Jump to content

Poziv na razgovor u pp


mm1888

Preporučene objave

Dakle dobila sam telefonski poziv od policijskog sluzbenika da bi trebao obaviti sa mnom razgovor te naveo da nije hitno i da mogu doci kroz nekoliko dana. Pitala sam vezano za sta moram doci na razgovor. Dogovorili smo dan i vrijeme razgovora, sto ako se ne odazovem ili javim da ne mogu doci?

 

Radi se o slijedecem. Prodavala sam tablet gospodinu u Sloveniju. Bilo mu je hitno te je rekao da ce izvrsit uplatu na racun. Nakon toga sam poslala brzom postom tablet, kupac ocekivaonda ce doci za dva dana (sto je nemoguce). Kako paket nije stigao on je odlucio da ga nece preuzeti te me obavijestio o tome da je vratio paket natrag jer njemu vise nije trebalo to.

Paket sam dobila natrag tek za 10dana. Htjela sam mu novac uplatiti na racun, na sto je on rekao da ne zeli. Naveo da ide na put te da kad se vrati sa puta ce javit i zeli da mu posaljem u obliku vrijednosnog pisma.

 

Tako sam i napravila, da bi se gospodin javio i rekao da on nije dobio novce. Te nakon nekoliko dana zvao sluzbenik.

 

Sluzbenik rekao da uzmem dokumente o slanju sa sobom i potvrdu o slanju vrijednosnog pisma. Potvrdu o slanju robe imam, ali od pisma ne znam gdje je, sve sam pretrazila i nemogu naci. Radi se o 1100kn.

 

Sta sada mogu napraviti.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Necu se zezat, ali ako imam neka prava zasto se nebi pozvala na njih.

Nazvala sam i rekla da doslo do nesporazuma na sto opet sluzbenik bezobrazno rekao da moram doci sutra do 15h inace cu biti privedena. A na osnovu cega me moze privest. Koliko znam prvo mora dobit nalog ili poslati pismeni poziv na adresu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba mu nalog, može doći i uhititi te. To vjerojatno neće učiniti, s obzirom na kazneno djelo o kojem se radi, ali...

 

Što se tiče prava, naravno da ih imaš, ali ih moraš koristiti smisleno, radi sebe, ne radi njih.

 

Ne shvaćam zašto se inatiš kad nisi u povoljnoj situaciji? Jesi stvarno čovjeku poslala novac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policijski sluzbenik me nazvao i rekla sam da se nisam duzna odazvati te rekao da to nije istina. Kazd da mogu biti privedena na razgovor.

 

Ovo su određene psihološke igrice, koje su uobičajene u proceduri. Kao što sam napomenuo, obavijesnom razgovoru niste dužna odazvati se, ali vas se na nj može privesti samo u slučaju da ste pozvana u svojstvu osumnjičenika i na to jasno upozorena.

 

Ponovno sugeriram da se odazovete i ako hoćete, možete reći da nemate što za reći i time će to biti završeno. A jasno je da bi bilo bolje za sve da objasnite situaciju, pogotovo ako vam ide u prilog. Ovo je isključivo vaša odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je vjerojatno postaja gdje živi ovaj koji te prijavio?

 

Oprosti što nisam to prije pitao, ali podrazumijevao sam da su poslali područnoj postaji.

 

Uobičajeni postupak je da se pošalje područnoj postaji na kojoj osoba stanuje, pa oni obave razgovor. Nema smisla da ti se stvaraju dodatni troškovi, pa izgubila bi cijeli dan na razgovor...

 

Nazoveš ga ujutro i zamoliš ga da pošalje u tvoju područnu postaju jer nemaš kako doći. A ako inzistira da dođeš, tražiš da te prespoji svom rukovoditelju - vođi grupe, pomoćniku načelnika ili načelniku da se požališ, jer to nije normalni postupak. Ne kužim lika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Zagreba u Opatiju??? Ne zove se niti u Veliku Goricu, a kamoli u Opatiju.

 

Nema ti smisla ići u svoju postaju dok on to njima ne pošalje, jer oni neće znati ništa o tome niti će provjeravati niti će te išta pitati. Badava ćeš ići. On im mora poslati. I tu nemaš što moliti, samo mu reći, jer on to mora napraviti. Ne može ti niti poslati poziv jer je predaleko, niti ti može samo tako odrediti privođenje. Ako neće, traži rukovoditelja, a ako drami, pošalji mail na MUP u kojem ćeš se požaliti. Vjerujem da to toga neće doći jer i on zna da te ne može tako pozvati. Ustvari, trebao bi znati, a ne znam zašto je uopće krenuo tim putem...

 

Uglavnom, javi im se ujutro i reci da pošalju u tvoju postaju jer nemaš kako doći do Opatije, niti vremena niti novaca. U biti, nemaš što objašnjavati, ali tako je pristojnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Rekla sam da ne mogu doci i gospodin poslao mojoj postaji, danas su me trazili na adresi gdje mi stalno prebivaliste a nisam bila doma. Dali mogu otic sama dati izjavu da to rijesim

 

Ažurirano

 

Dali mogu otic i reci sa su me trazili na adresi gdje mi prebivaliste i da bi dala izjavu kod niih... hoce biti uhicenja ili ne...cisto da znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija