti...međutim u našem društvu je dosta ljudi upalo u probleme zahvaljujući društvu u kojem živimo.......radnik radi i ne dobije plaću tri mjeseca....banka za to vrijeme raskine ugovor (toliko o njihovom dogovoru) i sav kredit dođe na naplatu...usput zbog blokade računa i druge obveze osoba ne može više platiti...prije određenog vremena (a možda i sad se to događa) ovrhom skinu sav iznos sa računa (jer se nije mogao otvoriti zaštičeni prije ovrhe) i obitelje mora živjeti bez kune najmanje mjesec dana ,za to vrijeme može ostati i bez struje itd.itd.....i problem je taj radnik (dužnik) jer eto nije htio plaćati kredit...da o prijašnjim zateznim kamatama ne pričam ili troškovima ovrhe itd....

jedino rješenje je da mi živimo u sređenom društvu,pa tek tada imamo pravo kriviti dužnike....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja razumijem da takvi ljudi dolaze po savjete tu. Ali onda ih neki savjetuju sa "ne salji im nikakve dokumentacije , nemaju te pravo to traziti", to nije dobar savjet jer ako dostavis potvrdu s burze da si nezaposlen, ili potvrdu o visini dohotka, i potvrdu da si na socijali u tom slucaju se drugacije postupa s dugom i duznikom jer vjerovnik tada ima dokumente koji potvrduju ono sto duznik govori i pokusat ce se pronaci zajednicki dogovor o otplati dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, govori im se da se ne šalju dokumenti i ne pregovara dok se ne utvrdi da je dug još uvijek aktivan. A to što oni traže da se uplati barem 100 kuna (najčešća ponuda) je apsolutno čista navlakuša da se dug ponovno aktivira, tako da budu sigurni da rokovi kreću ispočetka. Pregovarati i slati papire treba tek kada se utvrdi to početno stanje, ne prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja razumijem da takvi ljudi dolaze po savjete tu. Ali onda ih neki savjetuju sa "ne salji im nikakve dokumentacije , nemaju te pravo to traziti", to nije dobar savjet jer ako dostavis potvrdu s burze da si nezaposlen, ili potvrdu o visini dohotka, i potvrdu da si na socijali u tom slucaju se drugacije postupa s dugom i duznikom jer vjerovnik tada ima dokumente koji potvrduju ono sto duznik govori i pokusat ce se pronaci zajednicki dogovor o otplati dugovanja.

s Vama cu se složiti da oni imaju dovoljno znanja i umijeća da će dugovanje teško otići u zastaru....ali događa se....šta mislite zašto oni kažu uplatite 100kn.....kao znak dobre volje ili tad dobiju vremena da se ne brinu slijedeći niz godina zbog zastare ovrhe......i baš zato kad im dokažete da nemate kune u džepu,oni Vam tad to predlazu jer su svjesni da vrijeme prolazi,a sa priznanjem ili bilo kakvom uplatom dobiju još niz godina ....ili kad vide da nemaš primanja onda kreću na traženje nekretnine ili pokretnine...

 

budite uvjereni da će večina njih duznika "zgaziti" koliko god mogu,ako mogu..."darežljivi" su i pregovaraju samo kad nemaju drugog izlaza...

 

evo jedan primjer...kad neplatite dvije rate od 1000kn,oni pokreću postupak o raskidu ugovora i onda odmah dolazi na naplatu 100 000kn.....kako će čovjek platiti 100 000 kn ako je imao problema sa dvije rate.....otiđite u banku i predložite im da će te nastaviti plaćati rate redovito,ali da te dvije rate platite recimo za 6 mjeseci....i na taj način svi zadovoljni....znate koji će biti odgovor?....ne može.....napravite reprogram ili dignite drugi ako imate kreditnu sposobnost inaće boli nas čošak za vas.....

a zašto to rade...zato što im je država omogućila da tek tad počinju svi zarađivati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer ako dostavis potvrdu s burze da si nezaposlen, ili potvrdu o visini dohotka, i potvrdu da si na socijali u tom slucaju se drugacije postupa s dugom i duznikom jer vjerovnik tada ima dokumente koji potvrduju ono sto duznik govori i pokusat ce se pronaci zajednicki dogovor o otplati dugovanja.

 

Poštovana croatia12

Tako je u basni gladna i pohlepna lisica rekla kokoši da je neće pojesti nego će se drugačije ponašati sa njom ako joj dostavi podatke o kvadraturi kokošinjca u kojem živi i dokaz da joj već godinu dana nisu plaćena jaja koja je proizvela!

Kad bi potraživanje bilo nesporno, lako naplativo i unutar zastarnih rokova ne bi ni došlo do ustupanja duga! Naravno vi imate svoj stav i mišljenje temeljen na vašem životnom iskustvu, a ja na svom! Posjetitelji foruma su razumne osobe koje mogu procijeniti i jednu i drugu argumentaciju i donijeti odluku kako će postupiti! :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tom slucaju se drugacije postupa s dugom i duznikom jer vjerovnik tada ima dokumente koji potvrduju ono sto duznik govori i pokusat ce se pronaci zajednicki dogovor o otplati dugovanja.

 

U ovom citatu docirate kao da ste vi osobno vlasnik naplatne agencije pa točno znate da će se nešto dogoditi ako se ispune uvjeti!

U stvari, svi ti dogovori o otplati su usmeni ili pismeni ali u neobaveznoj formi pa se ne može znati što će se dogoditi u budućnosti sa takvim dugom! Stara je latinska i pravna izreka "verba volant scripta manent" a znači "riječi lete, zapisi ostaju"! Znači ako netko sada postigne USMENI ili PISMENI NEFORMALNI DOGOVOR (neovjereni) i postupi po njemu događa se slijedeće:

1. Prekida se zastara i počinje ponovo teći u slučaju vjerodostojne isprave do 5 godina, a u slučaju pravomoćne ovršne isprave slijedećih 10 godina!

2. Nema garancije ako nemate potvrdu o isplaćenom cjelokupnom dugovanju da ovrhovoditelj neće pri kraju tog zastarnog roka ponovo pokušati ovrhu bez obzira na postojeći usmeni ili pismeni ali neformalni sporazum koji je u stvari ponuda!

3. Tad vam može zaračunati i naplatiti sve što želi zajedno sa svim zateznim kamatama, a vi se možete upustiti u neizvjesnu parnicu (jer ste prije nekoliko godina priznali dug)! Hoćete li se tada javiti na forumu i izvijestiti nas da ste pogriješili? :tikvan:

U mojim komentarima na forumu vidjeti ćete da sam uvijek u slučaju nespornog dugovanja koje nije u zastari preporučao dogovor u formi ovjerenog sporazuma, kao i inzistiranje na potvrdi o otplati dugovanja kako se naplata ne bi mogla vršiti u nedogled! Zanimljivo je da agencije to u pravilu izbjegavaju učiniti što pobuđuje opravdanu sumnju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosad smo se malo zezali u temi :)...al ajmo malo ozbiljno....

http://www.24sata.hr/news/veliki-sok-za-klijente-banke-hpb-zatvorio-stotine-racuna-513851

 

koja je sad ovo logika........osobe imaju zaštićeni račun u hpb-u...i oni sad neće više da te osobe imaju kod njih zaštićeni račun.....zašto bi po tome druge banke uopće uzele klijente druge banke...po toj logici nijedna banka ne bi morala imati i održavati blokirane račune...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija