Jump to content

Porez na investiciju


mirac

Preporučene objave

Pozdrav,

 

tvrtka čiji sam vlasnik pregovora o investiciji od strane jedne firme iz EU. Radi se o računalnom sektoru.

Shvaćam kako ćemo morati plaćati porez na dobit te sva ostala davanja u međuvremenu (npr. porezi i davanja na plaće itd.), no zanima me moramo li platiti i neki porez na samu investiciju?

Ugovorno bi sva investicija odnosno sav prihod koji dobijemo od njih bio rashođen (plaće i oprema). A dio dobiti od projekta na kojemu bi radili i u koji oni investiraju bi vidjeli tek iduće godine.

Dakle postoji li još neki dodatni porez koji bi se plaćao odmah na samu tu investiciju (odnosno, koliko shvaćamo to se gleda kao prihod)?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Još uvijek Porez na - Investiciju -na Kamate - Dividendu i na Dobit ostvarenu

trgovanjem Dionicama - NE postoji.

Bilo je u Saboru..nekoliko pokušaja da se TO..>PROGURA< ali..još uvijek nije usvojeno.

što ne znači..da u dogledno vrijeme (ovisno o punjenju Proračuna).i sve navedeno..

bude podložno Oporezivanju.-zbog toga,budi te - Oprezni.

Ali..Ugovorne Obveze..- Se ne smiju Zakonom mjenjati-Retroaktivno -Trenutno je ,,navedeno,,na razmatranju

na Ustavnom Sudu.(Slučaj - Švicarac.)

Mi smo jedina Država u EU-koja >STRŠI< radi slučaja

Švicarac - gdje se Zakonom - ,retroaktivno pojedini Ugovori žele staviti Van Upotrebe !

Poz. Frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvijek Porez na - Investiciju -na Kamate - Dividendu i na Dobit ostvarenu

trgovanjem Dionicama - NE postoji.

Bilo je u Saboru..nekoliko pokušaja da se TO..>PROGURA< ali..još uvijek nije usvojeno.

 

Ne pišite gluposti.

Na kamatu i dividendu plaća se porez na dohodak. I na dobit ostvarenu trgovanjem dionicama i udjelom u fondovima, ako su stečeni i otuđeni unutar određenog razdoblja.

 

Mi smo jedina Država u EU-koja >STRŠI< radi slučaja

Švicarac -

 

Oko 'slučaja Švicarac' se posvuda po Europi vode svakakvi sporovi , i sudovi su već imali svakakvih presuda.

Nismo mi tu nimalo 'jedina država'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

tvrtka čiji sam vlasnik pregovora o investiciji od strane jedne firme iz EU. Radi se o računalnom sektoru.Shvaćam kako ćemo morati plaćati porez na dobit te sva ostala davanja u međuvremenu (npr. porezi i davanja na plaće itd.), no zanima me moramo li platiti i neki porez na samu investiciju?

 

Ovaj forum vam nije baš pravo mjesto za ovaj odgovor.

Bolje da to pitanje postavite izravno ministarstvima gospodarstva i financija, sa što više detalja.

 

Uobičajena je praksa da se investicije (ovisno o vrsti investicije i još koječemu) oslobađaju djelom ili u potpunosti poreza na dobit na nekoliko godina, čak i davanja i doprinosa za zapošljavanje radnika u nekim sektorima, te drugim poreznim olakšicama i subvencijama. Ako gradite objekt, možete biti od strane lokalne uprave oslobođeni djela komunalnog doprinosa ili dobiti graddilište po umanjenoj cijeni ako primjerice planirate zaposliti veči broj ljudi.

 

 

Također bih vam skrenuo pažnju da bi u pogledu ovih odnosa država prema ulaganjima moglo u slijedećih godinu dana doći do 'tektonskih' poremećaja u pogledu dodatnih olakšica i stimulacija.

Naime, novi američki predsjednik najavio je nikad prije viđene mjere poticanja ulaganja u USA, i nikad viđena smanjenja poreza gospodarstvenicima. Pa će i sve druge države morati poduzeti dodatne mjere (dati olakšise i stimulaciju) investitorima da ih uopće dobiju i zadrže.

 

U svijetlu takvih izvjesnih i velikih promjena , svaka informacija koju sada dobijete mogla bi za nekoliko mjeseci biti zastarjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. felixx.

Moje područje je Trgovačko Pravo..

i..vjerovatno mi treba više Znanja iz područja

Financijsko Pravo.

Ali..ruku na Srce..Vama Osobno fali znanja iz Kulturnog ponašanja.

(i.ja Osobno..ponekad ustanem na >lijevu< Nogu..ali ipak pazim da nikoga

ne uvrijedim..čak sam se naučio i izvinuti..ako napravim neki..Gaf.)

 

Pozdrav. Frenki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. felixx.

Moje područje je Trgovačko Pravo..

...

Ali..ruku na Srce..Vama Osobno fali znanja iz Kulturnog ponašanja.

...

 

g. frenki zg

 

Uz dužno poštovanje, u onom gore odgovoru stvarno ste napisali hrpu potpuno pogrešnih informacija. Vrlo ozbiljnih, koje bi mogle imati poslijedice i za tu osobu koja je postavila upit.

Ali i za mnoge koji to čitaju.

A i za ugled ovog portala.

Ipak je ovo pravni forum, a ne neki online debatni klub o svemu i svačemu, na kojem se informacija ne uzima kao 100% provjerena.

 

Objektivno, jeste napisali gluposti.

I to ne hrpu nekih sitnih omaški. Ili neku ne tako bitnu grešku uslijed vrlo nedavne izmjene zakona (dogodilo se i meni evo neki dan).

Priznajte sami sebi da se tako ne može odgovarati na upit na ovom portalu.

I priznajte da je dobro da vas je netko odmah ispravio.

Ne mislim da je u takvim okolnostima napisati nekome da "ne piše gluposti" moglo kvalificirati kao nekulturno, a pogotovo nije uvredljivo.

Grubo da , uvredljivo ne.

 

Pozdravljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to je to. Tema zatvorena.

 

Poštovani Frenki, iako ste se ispričali za pogrešku putem privatnih poruka, volio bih da ste to činili i ovdje, pa bez toga vaša obrisana objava ovdje nema smisla.

 

U biti ja moram reći mea culpa što sam ostavio mogučnost da se sami ispravite umjesto editiranja objave pa do ovakove raprave ne bi ni došlo. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija