Jump to content

Prometni prekršaj u vidu alkohola u krvi


ja kriv

Preporučene objave

jučer me zaustavila policija u redovitoj kontroli nedaleko kuće i napuhao sam 0,53.Neću govoriti kako nikad nisam popio kap alkohola i nisam kriv jer krivica je moja i priznajem je,ali zbog izvanredne situacije koja je bila praktički sam izletio iz kreveta u auto.Dobio sam 1000 kn kazne i 1mj.zabrane upravljanja vozilom,e sada pošto mi je zbog posla vozačka stvarno potrebna i spreman sam odgovarati novčano imali li šanse da mi bude oprošteno oduzimanje dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ilica 152

10000 Zagreb

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

II.PPRP,Jadranska av.8/Zagreb

U zakonskom roku, na prekršajni nalog Policijske uprave pod brojem

S11-19-45/XXXXX ulažem...

PRIGOVOR

Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 1 (jedan) mjesec jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).

Naime kod redovne kontrole prometa utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 0.53 g/kg alkohola u organizmu.Prije svega bih pohvalio policijske službenike na ljubaznosti i stručnom obavljanju svojega posla kao i ugodnom razgovoru sa puno razumjevanja kod objašnjenja mojeg prekršaja.Auto, to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao i obavljanja istoga kao Nadzornik tehničke ispravnosti vozila. Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem,izražavam kajanje i priznajem krivicu.Stoga imajući u vidu kako 12 godina koliko imam vozačku dozvolu nemam istih ili prekršaja druge vrste molio bih sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 1(jedan) mjesec uz novčanu kaznu koju sam spreman platit u najkračem roku.

S poštovanjem

 

Zagreb,XXXXX

XXXXX

 

Ažurirano

 

ovo je nešto što sam sam napisao,ako je to ok i ako bi bilo dobro nešto dodati ili izbacit.

hvala na poveznicama drot 13

uređeno: od drot13
micanje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znanja radi, maknuo sam ti osobne podatke iz upisa.

 

Mrvicu sam ti promijenio tekst:

 

Naime, kod redovne kontrole prometa utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 0.53 g/kg alkohola u organizmu. Prekršaj ne poričem, izražavam kajanje i priznajem krivicu. Vozačka dozvola mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao i obavljanja istoga kao Nadzornik tehničke ispravnosti vozila, te bi oduzimanje dovelo u pitanje moju egzistenciju i egzistenciju moje obitelji. Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom, s obzirom da u 12 godina, koliko imam vozačku dozvolu, nemam istih ili prekršaja druge vrste. Novčanu kaznu sam spreman platiti u najkraćem roku, a molim sud da mi ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 1 (jedan) mjesec, jer će i sam postupak i novčana kazna u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja te sigurno neću u budućnosti raditi prekršaje.

 

 

Ono s policajcima ti ne treba. Malo sam promijenio redoslijed nekih rečenica i dodao ono o egzistenciji i ovo na kraju sa svrhom kažnjavanja, pa vidi odgovara li ti tako.

 

Da se ne bi zeznuo, sad ništa ne plaćaš (niti kaznu niti troškove), nego predaješ prigovor i čekaš sudsku presudu. Ako imaš ugovor o radu, bilo bi ga dobro priložiti, tako da se vidi ta potreba za vozačkom dozvolom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija