Jump to content

PRAVNA PISMENOST NOVINARA


anonimno

Preporučene objave

Večernji list od subote 22.1.2005. godine, stranica3.

TUŽBE PROTIV T-HT-a Vesna Abramović, općinska državna odvjetnica: UDRUGA POTROŠAČ NIJE PREDALA NIŠTA

 

Novinari: Mislav Sokol, Silvana Perica

 

U cijelom tekstu navode o tužbi protiv T-HT-a, a u kronologiji događaja pod 4. ističu: "Zahtjevi su doneseni u odvjetništo, no sutkinja Abramović tvrdi da nisu ostavljeni!"

 

Dakle, dragi novinari u jednom te istom tekstu navode dvije različite stvari za jednu osobu, ne poznavajući uopće pojmove u pravosuđu.

 

Urednici u Večernjem listu se uopće nisu niti zapitali za tu nelogičnost, već su ostavili tako da ide u tiskano izdanje!

Tko kod nas uopće odgovara za svoj rad???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da se to netko nije nasao prozvanim??? ;-);-)

 

Salim se, ali bolna je istina da ljudi bacaju izjave, podatke, tekstove i sl. bez ikakva rezona ili bez imalo provjere ili bez imalo zelje da se raspitaju sto pojedini pravni termin uopce znaci.

 

Bas sinoc u emisiji Pola ure kulture gledam kako se na sva zvona pljuje izvjesnu presuda Prekrsajnog suda koja je, usput budi receno, nepravomocna. Pa ti sad budi neovisni sudac...

 

No, ovo pitanje me sjetilo na novinski clanak od prije nekoliko godina. Prijateljica mi je sudac na Trgovackom sudu i vodila je stecaj jedne velike i poznate tvrtke. Kako to kod nas obicno ide, radnici jedne od sukobljenih strana su blokirali tvrtku i zabranicli pristup stecajnom upravitelju kojeg su smatrali predstavnikom druge strane. Prijateljica je dala nalog i policija je oslobodila ulaz u tvrtku kako bi se konacno moglo poceti s radom. Novinaru su to sve slikali i napisali veliki naslov u stilu Dok policija rastjeruje radnike, sutkinja doma kuha.

 

Mislim, valjda je ona trebala uzeti pendrek i ici raditi reda u firmi i miriti sukobljene radnike!!! Uglavnom, ona je izrezala clanak, zalijepila ga u kuhinji i rekla ukucanima: Jos neka mi netko do vas zucna da sam od jutra do sutra na poslu ili na terenu i da mama doma ne stigne kuhati jer stalno cita spise!!!

 

Pa lijepo pise u novinama da je ona doma za kuhacom! A ako je u novinama, mora da je i istina....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja iskreno govoreći ne vidim u tome neki "veći" problem u tome ono što novinari pišu, a samim time imaju pravo iznijeti i svoje viđenje situacije i komentar.

Nije problem sve dotle dok se određena kritična masa ljudi ne povede za napisanim novinskim člankom i dok to ne preraste u zakon linča.

Osobno smatram da bi suca trebalo biti "baš briga" što novinari misle da bi "trebalo" ili ne bi trebalo jer sudac je ipak osoba broj 1 u državi, a ne kako neki misle Mesić.

P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija