Jump to content

Zabilježba na vlasničkom listu


ciovo1

Preporučene objave

poštovanje!

molim odgovor :

vodim spor sa zgradom zbog pričuve-uglavnom ja plaćam,a kad trebam popravak onda nisam u zgradi jer nisam pod krovištem zgrade(stan je 43. nadograđen)

iz tog razloga upravitelj zgrade je uputio zabilježbu (spor se vodi),međutim u istoj kao ovrhovoditelji su navedeni stanari koji su umrli ili davno odselili prodajom stanova.

Da li je ta zabilježba pravovaljana i ako nije na koji način mogu tražiti brisanje iste

hvala!

Molim hitan odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ako su u prijedlogu za ovrhu navedeni suvlasnici stambene zgrade koji su pokojni, tada Vi u zakonskom roku za žalbu smjesta istaknite prigovor nedostatka aktivne legitimacije, s obzirom da su neki od ovrhovoditelja pokojni.

 

Sud bi tada trebao prekinuti postupak sve dok nasljednici tih osoba ne preuzimu isti.

 

U tom smislu ovrha, a ni zabilježba spora nisu pravovaljani, jer su protivni odredbama članaka 212. i 215. Zakona o parničnom postupku koji se podredno primjenjuju u ovršnom odnosno zemljišnoknjižnom postupku.

 

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanija sam podnjela žalbu i sutkinja je naložila tužitelju da ispravi ,odnosno da sredi stanje međuvlasničkih ugovora(napominjem da sa upraviteljem ne postoje ugovori,već samo spisak stanara-po novome).kako je ta zabilježba predana odmah po suskom postupku u kojem je općinski sud odbio tužbu,te se nastavilo po njihovoj žalbi dalji postupak u zabilježbi su ostali prvobitni navodi( sa nepostojećim ovršiteljima)

s obzirom da je ta zabilježba dana kao takva kome da se obratim ili mogu osobno u gruntovnicu napisati dopis da se ona briše jer po meni (nisam pravnik,laički zaključak da nepostojeća osoba ne može biti ni tuižitelj ni tuženi),a osim toga kao ovrhovoditelji su navedeni stanari,pa smatram da oni nemaju pravnu osobnost kao takvi

da li sam u pravu i što da učinim s obzirom da tu zabilježbu koja očito nije pravovaljana,trenutno je postupak u tijeku odnosno sutkinja je rekla da će biti ili riješenje ili poziv,to je bilo prije 9mjeseci.

da li da čekam odluku suda (kriva ili ne) ili mogu ranije učiniti nešto da se ta (ne) valjana zabilježba briše

hvala vam,puno ste mi pomogli

ps. mogu li sama zatražiti brisanje u gruntovnici(iako se postupak vodi) zbog kako kažete -zabilježba spora nisu pravovaljani, jer su protivni odredbama članaka 212. i 215. Zakona o parničnom postupku koji se podredno primjenjuju u ovršnom odnosno zemljišnoknjižnom postupku.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps. napominjem da je zabilježba stavljena 11.mj.2013

riješenje od općinskog suda 3mj. 2014 po kojem se tužba odbacuje u cijelosti

da li je gruntovnica trebala postupiti po riješenju suda 2014 i mogu li ja sada to učiniti iako se spor vodi temeljem žalbe na riješenje istog te iz tog razloga još uvijek traje odnosno čeka se odluka suca

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps. napominjem da je zabilježba stavljena 11.mj.2013

riješenje od općinskog suda 3mj. 2014 po kojem se tužba odbacuje u cijelosti

da li je gruntovnica trebala postupiti po riješenju suda 2014 i mogu li ja sada to učiniti iako se spor vodi temeljem žalbe na riješenje istog te iz tog razloga još uvijek traje odnosno čeka se odluka suca

hvala

 

rješenje nije pravomoćno. možda tek nakon odluke drugostupanjskog suda.

brisanje zabilježbe traži se temelje pravomoćne odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Nakon razmatranja Vaše problematike, smatram da svi oni pokušavaju pokriti svoju grešku na način da zovu nasljednike sada, iako je postupak započet sa već mrtvim ljudima (!), znači nije da su osobe umrle nakon pokretanja postupka.

 

Opće je poznato da mrtva osoba ne može tužiti, niti biti tužena. Stoga je prijedlog za ovrhu i donijeto rješenje o ovrsi nepravovaljano jer se na aktivnoj strani pojavljuju mrtve osobe OD SAMOG POČETKA POSTUPKA, što nikako ne može biti. Mrtvi ne mogu pokretati nikakve postupke, a niti dati punomoć upravitelju za pokretanje tog postupka, pa je cijeli postupak nepravovaljan i nezakonit. Tražite ukidanje pobijanog rješenja i odbačaj prijedloga za ovrhu, kao i posljedično brisanje zabilježbe ovrhe na Vašem vlasničkom listu.

 

Evo to napišite u žalbi na ovo rješenje koje ste zaprimila i pošaljite sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo cijeli tekst:

 

 

XXXXX OPĆINSKI SUD RIJEKA

Opatija Posl.broj:XXXXX

Nova cesta 127

 

 

 

Ž A L B A

 

 

 

Postupak je započeo s mrtvim osobama,a opće je poznato da mrtva osoba ne može tužiti, niti biti tužena.

Stoga je prijedlog za ovrhu i donijeto rješenje o ovrsi nepravovaljano jer se na aktivnoj strani pojavljuju mrtve osobe, što nikako ne može biti. Mrtvi ne mogu pokretati nikakve postupka, a niti dati punomoć upravitelju za pokretanje tog postupka, pa je cijeli postupak nepravovaljan i nezakonit. U tom smislu ovrha, a ni zabilježba spora nisu pravovaljani, jer su protivni odredbama članaka 212. i 215. Zakona o parničnom postupku koji se podredno primjenjuju u ovršnom odnosno zemljišnoknjižnom postupku.

Tražim ukidanje pobijanog rješenja i odbačaj prijedloga za ovrhu, kao i posljedično brisanje zabilježbe ovrhe na vlasničkom listu,što znači da je postupak nezakonit i prijedlog za ovrhu mora biti odbačen,kako stoji u rješenju Općinskog suda Opatija,odnosno ,tužba je odbačena u cijelosti

 

 

 

 

 

Opatija,13.02.2017. XXXXX

----------------------------------------------

uređeno: od drot13
brisanje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stanite malo,idete u krivom smjeru.

Korisnik Ciovo je davno izjavio žalbu na rješenje o ovrsi,što će reći da postupak već traje u drugom stupnju,no njegov je upit usmjeren na pokušaj brisanja zabilježbe prije konačnog ishoda po žalbi na rješenje o ovrsi donesenom u prvom stupnju,glede čega sam mišljenja da će svaki takav prijedlog biti odbijen,budući da se upis zabilježbe temelji isključivo na činjenici postojanja sudskog postupka,a nikako na činjenici njegove osnovanosti,niti zemljišno-knjižni ured ima nadležnost da ispituje osnovanost zahtjeva stavljenog u postupku povodom kojeg je zatražena zabilježba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija